Sıfırdan resource pack | Sorularım |

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu soruları başka nereye sorabilirim ki? Yazıyorum bakalım hayırlısı..
- . -

1)
Minecraft ilk açılırken çıkan mojang yazısını nasıl değiştirebilirim?
textures / gui / title / mojang
Kısmına mojang adında resim attımda yine kendi yazısı çıkıyor olmadı..

2) Panorama işte anamenude kayan hareketli resimler, Zemini nasıl değiştirebilirim?
Küp şeklinde etrafını değiştirmek için
panorama_0 şeklinde resimler sıraladım. Ama zemin hala default minecraft

Resource pack ve Sunucu ilişkisi ;
3)
Oyuna item ekleyebiliyor muyuz resource pack ile?
Yani NBT idi galiba bir olay vardı böyle Aynı elmayı 1.NBT ile elma 2.NBT ile kokoreç gibi gösterebiliyorduk...

4) Sunucuya girer girmez kaynak paketi indirmesini nasıl sağlarım?
bu server.properties in içindeki resource-pack= kısmına linki giriyorumda indirmeye çalışırken %-102103021 falan oluyor
Ayrıca benim hazırlamış olduğum 2 farklı linki verebilir miyim?
Kullanıcı isteğine göre A resourcesini veya B resourcesini seçip onu kursun.

Resource pack ve Skript ilişkisi ;
5)
ve son,
play raw sound "bişeybişey.benimeklediğimses" at player with pitch 1.78 volume 1

Örneğin ben yeni bir ses ekledim fakat bu oyundan bağımsız, yani oyunda böyle bir ses dosyası yok bunu nasıl oynatabilirim ?

Axel102

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
6
Kod:
3-
Oyuna eşya ekleyebilirsin ama dediğin gibi olmaz
o özellik 1.9'da geldi.

4-
Kaynak paketi indirmeyi bende yapamıyorum bir türl
sanırım dropbox yüklemen gerekiyor.

5-
Öyle bir ses yoksa ekleyemezsin bir sesi değiştirmek zorundasın.

BraveHero

Dobloyu n'aptın
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
1 ve 2 sorunu yanıtlayacağım. Resmin boyutları dahil her şeyi, default ile aynı olmalı. Resmi normal olarak oraya atamazsın. Default resmini editleyip ona göre koyman gerek.

ILieWorldI

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
1 ve 2 sorunu yanıtlayacağım. Resmin boyutları dahil her şeyi, default ile aynı olmalı. Resmi normal olarak oraya atamazsın. Default resmini editleyip ona göre koyman gerek.
Spigotta sorabilirsin.Ben sormuştum iyice 1.9 a geçerek yeni gelen çoğu itemi editleyebilirsin. Yada Forge Mod kurman gerek ki bunun için java ile mod yazman gerekiyormuş . NBT tag olayı 1.9 da olabilir emin değilim ama şu linke bak .

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
1) Minecraft ilk açılırken çıkan mojang yazısını nasıl değiştirebilirim?
Yeni sürümlarde Mojang onu değiştirmeyi kaldırdı, yani jarı editlemeden yapamassın :(

3) Oyuna item ekleyebiliyor muyuz resource pack ile?
Bir itemin damage'ına göre item texture ve model değiştirebiliyorsun diye biliyorum (Son sürümlerde geldi.)

Örneğin ben yeni bir ses ekledim fakat bu oyundan bağımsız, yani oyunda böyle bir ses dosyası yok bunu nasıl oynatabilirim ?
Normalde nasıl yapıyorsun emin değilim ama Resourcepack Workbench'in ses ekleme yeri var, yani yapılabilir.

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
NBT yi ve Mojang editini unut dediniz,

2) Panorama da aşağıdaki resimdeki kırmızı çizdiğim yer benim eklediğim yer değil. Orası taban orayı nasıl editleyeceğim? yani resmin ismini ne diye değiştirmem lazım zemini değiştirmek için?

Yeni sürümlarde Mojang onu değiştirmeyi kaldırdı, yani jarı editlemeden yapamassın :(
Onu değiştirmeyi kaldırdı da 1.8 de de kaldırdı mı ki ,_,
Ben 1.8 kullanıyorum..

DaynNight_

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kod:
5-
Öyle bir ses yoksa ekleyemezsin bir sesi değiştirmek zorundasın.
oyun dosyalarından bağımsız bir ses dosyası eklenebilir
ses dosyasını .ogg formatına çevirip sounds klasörüne attıktan sonra sounds.jsonun içine bunu eklemesi gerekiyor ki oyun içinde bunu kullanabilsin

Son düzenleme:

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
oyun dosyalarından bağımsız bir ses dosyası eklenebilir
ses dosyasını .ogg formatına çevirip sounds klasörüne attıktan sonra sounds.jsonun içine bunu eklemesi gerekiyor ki oyun içinde bunu kullanabilsin
skript ile nasıl oynatacağız asıl soru bu :D

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Play raw sound gibisinden bişi bulunucaktı. Skunity de bi gezin istersen :)
Play raw sound gibisinden bir şey olabileceğini zaten konunun içerisinde belirttim.
Resource pack ve Skript ilişkisi ;
5)
ve son,
play raw sound "bişeybişey.benimeklediğimses" at player with pitch 1.78 volume 1

Benim istediğim bu "bişeybişey.benimeklediğimses" dosyasını nasıl çaldırtacağız -,-

DaynNight_

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
skript ile nasıl oynatacağız asıl soru bu :D
assets/minecraft/sounds.json bu belgeye attığın ses dosyasını tanıtman gerekiyor
Kod:
{

"ses1": {

"sounds": [

"custom/ses1" ]
      }
}
custom/ses1 yazan yer aslında assets/minecraft/sounds/custom/ses1.ogg dosyasının yerini belirtiyor kendi dosyanın konumu yaz sonra oyun içinde çalmak için ses1 adını kullanırsın, skripti bilmem ama command block ile /playsound ses1 @p ile sesi çaldırabilirsin (1.9 sunucumda bu yöntemi denedim, 1.8de çalışırmı bilmiyorum)