Oyun Önerisi

Hasan29

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeşim sen en iyisi 2009 ile 2010 oyunlarına bak.

CaptJS

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Baylar bana da oyun onerirseniz sevinirim.Bu ozelliklere gore olacak: 6 GB RAM-i5 Islemci-4 GB Intel Ekran Karti-?? GB AMD Ekran karti (Iki ekran karti var ve Intel oyunlar icin degil.AMD olan hakkinda hicbir fikrim yok :D)

Oktay Özlü

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oktay Özlü eski sistemim sizinkiyle hemen hemen aynı, sadece benim chipset'im 358 mb idi. Bu yüzden size önerebileceğim, kendimin de uzun yıllar oynadığım oyunlar var. İşte geliyor:
M&B serisini ilk çıktığı zamanlardan beri oynuyorum, 1280x800 çözünürlük ve orta ayarlarda 20fps'in altına ASLA inmedim.
Harry Potter serisini önerebilirim. Beşinci oyuna kadar en yüksek ayarlarda oynarsınız, sonraki oyunlarda en düşüğe alarak aynı performansı görmeniz olası.
Bunun dışında Don't Starve'ı önerebilirim. Şu anki sistemimle bile çok sık oynuyorum. Gayet eğlenceli bir oyun. Minecraft çakması diye çok eleştiri aldı ama olsun. Yine de güzel.
RPG seviyorsanız size Torchlight'ı öneririm. 2009'da çıktı ve en yüksek ayarlarda 20FPS'in altına inmeyeceğinize garanti edebilirim. Tabi 2012'de çıkan Torchlight 2'de ayarları birazcık kısmanız gerekebilir.
Fear 2, korku oyunlarından hoşlanıyorsanız gayet güzel bir oyun. Optimizasyonu iyi diyebiliriz, en düşük grafik ayarlarında, 1024x768 çözünürlükte 17-22 fps sabit görmüştüm, 800x600 yaptığımda ise 25-30 fps civarlarında oynamıştım. Tabi grafiklerin yoğun ve canlı olduğu yerlerde olası fps kayıpları normal.
Bunun dışında evoland'i tavsiye edebilirim. Oyun, bundan yıllar yıllar önce, ilk rpg çıktığı günden başlayıp, siz ilerledikçe grafik ve sesler konusunda gelişerek bugünkü rpg oyunlarına yaklaşıyor.
Hacknet, bir hacker'ı canlandırdığımız text tabanlı bir oyun. Text tabanlı dediğime bakmayın, gayet güzeldir. Tabi sadece belli bir kısım oyuncuya hitap ediyor. Grafikler de var elbette, ama daha çok komutlar kullanmamız gerekiyor.
Yarış oyunu istiyorsanız, Need For Speed'in eski oyunlarında en yüksek ayarlarda çok yüksek fps'ler görebilirsiniz. Mesela NFS:Most Wanted 1'de 1280x800'de, medium'da 24 fps altına düştüğümü hatırlamıyorum.
Daha basit grafikli bir yarış oyunu arıyorsanız, SuperTuxKart'ı öneririm :) Kesinlikle muhteşem bir oyun :)
Elder Scrolls IV: Oblivion var mesela. Skyrim'den önceki oyun. Çok fazla DLC'si var. Sisteminizde çok rahat çalışacaktır. Ama skyrim'in 11 - 12 fps'i geçeceğini sanmıyorum :/ en düşük ayarlarda bile...
Korku oyunu olarak Amnesia, Which gibi oyunları deneyebilirsiniz. Tabi Fear da var ama onu söylemiştim zaten ^^
BattleRage var, Robotumsu şeylerle diğer robotları yok etmeye çalıştığımız bir fps.
Yine RPG tarzı oyunlardan, DawnOfMagic ve DawnOfMagic 2 var.
Efsaneyi söylemezsek olmaz, Diablo 2!
TheWalkingDead tarzı grafiklere sahip bir zombi oyunu da var, TrappedDeath
Yine bir yarış oyunu, TrackMania serisine de bir göz atın isterseniz.

-- Eh, epey uzun bir yazı olmuş :) Bunu yazmak için steam hesabımı ve tüm dvd'lerimi talan ettim, ama umarım yararlı olmuştur :)
Yarın devam edeceğim, takipte kal. Bu yazıya umarım bir beğeniyi çok görmezsin :)

Ben de chipset'ten çok çektim, uzak değil, daha 1 ay öncesine kadar seninkine eşdeğer bir sistemim vardı :) Ben de çok oyun aramıştım. İyi oyunlar!

Edit:
Burada düşük ayarlardan kast ettiğim:
Tüm detaylar kapalı, çözünürlüğü zaten belirttim.
Orta'dan kast ettiğim:
AA:2x veya kapalı
Gölgeler: Kapalı veya düşük
Doku Detayları: Orta
Anisotropik filtre: Kapalı
Ağaçlar, börtü böcek, gökyüzü, ortam vb. detayları: orta
Çözünürlüğü belirttim.

Adamın kareköküsün... Dondum...

Hasan29

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oktay Özlü eski sistemim sizinkiyle hemen hemen aynı, sadece benim chipset'im 358 mb idi. Bu yüzden size önerebileceğim, kendimin de uzun yıllar oynadığım oyunlar var. İşte geliyor:
M&B serisini ilk çıktığı zamanlardan beri oynuyorum, 1280x800 çözünürlük ve orta ayarlarda 20fps'in altına ASLA inmedim.
Harry Potter serisini önerebilirim. Beşinci oyuna kadar en yüksek ayarlarda oynarsınız, sonraki oyunlarda en düşüğe alarak aynı performansı görmeniz olası.
Bunun dışında Don't Starve'ı önerebilirim. Şu anki sistemimle bile çok sık oynuyorum. Gayet eğlenceli bir oyun. Minecraft çakması diye çok eleştiri aldı ama olsun. Yine de güzel.
RPG seviyorsanız size Torchlight'ı öneririm. 2009'da çıktı ve en yüksek ayarlarda 20FPS'in altına inmeyeceğinize garanti edebilirim. Tabi 2012'de çıkan Torchlight 2'de ayarları birazcık kısmanız gerekebilir.
Fear 2, korku oyunlarından hoşlanıyorsanız gayet güzel bir oyun. Optimizasyonu iyi diyebiliriz, en düşük grafik ayarlarında, 1024x768 çözünürlükte 17-22 fps sabit görmüştüm, 800x600 yaptığımda ise 25-30 fps civarlarında oynamıştım. Tabi grafiklerin yoğun ve canlı olduğu yerlerde olası fps kayıpları normal.
Bunun dışında evoland'i tavsiye edebilirim. Oyun, bundan yıllar yıllar önce, ilk rpg çıktığı günden başlayıp, siz ilerledikçe grafik ve sesler konusunda gelişerek bugünkü rpg oyunlarına yaklaşıyor.
Hacknet, bir hacker'ı canlandırdığımız text tabanlı bir oyun. Text tabanlı dediğime bakmayın, gayet güzeldir. Tabi sadece belli bir kısım oyuncuya hitap ediyor. Grafikler de var elbette, ama daha çok komutlar kullanmamız gerekiyor.
Yarış oyunu istiyorsanız, Need For Speed'in eski oyunlarında en yüksek ayarlarda çok yüksek fps'ler görebilirsiniz. Mesela NFS:Most Wanted 1'de 1280x800'de, medium'da 24 fps altına düştüğümü hatırlamıyorum.
Daha basit grafikli bir yarış oyunu arıyorsanız, SuperTuxKart'ı öneririm :) Kesinlikle muhteşem bir oyun :)
Elder Scrolls IV: Oblivion var mesela. Skyrim'den önceki oyun. Çok fazla DLC'si var. Sisteminizde çok rahat çalışacaktır. Ama skyrim'in 11 - 12 fps'i geçeceğini sanmıyorum :/ en düşük ayarlarda bile...
Korku oyunu olarak Amnesia, Which gibi oyunları deneyebilirsiniz. Tabi Fear da var ama onu söylemiştim zaten ^^
BattleRage var, Robotumsu şeylerle diğer robotları yok etmeye çalıştığımız bir fps.
Yine RPG tarzı oyunlardan, DawnOfMagic ve DawnOfMagic 2 var.
Efsaneyi söylemezsek olmaz, Diablo 2!
TheWalkingDead tarzı grafiklere sahip bir zombi oyunu da var, TrappedDeath
Yine bir yarış oyunu, TrackMania serisine de bir göz atın isterseniz.

-- Eh, epey uzun bir yazı olmuş :) Bunu yazmak için steam hesabımı ve tüm dvd'lerimi talan ettim, ama umarım yararlı olmuştur :)
Yarın devam edeceğim, takipte kal. Bu yazıya umarım bir beğeniyi çok görmezsin :)

Ben de chipset'ten çok çektim, uzak değil, daha 1 ay öncesine kadar seninkine eşdeğer bir sistemim vardı :) Ben de çok oyun aramıştım. İyi oyunlar!

Edit:
Burada düşük ayarlardan kast ettiğim:
Tüm detaylar kapalı, çözünürlüğü zaten belirttim.
Orta'dan kast ettiğim:
AA:2x veya kapalı
Gölgeler: Kapalı veya düşük
Doku Detayları: Orta
Anisotropik filtre: Kapalı
Ağaçlar, börtü böcek, gökyüzü, ortam vb. detayları: orta
Çözünürlüğü belirttim.

Oynadığım oyunların yarısını yazmışsın zaten yani okurken gözlerim ağrıdı :)Üşenmeden yazmışsın helal olsun.

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Game Developer Tycoon öneririm.Büyük ihtimal kaldırır çünkü grafik filan çok iyi değil.Severek oynuyorum ama oyun kısa.Oyun süresine göre 30 yılda bitiyor.

Oyun un hikayesi ise 1980 lerde garaj yapımcılığımı ne varmış.Tam ismini bilmiyorum.Ordan oyun yapmaya başlıyorsun.Yeni topic ler öğreniyorsun.Kendi firmanı oluşturuyorsun.Ünlü isimleri çalıştırabiliyorsun.Türkçe yaması yok.Ama Fare düşmanı yani Ege oyunun orjinal'ine dil olarak Türkçe yi eklemeye çalışıyorlar :)

B

Brkelbk

Ziyaretçi
1 Gb Rama Bakarak Direk Karar Vermeyin Benim Babamın Laptopu 1gb ram 500mb ekran kartı Battlefield 3 ü Normal de 0 Kasmayla Çalıştırıyor

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bu arada, 30 yılda derken gerçek 30 yıl değil :) Yanlış anlaşılmasın :) Oyun zamanı ile 30 yıl. Bu süreyi ayarlardan 25/30/35 yıl olarak seçebiliyoruz. Oyunun değerlendirme mekanizmasında tutarsızlıklar var. Bu nedenle oyuna gıcık oluyorum. Bir oyuna 5,4,4,5 puan veriyorlar, o save olmadan alt+f4 yapıyorum, yeniden açıyorum, tekrar oy veriyorlar. Bu sefer puan 7,9,8,7 oluyor. Bu tutarsızlığı sevmediğim için oyunu yazmadım listeye. Yoksa evet, güzel oyun. Ama işte bu sorun yüzünden biraz şansa kaçıyor.

Ayrıca, oyunlara neden puan verdikleri de açık değil. Mesela Medieval Rpg yapıyorum, tüm değerleri olması gerektiği gibi veriyorum. Bana ilk oyunumda (Riablo :sırıtmak:) 3,4,2,3 verdiler. BİREBİR aynı değerlerle ikinci oyunumu yaptığımda (Riablo II) bana 9,10,10,9 verdiler. Bu saçmalık var. Oyna, sana karışamam. Fakat oynayınca bana hak vereceğine eminim.

İlk dediğinde haklısın.Ama Ayrıca diye başladığın 2. paragrafta haklı değilsin kardeş.Çünkü riablo adlı oyunla takipçi kitleni arttırıyorsun.Seni tanıyorlar.Oyun yapımın gelişiyor.Bu yüzden artıyor :)

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Peki oyunu farklı bir oyun olarak mı oyunun devamı olarak mı yaptın ?

alp75

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
team fortress 2 öneririm ama sende çok kasar