MİNECRAFT KABUSU

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
MINECRAFT KABUSU // BÖLÜM 1 //
Bir gün Steve denen bir kişi varmış. Ormanda yaşıyormuş. Orman "Meşe ağaçları" ile doluydu. Steve ağaçları kesmeye başladı. Tam 5, 6 ağaç odun kesti. Sonra odunlardan "Çalışma masası" kurdu. Yerin altına saklandı ve akşam olmasını bekledi. Beklerken kendiliğinden (Otomatik) Yerel Ağ Paylaşıldı. Fakat Steve öyle bir şey yapmadı. Acaba neden öyle bir şey oldu? Yoksa?? Entitiy 303 denen Virüs mü yaptı acaba? Steve hiç anlamadı neden böyle olduğunu. Hilelerinde açıldığını farketti. 5, 10 dakika bekledikten sonra oyuna Max denen bir kullanıcı girdi ve...
"Selamun aleyküm" diyerek selam verdi. Steve şaşkın şaşkın durdu. Hiç selam bile vermedi, şok oldu!! Steve "Senn. sen. Nasıl girdin buraya. İp bile atmadım." dedi. "Ben çok oyunculuğa ip ekleyecektim. Ekleyecekken otomatik başka ip çıktı. Bende girdim ne serverı diye." Max anlattı. Steve bunun nasıl olduğunu anlamaya çalışıyordu. Max ayrıca "Serverın port numarasına baktın mı hiç? Port numarasında 154??ty?3 yazıyor" dedi. Steve hemen chat bölümüne baktı. Gerçekten öyle gözüküyordu. "Dosyalarına felan bakmanı tavsiye ederim. Virüs bulaşmış olabilir sana." dedi Max. Steve "O zaman sana nasıl bulaştı virüs?" dedi. Max de bilmiyordu nasıl bulaştığını. Fakat başkasının bilgisayarında Minecraft oynadıklarını bilmiyorlardı. Shenkenator adlı kullanıcının bilgisayarına bağlanılmış Minecraft oynuyorlardı.
Shenkenator Minecraft'ı açıp o Map'e girer. Girdiğinde karşısında Steve ile Max'i bulur. Shenkenator şok içinde kalır ve yazı yazmayı dener onlara. "Selam.. Gerçek misiniz siz??" diye yazar Shenkenator. Max ise cevaba "Evet. Sende mi bu servera girebildin?" der. Shenkenator bir serverın içinde olduğunu bilmiyordu. Tek oyunculu dan servera nasıl girilebildi acaba? Shenkenator "Nasıl ya? Serverın içinde miyim ben?" der. "Sanırım öyle." dedi Steve. Shenkenator "Nasıl olur bu!! Benim bilgisayarımdan mı girdiniz oyuna!!" dedi. Max ile Steve şok içinde "Senin bilgisayarın içinde mi!!" dediler. "Ne sandınız. Benim bilgisayarımdan oynuyorsanız hemen çıkın!!" diye şiddet uyguladı.
Shenkenator direk oyundan çıktı ve böyle bir yazıyla karşılaşır. "Oyundan çıkmak istediğinizden emin misiniz? Tek oyunculu da servera girmiş bulunmaktasınız." diye bir yazı bulunmaktadır. Shenkenator "Evet" butonuna basar. Server atar ve Shenkenator'un Minecraft'ı Crash verir. Shenkenator tekrar Minecraft'a girer. Fakat girdiğinde bütün bilgileri silinir. Tek oyunculuda ki haritalar, Kaynak paketleri, Modlar, Server listeleri.. silindi.
Shenkenator Minecrafttaki bilgileri kurtarabilecek mi? Entity 303 diye Virüs bunu yapmış olabilir mi!! Steve ve Max'e Noldu?? Bunların cevabı Sonraki bölümde olacağını umuyorum.

MİNECRAFT KABUSU // BÖLÜM 2 // --) GELECEK...

Son düzenleme:

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
MİNECRAFT KABUSU // BÖLÜM 2 //
En son Shenkenator'un Minecraft'ına crash vermişti. Shenkenator girdiğinde bütün bilgiler silinmişti. Neden oldu acaba? Shenkenator bu bilgileri kurtarabilecek mi? Bunların cevaı hepsi Minecraft Kabusu Hikayesinde..
Shenkenator'un bilgileri silinmişti. "Olamaz!! Bu bilgileri nasıl kurtaracam!!" diyip aklına bir fikir geldi. Flash belleği bilgisayara takıp Minecraft'taki bilgileri yani %appdata%'daki .minecraft dosyasını alıp Masaüstü'ne atar. Shenkenator ".minecraft" dosyasını koymak için Başlat'tan girip %appdata% yazdığında karşısına .minecraft dosyası çıkar. Shenkenator o dosyaya tıklar. Fakat bilgileri içinde. Minecraft'a girdiğinde bilgileri silinmiş görünüyordu. Acaba Minecraft'taki bilgiler geri gelmiş miydi? Shenkenator hemen Minecraft'a girip baktığında oradaki bilgileri silinmiş görüyordu. Shenkenator "Yoksa?? Bu başka Minecraft mı?" dedi. Gerçekten öyle miydi acaba? Hemen Minecraft'ın özelliklerine tıklar ve özellikler'de şöyle bir yazı görülür. "Basic Program/Clear Entity" yazısını görür. "NEE!! Entitiy mi?" der Shenkenator. Direk Minecraft indirmeye kalkar ve indirir. İndirirken...
Max ile Steve'e ne oldu acaba? Aslında onlar oyundan ayrılmadı. Steve girdiğinde Yerel Ağ Paylaşılmıştı. O yüzden Steve çıkarsa server kapanırdı. Shenkenator çıktığı için Steve ile Max serverda durdu. "İnanmıyorum :( Nasıl onun bilgisayarına girebilirim!!" dedi Steve. "Ben nereden bileyim?? Kendi bilgisayarından girmedin mi oyuna?" dedi Max. "Kendi bilgisayarımdan girdim tabi ki. Kesin Shenkenator'un haritasına bağlandım. Onun bilgisayarına bağlanmam imkansız!!" der Steve. Max tam konuşacakken Steve'in arkasında Herobrine olduğunu gördü. "AAAAAA!!" diye çığlık attı Max. Fakat bu harita Zorlu Mod'du. Öldükleri an bu haritada doğamayacaklar. "Niye bağırıyorsun ya!!" diye konuşur Steve. "Herobrine'ı gördüm demin" der Max. "Uydurma. Yalan söylüyorsun!!" dedi Steve. "Yemin ederim gördüm ya!! Mod mu yükledin bu haritaya?" dedi Max. Steve bu haritanın Modlu olduğunu bilmiyordu. Shenkenator haritaya hiç Mod yüklemedi ki? O Haritada yani Serverda "Herobrine, Entity 303, Big Zombie vb.." çıktığı sürece Shenkenator'un bilgisayarına virüs bulaşacak. Shenkenator'un bilgisayarına virüs bulaşmaya bile başladı.
Shenkenator Minecraft'ı indirdiğinde direk oyuna girer. Girdiği zaman versiyon (sürüm)'ları boş olarak görür. "Ha****!! Minecraft launcher bozuk bunda." dedi Shenkenator. Aslında launcher bozuk değildi. Entity 303 denen virüs bilgisayara saldırır. Sadece Entity değil! Herobrine denen virüs yaratığı'da bilgisayara saldırır. Minecraft'taki Shenkenator'un haritasına da virüs bulaşır. Bulaştıkları için Steve ile Max'in...
Shenkenator virüslerden kurtulabilecek mi? Entity 303, Herobrine virüsü bir şey yapacak mı? Steve ile Max'e ne olmuş olabilir? Bunların cevabı en yakın zamanda...
MİNECRAFT KABUSU // BÖLÜM 3 // GELECEK...
!!NOT!!: "**" sembolü küfürleri editlemek (silmek) amacıyla kullanılmıştır. Bu hikayede küfür, argo içermez.

Son düzenleme:

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
MİNECRAFT KABUSU // BÖLÜM 3 //
En son Shenkenator'un bilgisayarına virüs bulaşır? Shenkenator Virüslerden kurtulabilecek mi? Max ile Steve' gene Noldu? Umarım bu sorunların cevapları hikayede vardır.
Shenkenator bilgisayarına virüs bulaşmıştı. Bilgisayarında Antivirüs programı da vardı? Peki o virüsler neden yetmemiş olabilir? Shenkenator virüs programının süresine bakmıştı doldu mu diye. Baktı fakat dolmamış kitlenmiş yazıyordu. "Hay aksi. Sanırım yeni virüs programı almam gerekiyor." diyip bilgisayarını kapatı verdi. Shenkenator bilgisayarı kapatınca virüsler gider diye düşünür fakat virüsler gitmez çökertmeye devam eder. Bilgisayar gittikçe çökmeye başladı.
Entity 303 başka bir bilgisayarda Chat bölümüne "Herobrine!! Bilgisayarın durumu nasıl?" dedi. Herobrine ise "Muhahaha!! Yakında bilgisayar çökmüş olacak efendim!!" der. Entity 303 "Hahaha. Umarım çökertmeye başarırsınız. Yoksa sizi mahvederim anladınız mı!!" diyip Chat'i kapatır. O sıra Shenkenator yeni Virüs programını alıp eve gelir. Bilgisayarı açmaya çalıştığında "Olamaz!! Allah kahretsin!!. Bilgisayarı tamirciye götürmem gerekecek." diyip kaçtı Shenkenator. Peki Max ile Steve'e ne oldu? Oyundalar mı hayla? Bu sorunun cevabını hiç bulabilmiş değiliz. Shenkenator bilgisayarı tamirciye götürdüğünde...

Tamirci "Bilgisayarın çökmemiş ki yavrum." dedi. "Ne olmuş peki söyle lütfen!!" der Shenkenator. Tamirci "Bunu söylemek gerekirse.." diyip susar. Shenkenator çok korkuyordu bilgisayarına ne olduğuna. O bilgisayarda baya bilgiler vardı. Bilgiler Max tarafından verilmişti Shenkenator'a. Peki Shenkenator ile Max birbirlerini neden hatırlayamadı acaba? Max Bilgisayarın bilgilerin içine bir sistem komudu ile Windows sonsuz bilgilerini koydu. Windows Sonsuz diye bilgisayar nasıl olabilir acaba? Tamirci söylediğine devam eder "..bilgisayarının bütün bilgileri silinmiş ve bir vuruşta kırılabilecek durumda." dedi ve "Bilgisayarın bilgilerini kurtarma imkanımız yok. Üzgünüm :(" diyip ortadan kaybolur. Shenkenator fena üzülüp buradan kaçarken Max ile karşılaşır. Max "Yunus? Sen misin o?" der. Demek Shenkenator'un adı Yunus muş. "Senin verdiğin bilgisayarın bilgileri full sıfırlandı." dedi Shenkenator. Max bunu duyunca direk Shenkenator'u bıçaklar!! Max artık dost canlısı değil Entity 303 virüs dostuydu.
Max "Efendim Shenkenator'u bıçakladım." dedi. Entity 303 "Aferim aferim. Yakında hayatı sonlanacak!! Ve Shenkenator'dan sonra bütün kişilerin bilgisayarlarını ele geçirip çökerteceğim!!" dedi ve ortadan kayboldu. Shenkenator Ölü Hayalet'e dönüşür ve Max'in bedelini ödemek için ona gider!! "**** akılsızı seni!! Beni nasıl bıçaklamaya cesaret edersin!! Bende senin kanını emirip kemiklerini çürüteceğim" dedi Shenkenator. Max kaçmaya çalışır... "Hop nereye bakalım Max efendi?" der. "Eğer bir daha beni bıçaklayıp Entity 303'lere gidersen yemin ederim ki seni ciddi ciddi öldürürüm! Anlıyor musun!!" dedi Shenkenator. Max ise...
Max Shenkenator'a ne diyecek? Bir şey yapacak mı? Shenkenator bilgisayarını kurtarıp Minecraft'a girebilecek mi? Peki Steve'e ne Oldu? Max'in kötü olma sebebi nedir? Bu soruların cevabı hepsi sonraki bölümde olacağını düşünüyorum
MİNECRAFT KABUSU // BÖLÜM 4 // --) GELECEK

Son düzenleme:

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Konu guzel ama tek zaman uzerinden yazsan daha iyi olur

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
(Bölüm 4'ün gelmesini isteyen varsa devam diyebilir)

efruzyldr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
devammmm

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
MİNECRAFT KABUSU // BÖLÜM 4 //
En son Shenkenator ölü olduğu için bedeni yani hayaleti ortaya çıktı. Max'ten intikam almak için oraya gider ve Shenkenator Max'e ciddi ciddi öldüreceğini söylemişti. Peki Max yanıta cevap mı verecek yoksa kötü bir şey yapacak?
Max "Pekala. Entity ile bir daha arkadaş olmam." der ve "Fakat sana kötü bir şey söylemem gerecek. Onu da ben yaptım." dedi. Shenkenator "O işi sonra söylersin hayaletten çıkıyorum. Beni hastaneye götürmezsen kötü olur!!" diyip hayaletten çıkar. Max "Mecburen hastaneye götüreceğim şimdi!." dedi ve karşısına Entity 303 çıkar!! "Senn!! Gidip Yunus denen herifi tutarsın ha!!" dedi Entity. "Ben senle artık dostluk yapmayacağım!! Arkadaşımı öldürmeme sebep oldum!!" diye bağırır Max. Entity "Madem dostluk yapmayacaksın. O zaman senide öldürme vaktim geldi." diyerek korkunç bir şekilde güler. Max hemen arkadaşını alıp hastaneye götürmeye çalışır fakat ağır olduğu için önce polisi arar. Entity tam yakalamaya çalışırken Max'in aklına o klasör gelir. Entity "Hahaha!! Yakaladım seni. Arkadaşını lavın içine sokup seni silahla öldüreceğim." der. Max kaçmaya çalışır fakat yapamaz.
Steve Minecraft oyunundan mikrofon modunu açıp Entity 303'e "Sen Entity!!. Madem arkadaşlarını öldürmek istiyorsun öldürmeden önce düşün. Oraya tuzak koydum haberin olsun." dedi. Steve hayla Minecraft'taymış. Herobrine "Efendim bu çocuk yalan söylemiyor değil mi?" diye sordu. Max "Bence riske atmayın. Belki sizde ölebilirsiniz." dedi. Entity riske atmayıp Max ile ölü Shenkenator'u serbest bırakırlar. Max ise Shenkenator'u hastaneye götürür. Hastaneye götürürken en sevdiği arkadaşı Alex ile karşılaşır. Alex "Hayırdır. Ölü arkadaş mı buldun kendine?" diye şakasına söyler. Max "Ya bu konuyu sonra konuşalım. Arkadaşımı hastaneye götürüyorum." diyip kaçar. Alex hiç anlamadı neden ölü kişiyi götürdüğünü. Max Shenkenator'u koşa koşa hastaneyi götürmeye başardı. Ambulans çağırması gerekirken elinle götürüyor. Garip. Shenkenator artık hastanede yatıyordu.

=== 2, 3 Hafta Sonra ==
Shenkenator sonunda iyileşir. Shenkenator "Max? Senin yüzünden vücudun yarısı hasar gördü!!" diye bağırır. Max "Özür dilerim. Entity bana tehdit edince.." Shenkenator "Tehdit öyle mi!!" diye bağırır. Max "Hem üzülme. Yeni korumalı oyun oynayabileceğin bir pc aldım." der.
Shenkenator bundan sonrasını ne yapacak? Steve'in oyunda olduğunu öğrendik. Alex Max'in durumunu öğrenebilecek mi? Entity denen virüs vazgeçmiş olabilir mi?... Bu soruların cevapları hepsi sonraki bölümde olacağını düşünüyorum.
MİNECRAFT KABUSU // BÖLÜM 5 // ---) GELECEK
(Eğer Bölüm 5 gelmesini istiyorsanız Devam demeniz yeterlidir.)

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ya dil konusunda elestiremiyoruz da birazcik daha ozenirsen hos olur okumakta gucluk cekiyorum :(

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ya dil konusunda elestiremiyoruz da birazcik daha ozenirsen hos olur okumakta gucluk cekiyorum :(

Okuma kültürünü geliştir bence eğer anlamıyorsan. Bu hikayeleri anlayan arkadaşlarımız var.
Eğer // BÖLÜM 5 // Gelmesini isteyen varsa Devam diyebilir!!

Son düzenleme:

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Okuma kültürünü geliştir bence eğer anlamıyorsan. Bu hikayeleri anlayan arkadaşlarımız var.
Eğer // BÖLÜM 5 // Gelmesini isteyen varsa Devam diyebilir!!
Afedersin de kucuk prensi anla once sonra gel okuma kulturume laf soyle

JaaC

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Olay orgusu berbat
Zaman sabit degil maşallah hepsini kullanmışsın
Anlatim hiç duru değil okurken zorlandım
Hikayenin mantığı oturmamış

Edit: tiyatro oyunu gibi yazilmis biraz bir kac hikayeyi okuyup ondan sonra yazman daha iyi olacaktir

Edit2: konu guzel yerlere cekilebilir ancak tek zamanda ve hikaye türünde yaz

efruzyldr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
afedersiniz ama adam roman yazari degil

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi