Minecraft'a Tecrübem Vardır!

MegaCraftTV

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Selam arkadaşlar Ben Aykut işte Ben Daha önce Nitrado serveri kurdugumdan dolayı tecrübem yükseldi.Asıl konuya gelelim ben Ortak,Admin,Moderatör,Rehber,Reklamcı olabilirim serverinizde.Arkadaşlar ben server daha önce kurdugumdan dolayı kodlamalarda çok iyim.

Sorular
1-)
Daha önce kaç serverde Admin veya Moderatör yada Rehber v.b. Oldun ?

Daha Önce;
51 serverde Kurucu
21 Admin
22 Moderatör

61 serverde Rehber oldum dahada olmaya devam ediyorum.
2-)Kaç yılında minecraft'a başladın ?
Minecraft'a 2010 da Başladım.

3-)Pluginler hakkında bilgin varmı ?
Evet var Allah İzin Verirse yakında plugin kodlamaya başlıyacağım.

4-)World edit ve Diğer plugin (Diğer plugin adını unuttum) neler biliyorsun ve komutları biliyormusun?
Evet komutları iyi biliyorum bilmeseydim hiç server açmazdım biliyorum.
Sorular bu kadar.

Hakkımda;
Ben Aykut 2001 yılında Aksaray Eskil İlçesinde Merkez Eskil Hastane'sinde Doğdum.
2 aylıkken İstanbul'a geldik.7 Yaşına kadar İstanbulda büyüdüm ve 8 Yaşında İstanbul/Maltepe
de Orhan Gazi İlkÖğretim Okudum ve 23 Nisan Şenliklerinde Şarkı Söylemek rölünü alarak şarkı söyledim.Hocalarım Beni beğendi.sonra 2010'da Konya/Karatay'a Taşındık ve 9 yaşında Yaşar Doğu İlkÖğretim okudum ve 5.Sınıf'tayken Okulun adı Yaşar Doğu OrtaOkulu oldu.2014 Haziran'da Konya
da arkadaş çevremiz olmadıgından İstanbul'a geri geldik.ve Adil Erdem Beyazit OrtaOkulunda 6.Sınıf'da Devam ediyorum ve Yaşım 13'dür.

4 sene boyunca Minecraft oynuyorum.İŞTE Beni tanıdınız isteyen beni alabilir serverine.
Ve unutmadan Benim Bir Youtube'de Kanalım var Baya bir İzlenme ve 132 Abonem vardır bana abone olmak isteyenler youtube.com/user/MegaOyun1 abone olabilirsiniz.

Bana Ulaşmak İçin
facebook: https://www.facebook.com/aykut.meral.9
İyi Günler iyi Oyunlar.Beni arasına alan kişilere şimdiden Teşekkürler Ederim.

Kurasaki_Ichigo

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
mal a bak :D asdasdasdas 2010 da mc yoktu adasdasd asdashjdasgd

MegaCraftTV

Marangoz
En iyi cevaplar
0
2010 da mc varıdı [DOUBLEPOST=1417009139,1417009104][/DOUBLEPOST]minecraft 17 Mayıs 2009 piyasaya sürüldü mal[DOUBLEPOST=1417009384][/DOUBLEPOST]Minecraft
Video Oyunu

• Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan 2 ve 3 boyutlu oynanabilen bir oyundur. Programın ilk sürümleri Markus "Notch" Persson tarafından yazılmıştır ve Notch'un kurduğu Mojang şirketi çatısı altında geliştirilmektedir.
"Kurasaki_Ichigo"Bilgin olsa bunları bilirdin minecraft 2009'da piyasaya sürüldü 2010'da Minecraft Vardı :D[DOUBLEPOST=1417009435][/DOUBLEPOST]İstesem minecraft hakkında kitap bile çıkartırım ve Minecraft Çıktıgından beri oynadıgımdan dolayı ezberledim oyunu[DOUBLEPOST=1417010081][/DOUBLEPOST]
Sayıları Güzel Sallamışsın :)
Sayıları Sallamadım Salladın diyorsan server isimleri verebilirim.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Helter

Pattes
En iyi cevaplar
0
2010 da mc varıdı senin bilgine sıçam kurasaki[DOUBLEPOST=1417009139,1417009104][/DOUBLEPOST]minecraft 17 Mayıs 2009 piyasaya sürüldü mal[DOUBLEPOST=1417009384][/DOUBLEPOST]Minecraft
Video Oyunu

• Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan 2 ve 3 boyutlu oynanabilen bir oyundur. Programın ilk sürümleri Markus "Notch" Persson tarafından yazılmıştır ve Notch'un kurduğu Mojang şirketi çatısı altında geliştirilmektedir.
"Kurasaki_Ichigo"Bilgin olsa bunları bilirdin minecraft 2009'da piyasaya sürüldü 2010'da Minecraft Vardı :D[DOUBLEPOST=1417009435][/DOUBLEPOST]İstesem minecraft hakkında kitap bile çıkartırım ve Minecraft Çıktıgından beri oynadıgımdan dolayı ezberledim oyunu[DOUBLEPOST=1417010081][/DOUBLEPOST]
Sayıları Sallamadım Salladın diyorsan server isimleri verebilirim.
Halka açık olarak 2011 yılında internet üzerinden satışa başladı. 2009'da Sadece çim vardı, güzel sallamışsın.

Helter

Pattes
En iyi cevaplar
0
Forumda böyle bir şey için küfür ederek yaşını ve yobazlık seviyeni belli etmiş oluyorsun, mağradan ne zaman çıktın bu arada?

Moderatör tarafından düzenlendi:

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Wgshdhdhshduehebdie
51 kurucu sgsndvsiw dhdkdvskecsi3cnsusvsydneysjwofg38rbdjdgsahmksbmalmidjsgbusksgcocuksvshdnsndvs
@Zurinqun
@Alps
Sydjfh

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kurasaki_Ichigo

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
yok bende 92 kurucu oldum ama hic sw m yokk Çdddasdanksafasf

LordTs

Umut
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Bnde 572 kre kurcu oldum havn kme snn .ss

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

MegaCraftTV

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Beyler Bana İnanmıyorsanız Bu Videoyu İzleyin!Önceden Minecraftın adı değişik ve değişik bir oyun vardı şimdi ise adı ve sanı Minecraft olarak değişti!

[DOUBLEPOST=1436166841,1436166759][/DOUBLEPOST]Minecraft’ın kurucusu “Notch” ilk olarak “RubyDung” adında bir oyun geliştirdi. “RubyDung” oyunu, “Dwarf Fortress” adında bir bedava şehir kurma oyunundan esinlenerek yapılmıştı.

“Notch”, “RubyDung” üzerinde çalışırken “Infiniminer” adında başka bir oyun daha geliştirmeye başladı. “Infiniminer” bugünkü Minecraft’la pek çok benzerlik taşıyordu. Bir kere o da aynı şekilde bloklarla kazma ve inşaa etme oyunuydu. “Infiniminer”ın en önemli farkı açık kaynaklı olmasaydı. Yani yazılımcılar kodları indirip diledikleri gibi değiştirerek kendi oyunlarını yapabiliyordu.

Minecraft ismimi Notch’a; IRC’de sohbet ederken bir kullanıcı önerdi. Notch bir ek yaparak bu ismi kullanmaya karar verdi: “Minecraft: Taşların Düzeni.”

Fakat Notch nedense sonra karar değiştirdi ve 17 Mayıs 2009’da çıkan alfa versiyon, Cave Game, yani Mağara Oyunu ismiyle çıktı. 49 dakika sonra bir kullanıcı oyunda yarattıklarının resmini paylaştı. İki buçuk saat sonra ise bir başka kullanıcı, Minecraft’ta yaptığı bu “Super Mario” görüntüsünü paylaştı.

Minecraft seviyorsanız, mutlaka bir yerlerde karşınıza “Herobrine” çıkmıştır. Bu epey tuhaf bir hikaye. İddiaya göre, “Herobrine”, oyunun kahramanı Steve’in aynısı. Ama tabii önemli bir fark var: Gözleri beyaz. Bu da ona korkutucu bir görüntü veriyor. Forumlarda çok konuşulsa da “Herobrine” hakkında çok az şey biliyoruz.

Minecraft’ın yaratıcıları resmi olarak Herobrine’ı kabullenmediler ancak onlar da küçük oyunlar oynamaya başladılar. Mesela bir güncellemeye “Herobrine çıkarıldı” satırını eklediler. Minecraft’ın “Xbox 360” versiyonunun yüklenme ekranında da, “4-J stüdyosu Herobrine’ı oyundan çıkardı ama çok da emin değiliz” yazıyor. Notch bu konuda yaptığı bir açıklamada “Oyunda Herobrine yok ve gelecekte de eklemeyi düşünmüyoruz” dedi.

Minecraft’ın kötüsü Creeper’lar bir kod hatası sonucunda ortaya çıktı. Aslında yapılmak istenen domuzdu. Ancak kod yazarken bazı rakamlar yanlış girilince ortaya domuz yerine tuhaf görünümlü bir yaratık çıktı. Notche bu tuhaf yaratığı beğendi ve yeşile boyadı. Böylece bugünkü Creeper dünyaya gelmiş oldu.

Minecraft’ın açık dünyası çok çok büyük. Hatta kimilerine göre sonsuz. Ama tabii böyle bir şey teknik olarak mümkün değil. Minecraft dünyasının tam ortasında durursanız herhangi bir yöne doğru önünüzde yaklaşık 30 milyon blok vardır. Bu da istediğiniz yönde 60 milyon metre ilerleyebilmek demektir. Dolayısıyla, “z” ve “x” eksenlerini düşündüğünüzde, Minecraft’ın yüzölçümü 3 nokta 6 kuadrilyon metrekaredir. Yani Minecraft dünyasının yüzölçümü, yaşadığımız gerçek dünyanın yüzölçümünden 7 bin kat daha büyüktür.