Oyun Nasıl Yapılır-Oyun Motorları:Game Maker(Oyun Vakti)

DarkRoster

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Herkese merhaba arkadaşlar bugün birçok kişinin aklında olan oyun nasıl yapılır sorusunun cevabını vermek için bir video çektim umarım yardımı olabilir.Sesim az gitmiş fulleyin bilgisayarın sesini :)

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yenisiniz Diye bir şey demiyeceğim
Konu yanlış yerde daha dikkatli olun!

Oquzpaul

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bunlarla Uğraşmak Çok Zordur Dediğin Gibi

LaRive

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyun ha deyince yapılmıyor. 2-3 Programlama Dillerine tamamen hakim olmak gerekir. (C++ JavaScript vb.) Sonra ekip toplarsın ve daha da ciddileşirsin Unity3D veya CryEngine motorlarını kullanarak 8-12 Ayda Grafikleri Yüksek kaliteli bir oyun yaparsın. (Bu süre çalışma saatlerine ve ekibinin marifetine göre değişir.)

Daha çok yolun var. GameMaker kullanıyorsun hala.
Eğer bu işte ciddiyim diyorsan ve dediklerimi uygularsan CryEngine3 Kullanarak güzel bir oyun yap ve Türkiye'yi gururlandır.

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyun ha deyince yapılmıyor. 2-3 Programlama Dillerine tamamen hakim olmak gerekir. (C++ JavaScript vb.) Sonra ekip toplarsın ve daha da ciddileşirsin Unity3D veya CryEngine motorlarını kullanarak 8-12 Ayda Grafikleri Yüksek kaliteli bir oyun yaparsın. (Bu süre çalışma saatlerine ve ekibinin marifetine göre değişir.)

Daha çok yolun var. GameMaker kullanıyorsun hala.
Eğer bu işte ciddiyim diyorsan ve dediklerimi uygularsan CryEngine3 Kullanarak güzel bir oyun yap ve Türkiye'yi gururlandır.
Teknik olarak kendi başına sadece java dilini kullanarak. şu an aklımdaki fikir olan küçük bir büyücülük oyunu yapabilirsin 2d pixelli ve çokda hoş olur. :p Unity3D ve CryEngine dışında Enginelerde var

LaRive

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Pixel hayattır, kaynaktır ve vazgeçilmezdir. Evet birçok Engine var Unreal'ı da öneriyorum. Ekibim olsa keşke. Terraria gibi bir oyun yapardım :D

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Pixel hayattır, kaynaktır ve vazgeçilmezdir. Evet birçok Engine var Unreal'ı da öneriyorum. Ekibim olsa keşke. Terraria gibi bir oyun yapardım :D
Haa-nahh-pshuuu neyse şaka bir yana pixel 2d oyunlarda engine e gerek yok. Ekipte seni yavaşlatır çok bilgili kişiler olmadıkça çünkü oyun senin kafanda dizayn edilmiştir sen onlara birdaha anlatırsan onlar farklı şekilde düşünebilir o yüzden zor yani.

LaRive

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekip dediğin öyle hantal kişilerden oluşmaz zaten o yüzden ekip diyorum. Terraria XNA ile yapılmış oda bir motor sayılıyor ufakta olsa. O pixelleri tek tek boyamak kopyalamak yerleştirmek animasyonları düzenlemek ne kadar zevklidir ya keşke yapabilseydim :( Ama hiçbi dili tam bilmiyorum :( %30 falan :S

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekip dediğin öyle hantal kişilerden oluşmaz zaten o yüzden ekip diyorum. Terraria XNA ile yapılmış oda bir motor sayılıyor ufakta olsa. O pixelleri tek tek boyamak kopyalamak yerleştirmek animasyonları düzenlemek ne kadar zevklidir ya keşke yapabilseydim :( Ama hiçbi dili tam bilmiyorum :( %30 falan :S
Dos başla sonra c++ geç sonra C# sonra da Java öğren kitaplardan veya internetten çok fazla yardım alabilirsin eğer matematiğin(geneli değil mantık bölümün) iyiyse mantığını çözüp kendi kendine yapmaya başlarsın.

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle oyun yapımısından tavsiye edindim C# öğrenmeniz gerekir.

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Benimki pro sürümü (orjinal paralı) (game maker(studio değil))
İstersen beraber çalışabiliriz ?