niye bazı şeyler hep yaşa baglı ?

Faunne

Team Fergus
En iyi cevaplar
0
Mesela ben 9 yaşındayım diye bi muhabbete falan girsen kimse seni takmaz ama belki o çocuk oradaki büyüklerden daha mantıksal ve düzgün konuşabiliyor ? Neden yaşla ilgili bu kadar sıkıntılarınız var ? Çocuk yaşta olup da büyük diye nitelendirdiğimiz çoğu kişiden daha iyi olan cocuklar da var ? Asıl konuya dönersek neden her şey yaşla olmak zorunda ?

Neden 9-10 yaşındaki bir çocuk, gerçek yaşını söylemek yerine büyük bir yaş söyleyerek yalan atma durumuna getiriliyor ? Bunların sorumlusu kendini çok büyük gibi gösteren ama aslında hiç kimse olmayanlar. Sizin de görüşlerinizi alayım ? Neden yaşı küçük olanları iplemiyorlar ?

Forumİmamı

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Sonradan insanlar bazı şeylerin farkına varıyor bu yaş kimisinde 16-18 kimisinde 9-10 yaş

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Olgunluk yaşta değil baştadır. 30 yaşında senden çocuk adamlarda vardır. 10 yaşında 50 yaşındaki adamdan daha olgun adamlarda vardır.

Raptork

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dediğin konuda bir kısıma kadar haklısın. Ancak çoğu 9-10 yaşındaki çocuklar tanımadığı birine küfür etmek , her şeyi trollemek gibi şeyler yaptığı için böyle bir görüş ortaya çıktı. Yani az çok arma 3 tarzı oyunlar oynadıysan bile bilirsin çoğu klan +17 vs altı üye almazlar.

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
@Vienicome benim olayı biliyor ben burada açıklamayacağım ama bir şey belirtmek istiyorum,
Ben de sana katılıyorum. Gereksiz yere küçük yaşlara v*let felan denmek güzel bir şey değil.
Bazen şu yaşlara takanlara gerçekten sinir oluyorum. Sen 10 yaşındasın daha çocuksun git sütünü iç yat ya da sen v*let sin git kumda oyna git arkadaşlarınla boyama yap gibi tepkiler hem onları üzer hem de zevkle yaptığı şeyden soğutur. Güzel şeyler değil bunlar. Bunları diyen ergen 16 19 yaşlarındaki insanlar 9 10 yaşında ki insanlardan daha vahiym bir durumdadır. Bunu kimse değiştiremez ama adam gibi olup saygılı olan insanlar da yok değil.

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şimdi ilk olarak kesinlikle haklısın ama şöylede bir gerçek var yaşı küçük olanlar her zaman aşağılanır ve dikkate alınmaz :) ve birde artık küçükler çok büyük davranıyo. Bence Asıl sorun saygıda Yaşlarını büyük gösteriyolar çünkü küfür falan edecekler vs vs benim fikrim bu :)

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Genel olarak ön yargı var. Kurunun yanında yaş da yanar diyebilirsin buna. Ayreyten sende büyüdükçe küçüklerin davranışlarının sana saçma gelceğini yada rahatsız etceğini farketceksin.

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yaşa bakarak, davranışların tahmin edilmiyor. Davranışlarına bakılarak yaşın tahmin ediliyor, zaten bu yüzden böyle davranılıyor. Kişiye, ortama, davranışlara ve çevresine bakılır ve eleştiri yapılır, bu aşamadan sonra yaşla ilgili dalga yapılır. Ne kadar arada inciler de olsa çoğu sadece taş...

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Genel olarak ön yargı var. Kurunun yanında yaş da yanar diyebilirsin buna. Ayreyten sende büyüdükçe küçüklerin davranışlarının sana saçma gelceğini yada rahatsız etceğini farketceksin.
aynn bencede

FyreUKl

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ülkemizde abi diye çok saçma gereksiz bir kavram ortaya çıkmış onlara göre 9 10 yaşındaki insanlar hiçbirşeyi beceremeyen düzgün oynayamayan insanlardır onun yüzünden her zaman 1 adım geride sanal dünyaya baslarlar

TimarliSipahi

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Kişilerin sırf yanılgılarına göre değer biçenler, cahillerle budalalardır. Olgun ve bilgili kişiler ise her zaman, her yerde ve herkeste, doğru ve iyi yanlar arayıp bulabilirler.