skype'ın mesajlaşma geçmişini local olarak depolaması

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
bazen skype'ıma giriş yapıp eski grup konuşmalarına bakıyorum. tabi hiç mesaj yok çünkü mesajlar local olarak yani webde değil bilgisayarda saklanıyor. niye böyle bir şey yapmışlar? ben nostalji yaşamak istiyorum

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Aynı sıkıntıdan bende muzdaribim

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Konuyu görünce bir bakayım dedim. Benim 2017 ve sonrası duruyor, ondan öncesi yok ama :D

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Benim 2015 falan gitti ona üzülüyorum işin kötüsü hesabımı da hatırlamıyorum :(

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Bende halen 2016 sonrası duruyor yeeeee :durt:

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
bende niye hiçbir mesaj durmamış abiiii

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Eğer ki sistemindeki diske format çekmediysen yani tamamen temizlemediysen halen bir köşede duruyor olabilir. Skype'ın yerel dosyalarının bulunduğu ve sohbet veritabanının olduğu bir yer var. Ben buradaki dosyaları yedekleyerek Skype'taki tüm sohbet kaydıma ulaşabilir hale geldim. Tabii, bu yedekler güncel Skype sürümlerinde çalışmaz fakat Skype sohbet veritabanı görüntüleme yazılımları mevcut.

Sen yine iyisin, ben Microsoft'un Messenger zamanları, 2000'li yıllardaki mesajlarımı arıyordum. Ama onu da yerel ağa kaydediyorlarmış. Microsoft'un bu yerel ağa kaydetme çabası kendi sunucuları zorlanmasın diye olabilir tabii o zamanlar.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Eğer ki sistemindeki diske format çekmediysen yani tamamen temizlemediysen halen bir köşede duruyor olabilir. Skype'ın yerel dosyalarının bulunduğu ve sohbet veritabanının olduğu bir yer var. Ben buradaki dosyaları yedekleyerek Skype'taki tüm sohbet kaydıma ulaşabilir hale geldim. Tabii, bu yedekler güncel Skype sürümlerinde çalışmaz fakat Skype sohbet veritabanı görüntüleme yazılımları mevcut.

Sen yine iyisin, ben Microsoft'un Messenger zamanları, 2000'li yıllardaki mesajlarımı arıyordum. Ama onu da yerel ağa kaydediyorlarmış. Microsoft'un bu yerel ağa kaydetme çabası kendi sunucuları zorlanmasın diye olabilir tabii o zamanlar.
zamanında o diski imha etmiştim ben bilgisayar perte çıkınca :(

EchTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
eski skype konuşmalarımı göremiyorum. 5 yıl önce sevdiğim bir sunucu admini vardı djark diye. (belki aranızdadır.) sohbet ederdik. sohbet kayıtları gitmiş. skype iyiydi de zamana ayak uyduramadı. böyle bir kayıt sistemi de en büyük eksilerinden. yaşasın discord. :)

EchTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Keşke, Ömer Çelakıl Beyefendi gibi masadan kalem oynatabilmek isterdim. :fp:
psi-ball yapabildin mi peki ?
ona göre başlayacağım. :)

edit: yalan olduğunu biliyorum. ısı farkından dolayı hareket ediyor fakat yine de sevinç veriyor.

Son düzenleme: