Minecraft PE Sorunu (Asus Transformer Pad)

• Konuyu başlatan _-KraliyeT-_
  • Başlangıç tarihi
K

_-KraliyeT-_

Ziyaretçi
Arkadaşlar tabletim minecraft PE nin sistem gereksinimlerinin çok çok üstünde olmasına rağmen
ancak 3-7 fps de oynayabiliyorum ve 10 dakika sonra oyun çöküyor Google Play a şikayetimi ilettim ama cevap alamadım paralı sürümünü kullanıyorum. Tabletin özellikleri:
Asus Transformer EeePad TF300TG
İşlemci: Nvidia Tegra 3 1.5 GHz
Grafik İşlemci: Nvidia ULP GeForce 12 çekirdek.
Ram: 1 Gb (997 mb kullanılabilir.
Mesela Shadowgun: Deadzone gibi yüksek performans isteyen oyunları sabit 60 Fps de oynarken neden minecraftta bu sorun çıktı? beni aydınlatabilecek olan varmı?

JakSocket

Weeaboo
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Yazılımsal bir sorun olabilir. Silip tekrar indirdiniz mi? Yada format atabilir misiniz?

xCoLDBuRNx

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
bazı uygulamaları kapatmayı denedin mi bendede aynı sorun oluşabilio ama acık uygulamaları kapatınca hiç kasmıyor pcden bile daha ii oynuom :D (kasmıyor yani )

K

_-KraliyeT-_

Ziyaretçi
Uygulamalarda sorun yok zaten en fazla 600mb kaplıyorlar ramde. Ama sorunum mesela arkadaşımda da aynı tablet var ama o 60-70 fps de oynuyor işletim sisemleri de aynı Android 4.1

Edit: Grafik ayarlarını düşürsem bile duru aynı.

K

_-KraliyeT-_

Ziyaretçi
Tamam sorunu çözdüm. Cihaz Rootluydu bende rootu kaldirip androidi yeniden yükleyince sorun kalktı. Yardım edenlere teşekkürler. Konu kilitlenebilir.

KlowweaR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
RAM çok düşük değilmi aynı tablet bendede var 12 GB çok iyi çalıştırıyor belki ondan açmıyordur.