Selam millet yardıma ihitacım var

ardakarakurt

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Selam millet ben bir bulder olmaya çalışıyorum referans olarakta bir şehir yapıcam.
Ama bu şehirde neler koysam diye düşünüyorum ve sonuçta kendi dikkatimi çeken gökdelen,binalar,tapınaklar,vb gibi şeyler çıkıyor.
Bir server sahibinin benim düşüncelerimi sevceğini sanmıyorum o yüzden bana yardımcı olup tavsiyede buluna bilirmisiniz ?

Yapılanlar:
Küçük evler
Villa
Dans mekanı

Yapılacaklar:
Kale
Heykel
Mob bahçesi
Gökdelen
...

Bilgiler alınmaya devam ediliyordur.

Bu şehir içine yapcağım küçük evler:

korkusuz16

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Kardeş şehir yapıcaksan World Edit şart. Gökdelenleri yapmak o kalay değil tamam yapabilirsin ama normal 3 saatte yaptığın şeyi world edit ile yarım saatte yapabilirsin.

Eğer kale yapıcaksan ( ki bunu tavsiye ederim ) Önce kalenin dışını yap sonra içine spawn gibi bir yer yap sonra içini evlerle doldur.

Tabi bu ikisinde de yolları unutma yollar önemsiz gibi durur ama çok büyük yer kaplar ve gerçekçilik katar :)

ardakarakurt

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Aslında haklısın kardeşim bende yarım saatde 2 ev yapa biliyorum zaten world editi bi deniyim.
Bide küçük evler gibi bir yer yaptım bi servere göndercek gibi hazırlanıyorum ben bu evlerde satılık evler olacak ekran görüntüsünü paylaşırım birazdan.

ardakarakurt

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Evet soartex fanver ama kendimmm yapılandırdım istersen upload edip yolayım.

ardakarakurt

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Saincon abi görüşün için çok teşekkürler ben zaten senin yaptıklarına benzer bir şehir yapmaya çalışıyorum bunlar sadece şehirde olacak mütavazi küçük evler büyük yapıtlarda yaptım map bitince linkini vericem zaten bakarsan ve ondanda bir öneri yaparsan sevinirim.

korkusuz16

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ayrıca şehir yaparken texture kesinlikle default olmalı ( Bence ) Çünkü çoğu oyuncu default kullanır.

ardakarakurt

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Denedim çok değişik görünüyor o yüzden texturepack ile birlikte upload edicem.

Edit: Dikkate elıcam ve büyük biomlarda çöl aramaya çıkıyorum şimdi ozaman yerşey başdan başlicak demek. (world edit : on)

korkusuz16

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Denedim çok değişik görünüyor o yüzden texturepack ile birlikte upload edicem.

Bu yüzden dedim yaparken default yaptıcaktın nese olan olmuş :)

buda önemli bi ayrıntı. Bencede defaulta geç.

--Ekleme--
Arkadaşım bunu gerçekten dikkate al. Gerçekten medieval tarzı bir şehir mi yapacaksın bilmiyorum ama sakın dümdüz haritada yapma. SAKIN!!

Saicon hayır düz map da yapıp mcedit ile yamuk:)D) mapa aktarabilir. Böylece hem etrafı düzleştirmekten kaçınır hemde istediği yere monte edebilir şehrini :) ( Tabi ki buda Bence :) )

---

Mcedit ve World Edit CANDIR! :D:hihi::D

Saint

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
bir tapinaga benzeyen yapi yapabilirsin stunlar kullan ve tapinagin girisine iron,diamond veya gold ' dan yapilmis 2 asker koy gercekten cok etkileyici oluyor ve bir svde spawn point icin en uygun yapidir benim icin :)

korkusuz16

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Haritasını kullanmak istiyorsa bence direk normal haritadan yapmaya başlasın yaptığın yanlış bir bilgilendirme. Direk normal haritadan başlamalısın.

Herkesin fikri kendine yalnış bilgilendirme olduğunu sanmıyorum düz mapta yapması için ısrar etmiyorum benim fikrim bu :)

artvinli1

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
World edit ve Mcedit nedir biri açıklayabilir mi