OYUN PC'ler hakkında.

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Önemli olan ekran kartı ve ram'dir.
Çünkü RAM düşükse oyun ondan daha fazla harcar ama bunun sınırını aşar,o yüzden ekran kartı ve ram diyorum.
Minecraft'ta ise:
Şimdi oradaki kodların hepsi birleşe birleşe çok boyutlu(RAM) yiyen olduğu için yavaşlar.
Kod yazarken çalıştırdığımda PC'mde yavaşlama görüyorum.

dberkay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Önemli olan ekran kartı ve ram'dir.
Çünkü RAM düşükse oyun ondan daha fazla harcar ama bunun sınırını aşar,o yüzden ekran kartı ve ram diyorum.
Minecraft'ta ise:
Şimdi oradaki kodların hepsi birleşe birleşe çok boyutlu(RAM) yiyen olduğu için yavaşlar.
Kod yazarken çalıştırdığımda PC'mde yavaşlama görüyorum.
Ortalama bir oyun için 2gb, üst sistem gerektiren bir oyun için 3gb, bf4 gibi çok yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar için 4 gb ram kesinlikle yeterlidir. Ha yani diyelim ki siz oyun oynarken arkaplandan internete girmek, müzik dinlemek de isterseniz o zaman 5-6 gb ram işinizi görmeye yeter. Yani ram olayını bu kadar abartmayın.

Mrkurt

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Dogru dedin hani arka planda takilip oyun oynuyorsaniz bazi flash belleklerin ready boost ozellgi var makinaya takip bellegi ready boosta atarsaniz bir nevi RAM olarak gorev alacaktir sanal belleginizi bir miktar arttirabilirsiniz..

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ramin yanini cok yutmaz ama

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MikuMC

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim 8 ram i7 işlemci Tam adını hatırlamıyorum ama works Shop pcsıydı ekran kartı quadro 4000 full açmadığı oyun Yok

Sent from my iPad using Tapatalk

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ortalama bir oyun için 2gb, üst sistem gerektiren bir oyun için 3gb, bf4 gibi çok yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar için 4 gb ram kesinlikle yeterlidir. Ha yani diyelim ki siz oyun oynarken arkaplandan internete girmek, müzik dinlemek de isterseniz o zaman 5-6 gb ram işinizi görmeye yeter. Yani ram olayını bu kadar abartmayın.
bazılarının ablası aynı oyunu 2 kere açıp (2 farklı karekterde) sonra sıkılıp alt+tab çekip başka oyun oynayım yine alt+tab çekip internetten dizi izleyebiliyor :D
12 gb ram ideal yani :D

LeemonXTr

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim 8 ram i7 işlemci Tam adını hatırlamıyorum ama works Shop pcsıydı ekran kartı quadro 4000 full açmadığı oyun Yok

Sent from my iPad using Tapatalk
o bilgisyarlarda oyun açılmıyor yanlılş biliyorsun onlar tamamen iş amacıyla yapılan pcler onlar oyun açmaz

MikuMC

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Babamdan kalma pc oyunları acıyor dedim cok rahat

-telden yazıyorum hatalar için özür dilerim

MikuMC

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Babamin suan kullandığı pc 16 gb ram i7 quadro 4000 var niye dersen makine çiziyor

-telden yazıyorum hatalar için özür dilerim

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Intel xeon titan falan 16 gb gddr5 ram olsa :D

LeemonXTr

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Intel xeon titan falan 16 gb gddr5 ram olsa :D

o senin dediğim işlemci genellikle sunucularda kullanılır. gddr5 özelliği sadece ekran kartlarında vardır ramlerde gddr5 değil ddr dir