Online serverlardan beklentileriniz

• Konuyu başlatan AtillaHosting
  • Başlangıç tarihi

Serverlardan ne bekliyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    10
A

AtillaHosting

Ziyaretçi
selam forumdaşlar.. adım tolga yaşım 20.. daha önce 200/200 battletime isimli server açtım.(belki bilen vardır). mayıs haziran ayında 2 ay açık kalabildik belirli sebeplerden ötürü..

şimdi yeni server hazırlığında olduğumuz için ufak bir anket düzenlemek istiyorum malum çoğunuz faction pvp yazını yan yana görünce pörtlek gözlerle ekrana bakıyor.. zombiye dönüyor:D hammadde kit pro 4 kas sonra öl serveri bırak :D:D
hub serverin sadece faction kısmı için 1.5 aydır calısıorum.. mmorpg oyununa çevirmeye çalışıyorum.. (herşeyiyle mmorpg ve minecraft faction) bu nedenle hammadde ve meslek koymamayı düşünüyorum.. para kasmanın ilk yolu mob kesip item düsürüp exp kasmak görev yapmak... baska yollarda var ama bunları yumurtlamak istemiyorum..
yani 1. sorumuz metin2 knight online silkroad world of warcraft tarzı para ve exp kasmakmı? (kit 10.seviyeye kadar can kosu hızından tut daha yumurtlamak istemedigim süper itemler düsürebilceksiniz)
yoksa kazmayla hammaddeye dalmakmı sizi tatmin ediyor.??
hunger games ne kadar gercekci olsun istersiniz? isterseniz 1 saatinizi alacak gercek bir hunger games kurabilirim.. kitsiz olacak tabi ki... dürüst olayım hunger gamesin server icin temel amacı oyuncu cekmek olacak..
yani 2. sorumuz ...hunger games icin beklentileriniz nedir?
3.soru popüler bazı serverlar son oyuncu nomercy gibi olanlarda ne bukadar iyi ? lag olmaması ve yüksek kapasiteleri dışında.. (ben merak edip girmedim) kendi fikirlerime güveniyorum .. ama minecraft oyuncularının söyleyecekleri daha önemlii..
4.soru 2-3 ay sıkılmadan tek bir serverda oynayabilirmisiniz?? ne gibi koşullar olmalı.. zorluk seviyesi nasıl olmalı.. (bence zorluk iyidir) aşırı zor oluncada insan sıkılıyor ölmekten diye düşünüyorum.. )

yazıyı tamamen okuyan ve cevaplayanlara simdiden cok cok tesekkürler.. iyi forumlar

LoneAssassin

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şu an Sonoyuncu'nun survival serveri berbat durumda. Birkaç gün önce girip bakıyım dedim, girdiğim anda adamın biri gelip öldürdü beni. Spawnda bile koruma yok. Bunun gibi olmasın yeter

Şakayı bir yana bırakırsak bence kesinlikle hammadde yapma. Birincisi, zaten böyle yığınla sunucu var, ikincisi bence hiç zevkli bir sistem değil.

Son düzenleme:
A

AtillaHosting

Ziyaretçi
evet kesinlikle.. ben mmorpg deki gibi yaratık kesip item düşürerek yada en azından (1i merkez 4 şehir var) şehirlerarası ticaretle (silkroaddan alıntı) millet para kassın.. yada hırsızlar kervanları soysun para kazansın diye düşündüm... yada nadide avcılığı denen bir sistem koydum.(buraya ne olduğunu yazmayacağım ama oynayanların ağzı açık kalacak). en kötü loto oynarsınız yada kumarhaneye takılırsınız... server çok dolu dolu olcak.. şimdi nethera kurulum yapıyorum .. 1 kaç mob ve bu yaratıklardan düşmesi muhtemel itemleri yapacağım... terkedilmiş nether köyü gibi bir tema düşünüyorum.. üstündede kale... kalenin gizli bir köşesinde boss falan.. neyse yumurtulamaya başladım yine anasını satayım...
herneyse bu hub serverimizin faction bölümünden ufak bir demo olsun diyelim ve çalışmaya dönelim

A

AtillaHosting

Ziyaretçi
ticaret sisteminin işlemesi için pvp açık olacak .. ormanda buna dahil.. ama town ve çevresindeki (baya büyük bir alanda pvp kapalı) kasılma alanlarında pvp kapalı olacak..
genel olarak istediği itemleri düşüren ..kişiler isterlerse pvpye açık olan daha güçlü mobların olduğu alanda party kurup kasılabilcek.. yada klasik olarak ormanda faction için kale yapabilir yada diğer kaleleri istila edip oyunculardan item düşürmeyi deneyebilecekler..ha sever hub olacak illa pvp yapmak istemiyorsan alternetif oyunlarımızda olacak..

hoty_x

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Meslek secimi gibi ,savascı yada tuccar secenekleri olsun ^^

A

AtillaHosting

Ziyaretçi
tüccer tarzı meslek secimi yok ama sistemimiz şöyle olcak
acemi warp kullanır
-
çaylak faction kurabilir sethome cekebilir
-
er artık meslek sınıfı secebilir
-
meslek sınıfları- okçu savaşçı sifacı skill plugini yeterli olursa büyücü veya 1 -2 meslek daha bunların kendine özgü skilleri ekstra yada daha az canları falan olcak ..

bu classları oyun sürenize ve belirli kriterleri tamamladığınızda kışladan kendiniz alacaksınız.. sınıfları seçmek tamamen size kalmışş biz dengeli yapmaya çalışacağız bu sınıfaları..

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Şu an Sonoyuncu'nun survival serveri berbat durumda. Birkaç gün önce girip bakıyım dedim, girdiğim anda adamın biri gelip öldürdü beni. Spawnda bile koruma yok. Bunun gibi olmasın yeter

Şakayı bir yana bırakırsak bence kesinlikle hammadde yapma. Birincisi, zaten böyle yığınla sunucu var, ikincisi bence hiç zevkli bir sistem değil.
" Şakayı bir yana bırakırsak..." demişsin, şaka mı yapıyorsun bilmiyorum ama SonOyuncu'nun survival serverında Nether hariç PvP tamamen kapalıdır. Yani sistemimiz bu şekildedir, eğer sen böyle bir duruma rastladıysan, muhtemelen bir pluginimiz o an arıza çıkarmıştır, ama dediğim gibi, bizim Survival sunucumuzda Nether harici her yerde PvP kapalıdır.

Konuya cevap verecek olursak, SonOyuncu gibi serverlara girip bakmadım demişsiniz, ben burada uzun uzun SonOyuncu'yu açıklamak istemiyorum, neden Türkiye'nin en büyük serverı olduğunu anlamak istiyorsan girip bir inceleyebilirsin. Ayrıca büyük bir server açmak istiyorsan, istediklerini karşılayabilecek plugini kendin yapabilmelisin, en azından bu derecede java bilgin olmalı veya bu kapasitede birini ekibine almalısın.
İyi forumlar.

A

AtillaHosting

Ziyaretçi
bilgisayar müh 2 sınıf öğrencisiyim .. java bilgim var :) ... plugin yapabilirim aynen ..ama ihtiyacım yok .. istediğim pluginlerin hepsi zaten yazılmış..
bu baslıgın adı online serverlarda ne bekliyorsunuz.. neyi görmek sizi memnun ediyor..? hadi son oyuncuyuya yağ çekelim değil.. :) yetkilisimisin bilmiyorum ama lütfen başlığın amacının dışına çıkmayalım arkadaşın söyledikleri seni çok rahatsız ettiyse özelden yaz buraya yazma..
ha çokta merak ediyorsan son oyuncunun oyuncularını çekmek önceliğimiz olacak.. ki fikirlerime ve konseptimize güveniyorum.. 1-2 ay sonra bakacağız serverlarımıza..
girenlerden çok dinledim.. serverın oturmuş bir sistemi olması ve yüksek kapasiteyle lagsız oynanması dısında bir özelliği yok..

Moderatör tarafından düzenlendi:

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
bilgisayar müh 2 sınıf öğrencisiyim .. java bilgim var :) ... plugin yapabilirim aynen ..ama ihtiyacım yok .. istediğim pluginlerin hepsi zaten yazılmış..
bu baslıgın adı online serverlarda ne bekliyorsunuz.. neyi görmek sizi memnun ediyor..? hadi son oyuncuyuya yağ çekelim değil.. :) yetkilisimisin bilmiyorum ama lütfen başlığın amacının dışına çıkmayalım arkadaşın söyledikleri seni çok rahatsız ettiyse özelden yaz buraya yazma..
ha çokta merak ediyorsan son oyuncunun oyuncularını çekmek önceliğimiz olacak.. ki fikirlerime ve konseptimize güveniyorum.. 1-2 ay sonra bakacağız serverlarımıza..
girenlerden çok dinledim.. serverın oturmuş bir sistemi olması ve yüksek kapasiteyle lagsız oynanması dısında bir özelliği yok..

Arkadaşın dediklerine cevap vermekle birlikte konuna düzgün bir üslüpla cevap yazdım. Ama sanırım sen beni anlayamamışsın. Evet ben SonOyuncu'nun yetkilisiyim, biz ekipçe, yabancı bazlı büyük sunucuları inceleyerek, Türkiye'deki oyuncu kitlesinin dikkatini çekecek oyunları hazırlıyoruz. Java bilginin olması güzel, plugin yazabiliyorsan ne âla. Ama plugin yazmaya gerek yok, zaten tüm pluginler yazılmış diyorsan, kusura bakma arkadaşım o server uzun ömürlü olmayacaktır. Çünkü neredeyse hiçbir plugin kusursuz değildir, hepsinin kendi çapında eksiklikleri vardır, eksiklikleri olmasa dahi senin sunucunun konseptine uymayan birçok yanı vardır. Bu eksiklikleri gidermek istiyorsan ve "java biliyorum, plugin yazabilirim" diyorsan, illa ki oturup yazacaksın veya plugin sahiplerinden izin alıp o pluginleri serverına göre düzenleyeceksin.

Sana SonOyuncu'nun oyuncularını çekmekte başarılar dilerim...

A

AtillaHosting

Ziyaretçi
2 ay içinde görüşürüz:D[DOUBLEPOST=1386169980,1386169150][/DOUBLEPOST]son oyuncunun lagsız ve yüksek kapasite olması dısında ne özelligi var hala cevap alamadım:) kendiniz 2 plugin yazdınız falan filan .... ne yazdınız merak ettim doğrusu .. girdim baktım her zamanki oyunlar .. hicbir farkı yok. tf2 çakması bir oyun skyblock hunger games (ha kitsiz olarak survival games var o önemli bir faktör) mini oyun bikaçtane...
hem yabancı serverları arastırarak vakit kaybetmişsiniz.. kör sağır dilsiz birine sorsan bile dünyada en çok oynanan online oyunların mmorpg oyunları (örn:world of warcaft ) olduğunu söylerdi... faction wars da bundan bakılarak yapılmış bir şey..
diğer serverları araştırmadığımı kim söyledi bu arada gayette araştırdım..sizinkinede girdim bugün factionunuzda warp exp var .. bide gelmiş burda kafa tutuyorsun:) 10 yaşındaki çocuk bile warp exp yapmayı biliyor.. milletın kusası geldi artık warp explerden warp hammaddelerden... sizin tek farkınız sürekli olmanız, lagsız olmanız,yüksek kapasite olmanız.. bana onun dışında söylerms ne farkınız varki forumdaki diğer serverlardan? :)
üslup konusuna gelirsek.. başlığa zıplayan rakip serverin yetkilisi var (gerçi açılmadık ama:) ) bu başlığı forumdakilerin zevklerini ve ilgisini yoklamak için açtım.. buraya gelip kendi serverının reklamını yapma zahmet olacak.. birileri serverinizi eleştiriyorsa kendisine özelden yazabilirdin.. bende bi yığın laf dökmek zorunda kalmazdım

dipçik not: senin tavsiyelerin beni pek ilgilendirmiyor .. dandik bir serverla 200 oyuncu çekmiş .. survival games pluginini kafama göre editlemiş adamım.. 20 yaşındayım.. tavsiye vermek istiyorsan forumun yardım bölümüne gir isteyene tavsiyeni ver

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
2 ay içinde görüşürüz:D[DOUBLEPOST=1386169980,1386169150][/DOUBLEPOST]son oyuncunun lagsız ve yüksek kapasite olması dısında ne özelligi var hala cevap alamadım:) kendiniz 2 plugin yazdınız falan filan .... ne yazdınız merak ettim doğrusu .. girdim baktım her zamanki oyunlar .. hicbir farkı yok. tf2 çakması bir oyun skyblock hunger games (ha kitsiz olarak survival games var o önemli bir faktör) mini oyun bikaçtane...
hem yabancı serverları arastırarak vakit kaybetmişsiniz.. kör sağır dilsiz birine sorsan bile dünyada en çok oynanan online oyunların mmorpg oyunları (örn:world of warcaft ) olduğunu söylerdi... faction wars da bundan bakılarak yapılmış bir şey..
diğer serverları araştırmadığımı kim söyledi bu arada gayette araştırdım..sizinkinede girdim bugün factionunuzda warp exp var .. bide gelmiş burda kafa tutuyorsun:) 10 yaşındaki çocuk bile warp exp yapmayı biliyor.. milletın kusası geldi artık warp explerden warp hammaddelerden... sizin tek farkınız sürekli olmanız, lagsız olmanız,yüksek kapasite olmanız.. bana onun dışında söylerms ne farkınız varki forumdaki diğer serverlardan? :)
üslup konusuna gelirsek.. başlığa zıplayan rakip serverin yetkilisi var (gerçi açılmadık ama:) ) bu başlığı forumdakilerin zevklerini ve ilgisini yoklamak için açtım.. buraya gelip kendi serverının reklamını yapma zahmet olacak.. birileri serverinizi eleştiriyorsa kendisine özelden yazabilirdin.. bende bi yığın laf dökmek zorunda kalmazdım

dipçik not: senin tavsiyelerin beni pek ilgilendirmiyor .. dandik bir serverla 200 oyuncu çekmiş .. survival games pluginini kafama göre editlemiş adamım.. 20 yaşındayım.. tavsiye vermek istiyorsan forumun yardım bölümüne gir isteyene tavsiyeni ver

Serverımızda factions sunucusu yok, anlaşılan baya iyi gezmişsin sunucuyu. Diğer söylediklerine cevap verme gereği duymuyorum.

A

AtillaHosting

Ziyaretçi
Çok güzel beni yakaladın ... Hemen kaç şimdi başlıktan .. Başlığa damlayan sensin zahmet edip gelmişsin, bende soru sordum ama cevap yok tabi hemen benim verdiğim açığa odaklanalım maksat sorulara cevap vermeden sıvışmak takdir ettim çabanı...buda teorimi kanıtlıyor sizin diğer serverlardan hiçbir farkınız yok yüksek kapasiteniz ve lagsız olmanız dışında.
Başlığa dalıp dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışma.. Sorularıma cevap ver sizin ne farkınız varki diğer serverlardan:) cevap koca bir hiç .. Guncraft diye tf2 nin çakması var .. Kitsiz hunger zor bulunuyor ona yorum yok .. Kitli hunger minez skyblock 3-5 mini oyun.. Ben hala ne plugin yazdınızda çoook çok farkınız oldu onu çözemedim.. Plugin yazmamız gerekiyomuşmuşta ... Server seninmi bu arada?
Bakalım kaçına cevap alacağız..[DOUBLEPOST=1386173290,1386172722][/DOUBLEPOST]Bir hatamı yakaladın diye senin olmayan bir server için ahkam kesme çok plugin falan filan yazmışsında bana bukkitteki son dev.build lerini ve account adını yollarmısın? https://www.facebook.com/MinecraftBattleTime ha buda 2 ay açık kalabilen serverimizin face sayfasıdır.. Sizin gibi altyapımız yoktu.. Sizin server kadarda açık kalamadık.. Sizin face sayfanızdan fazla bir beğenim olmuş.. :):) sadece 2 ayda hahahaha. reklam eksiği olan sıradan serverinizda iyi şanslar :):)

LoneAssassin

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
" Şakayı bir yana bırakırsak..." demişsin, şaka mı yapıyorsun bilmiyorum ama SonOyuncu'nun survival serverında Nether hariç PvP tamamen kapalıdır. Yani sistemimiz bu şekildedir, eğer sen böyle bir duruma rastladıysan, muhtemelen bir pluginimiz o an arıza çıkarmıştır, ama dediğim gibi, bizim Survival sunucumuzda Nether harici her yerde PvP kapalıdır.

Konuya cevap verecek olursak, SonOyuncu gibi serverlara girip bakmadım demişsiniz, ben burada uzun uzun SonOyuncu'yu açıklamak istemiyorum, neden Türkiye'nin en büyük serverı olduğunu anlamak istiyorsan girip bir inceleyebilirsin. Ayrıca büyük bir server açmak istiyorsan, istediklerini karşılayabilecek plugini kendin yapabilmelisin, en azından bu derecede java bilgin olmalı veya bu kapasitede birini ekibine almalısın.
İyi forumlar.
Sorun sırf spawnda PVP'nin açık olması olsa yine iyi. Her taraf talan edilmiş, yeni başlayan biri için kesecek bir tane bile ağaç yok. Kısacası survival sunucusu ölmüş, ama diğer sunuculara lafım yok tabi. Bil Bakalım, GunCraft, Survival Games gibi sunucularınızda çok iyi vakit geçiriyorum. Fakat yine de survival sunucusunun kötü durumunu bildirince sert bir üslupla karşılanıyorum.

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Sorun sırf spawnda PVP'nin açık olması olsa yine iyi. Her taraf talan edilmiş, yeni başlayan biri için kesecek bir tane bile ağaç yok. Kısacası survival sunucusu ölmüş, ama diğer sunuculara lafım yok tabi. Bil Bakalım, GunCraft, Survival Games gibi sunucularınızda çok iyi vakit geçiriyorum. Fakat yine de survival sunucusunun kötü durumunu bildirince sert bir üslupla karşılanıyorum.

Müfettişin gelmesi, sonrasında yıllık izin kullanmam, geldikten hemen sonrasında bilgisayarımın ana kartının yanması nedeniyle sunucudan uzun süredir uzak kaldım, sağolsun Ömer ilgileniyor sunucuyla, diğer arkadaşların da çok yoğun iş temposu var. Ömer şu anda tek başına zar zor ilgileniyor, eminim skype'ta çoğu kişiye cevap bile veremiyordur. Ben Survival konusunu Ömer'e iletirim, en kısa zamanda bir düzenleme yaparız. Ağaçların bitmesi konusu Survival için kaçınılmaz bir gerçek, sanırım onun için TerrainControl pluginini kurmamız gerekecek. Bildirdiğin için teşekkür ederim.[DOUBLEPOST=1386175150,1386174280][/DOUBLEPOST]
Çok güzel beni yakaladın ... Hemen kaç şimdi başlıktan .. Başlığa damlayan sensin zahmet edip gelmişsin, bende soru sordum ama cevap yok tabi hemen benim verdiğim açığa odaklanalım maksat sorulara cevap vermeden sıvışmak takdir ettim çabanı...buda teorimi kanıtlıyor sizin diğer serverlardan hiçbir farkınız yok yüksek kapasiteniz ve lagsız olmanız dışında.
Başlığa dalıp dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışma.. Sorularıma cevap ver sizin ne farkınız varki diğer serverlardan:) cevap koca bir hiç .. Guncraft diye tf2 nin çakması var .. Kitsiz hunger zor bulunuyor ona yorum yok .. Kitli hunger minez skyblock 3-5 mini oyun.. Ben hala ne plugin yazdınızda çoook çok farkınız oldu onu çözemedim.. Plugin yazmamız gerekiyomuşmuşta ... Server seninmi bu arada?
Bakalım kaçına cevap alacağız..[DOUBLEPOST=1386173290,1386172722][/DOUBLEPOST]Bir hatamı yakaladın diye senin olmayan bir server için ahkam kesme çok plugin falan filan yazmışsında bana bukkitteki son dev.build lerini ve account adını yollarmısın? https://www.facebook.com/MinecraftBattleTime ha buda 2 ay açık kalabilen serverimizin face sayfasıdır.. Sizin gibi altyapımız yoktu.. Sizin server kadarda açık kalamadık.. Sizin face sayfanızdan fazla bir beğenim olmuş.. :):) sadece 2 ayda hahahaha. reklam eksiği olan sıradan serverinizda iyi şanslar :):)
Pek ala, tek tek hepsine cevap vereyim, ancak şunu söylemem gerekir ki, ben senin açığını kovalamadım, bariz ortada duruyordu. Sunucumuzu gezdiğini söyleyip laf ediyorsun, ancak bizim sunucuda neredeyse hiç olmamış bir oyun türünden gam vurup, sunucuyu kötülemeye çalışıyorsun. Halen kendi kendine çelişiyorsun.
İnsanlarla tartışmayı severim, muhalefet olmak da kötü bir şey değildir ancak hiçbir zaman bu durumun kavgaya dönüşmesini istemem, eğer üslubumu sert buluyorsan özür dilemeliyim.
Şimdi sorularını cevaplayıp iş yerinden çıkıp, eve geçeceğim. Ondan sonraki mesajlarına maalesef cevap veremeyeceğim, malum bilgisayarımın anakartı yanmış durumda.
1) Bizim serverların diğer serverlardan tek farkının yüksek kapasitesi ve lagsız olması olduğunu söylüyorsun, ki bu az bir şey değildir, çok büyük bir olaydır. Ayrıca diğer farklara da değinmek isterim. Bu farklardan en büyüğü, çok yüksek miktardaki oyuncu sayısıdır. Bunu hafife almamak gerekir, bir oyuncu her zaman daha çok oyuncunun olduğu sunucuda oynamak ister. Bir diğer fark ise, sunucumuzda kendi yazdığımız, düzenlediğimi pluginler dahil birçok oyun bulunmasıdır. "Kitli hunger games, minez, skyblock ve 3-5 mini oyun" demişsin ancak, bizim server bunlardan ibaret değildir. Skyblock, Survival, Survival Games, Hunger Games, Creative, Bil Bakalım, Saklambaç, OITC (bunu tamamen biz kodluyoruz), GunCraaft ve GunGame (Kurucularımızdan Ömer kodladı)... Daha bir kaç server daha var ama emin ol şu an aklıma gelmiyor, üstteki arkadaş bu kısmı daha iyi cevaplayabilir.
2) Sunucumuza reklam eksiği olan demişsin, ancak biz zaten SonOyuncu'nun reklamını yapma gereği duymuyoruz. 5 adet makinamız zaten ancak bu kadar oyuncuyu kaldırabiliyor şu anda. 4 GB ramli makinada 99999 kişi kaldırdığını iddia etmiyoruz sunucunun. Lagsız bir ortamın kalabalık bir ortamdan her zaman daha iyi olduğunu düşünüyoruz.
3) Evet server benim. Bizim serverda mimar, moderatör, rehber ilişkisi yoktur, serverımızın 7 yöneticisi vardır ve hepsi de serverın sahibidir.
4) Servera laf atmaktan başlayıp java bilgimi sınamakla devam ediyorsun. Ben yaptığım birçok plugini SonOyuncu ve plugin paketi hazırlayan arkadaşlara özel hazırlıyorum. Her plugini bukkit dev sayfasında paylaşmıyorum. Bilgilerimi kendime de saklamıyorum, zira bu konudaki paylaşımlarımı, yazdığım pluginlarin kaynak kodlarını vb. forumun Java bölümünde bulabilirsin.
https://forum.gamer.com.tr/forumlar/java-bölümü.158/
https://forum.gamer.com.tr/konu/plugin-yazmaya-giriş.151832/
https://forum.gamer.com.tr/konu/Şifreliop-plugini-kaynak-kodları.151819/
https://forum.gamer.com.tr/konu/antimulti-plugini-kaynak-kodları.151839/

Bunlar da yetmiyorsa forumda tecrübeli olduğun kişilere sorabilirsin, isim vermiyorum, zira konumuz bu değil.
NOT: Lütfen bunları sana karşı muhalefet olmak adına yazdığımı düşünme, madem sunucu açmayı düşünüyorsun, bunlardan ders çıkarabilirsin.

A

AtillaHosting

Ziyaretçi
https://www.facebook.com/MinecraftBattleTime 2 ayda....

sizin sayfanız 1 senedir açık bana bir şey anlatmana gerek yok birader. ders çıkarmam gerekiyormuşmuş... asfgsdaaFSASDF istersen rakamlarla konuşalım 1200 1150. 2012 de açılmış sayfa ve mayıs ayında açılıp hazirandan beri güncellenmemiş bir sayfa.. hadi 1-2 hatam olablr ama dandik bir serverla bile başarılı olmuşum.. yani tavsiyeye ihtiyacım yok.. bu başlık sadece oyuncuların isteklerini dinlemek için açtığım bir başlıktı amacından 3. mesajdan itibaren saptırdığın için sağol..
pluginlerinize gelecek olursak siz kendiniz yazın ben internette bulurum çok ihtiyaç halinde yazarım (ki şimdilik ihtiyaç yok.. ) aramayı bilirsen her türlü plugin bulunuyor.. bil bakalım için plugins bukkit org a quiz yaz 10 tane çıkıyor aynı işi yapan plugin.. sizinkisi işsizlik olmuş.. ha plugini herkes yazamaz eywallah ama dediğm gibi sizin pluginlerin benzerlerini 1-2 dakikaya bulursun.. kendiniz yeni bir oyun yaratmadığınız sürece.. parkur plugini survival games team fortress gungame alayının plugini mevcut..
şunları bide bukkitte paylaşta yeteneklerin harcanmasın.. linkinide yollarsın foruma commentlere bakarz.. bu forumdan link yollaman komiğime gitti ne yalan söyleyeyim..