Oyundaki Garip ve Ürkütücü Sesler - Ambians Rehberi

orcbugra06

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba, minecraft oynarken garip seslermi duyuyorsunuz. Hiç bu seslerin ne olduğunu merak ettiniz mi? Yoksa boşverip işinizemi baktınız. Peki size bu rehberde ne olduklarını anlatmak istiyorum.

Ambians (ki bazen mağara sesleri olarak geçerler) aslında oyuncu bir karanlık mağaraya yaklaştığı zaman çıkan rastgele bir sestir. İsimlerine zıt olarak, bu sesler birinin mağara içinde duyabileceği sesler değildir, yani düşen kaya parçları veya su sesleri yerine doğaüstü sesler duyulur.Bu sesler hayaletsi tren sesleri, zil sesleri, uzak jet sesleri, şarkı sesleri, şeytansı kükremeler, ve cırtlak violin sesleri olabilir. Bazen bu sesler daha kısık seste duyulabilir.

Ambians sesleri en az 3×3×3' lik bir ortam gerektirir ve ışık seviyesinin 8'den az olması gerekir (daha az ışık seviyesi bu sesleri duyma olasılığını arttırır). Gökyüzü ile bir ışık teması olmamalı ve oyuncudan 10 veya 20 blok ötede biryer olmalı. Bu alanın kapalı olması gerekmez - bir ambians sesi oyuncunun gördüğü bir noktadan bile gelebilir.Oyuncunun bu sesi duyması için yeraltında olması gerekmez. Bu sesler oyuncuların yarattığı yerlerden bile gerebilir ,burası bulutların üstünde bir kutucuk olsa bile.

Önemsiz bilgiler:
  • Popüler görüşün aksine, ambians sesleri cevher, zindan(dungeon) veya yaratıkları temsil etmez. Bu sesleri takip etmek oyuncuyu böyle şeylere sürükleyebilir, çünkü bu şekilde mağaralardan gelirler. Ayrıca bu sesler zindanlardan bile gelebilir, eğer zindan yeterince büyükse.
  • Ambians sesleri C418 tarafından yapılmıştır, yani Minecraft'ın müziğini ve seslerini üreten kişi.
  • Ambians sesleri minecraft klasöründe resources/newsound/ambiance/cave kısmında bulunabilir.
Alıntıdır...

brk

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler, ben her zaman boşverirdim.. Araştırmacı olmak gerek bazen. :3

Sequia04

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Alıntı yaptığın siteyi de söyleseydin keşke (ben biliyorum ama)

MBrkA

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Gerçekten güzel bir rehber olmuş bilmiyordum bunu.

onuralp

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Korkudan mağaraya giremiyordum sildim oldu bitti :p