Minecraft Hikayeli Rehber | 3. Bölüm | Bereketli Topraklara Göç

BT_GoD

Düşmüş Melek
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Hey Günlük!
Sınavımın ilk gününü sorunsuz atlatmıştım biliyorsun ikinci gününü de bitirdim ve sana güzel haberlerim var bekle hepsini anlatacağım.

Sabah uyandığımda direk eşyalarımı topladım ve güzel bir biyom bulmak için yola koyuldum. Bu yolculuk için yeterince yemeğimin olduğuna dikkat ettim tabi ki. İlk önce bu tayga biyomundan başka bir biyoma geçmek için yürüdüm durdum sonunda kalın ağaçların olduğu bir iklime geldim sanırım burası çatılı orman olmalı. Mantar ağaçlarını gördüm güzel ve doyurucu bir güveç yapılır mantarlardan bira topladım. 2 türlü mantar vardır biri benekli diğeri beneksiz güveç yapmak için iki türe de ihtiyaç vardır. Daha sonra yemek konusuna detaylı bir şekilde değineceğim merak etme sen. Bu biyom da istediğim türden değil daha çok ilerlemem gerekti.

Biraz daha ilerledikten sonra kumlarla kaplı bir yere geldim. Çöl biyomu olmalı burası kurak olmasına rağmen kaktüsü bulacağımız bir yer ve kaktüs bize boya yapımında lazım olabilir. Biraz topladım tabii ki fakat bu biyomda benim yaşamam için yeterince iyi bir yer değil. Yürümeye devam ettim aşırı yüksek tepelerin yanından geçerken Lama ile karşılaştım. Güzel bir hayvan ama erken karşıma çıktı daha sonra tekrar onu bulmaya gideceğim!

Biraz daha gittikten sonra akasyalarla dolu bir yere geldim burası kesinlikle savanna! Kişisel olarak sevmediğim bir yer geniş çayırlar var fakat ağaçların rengini sevmiyorum. Biraz daha seyahat ettim ve karşıma bir çiftlik çıktı! Yaşamımı sürdürebilmek için ideal ve hoş bir gelişme bu.

Çiftlikler köylülerin yaşadığı yerlerdir ve kolay bulunmazlar. Her biyomda farklı çiftlikler vardır ve biyom ile biçimleri de değişir. Köylüler ile ticaret yapabilirim. Onların istediklerini verdiğim sürece zor olan şeyleri elde edebilirim. Besin kaynağı olarak beni çok rahatlatacaklar çünkü çiftçiler tarımda iyidirler kendi tarım alanımı kurana kadar onlarınkinden yardım alabilirim.

Biliyor musun günlük ne karar aldım ? Bu çiftliği koruyup geliştireceğim ve yeni arkadaşlar edineceğim. Hem yalnız kalmamış olacağım hem de sınavımı geçeceğim. Konseye kendimi kanıtlayacağım. Seyahat ederken çok yoruldum şimdi gidip dinleneceğim ve köylülerle tanışmayı sonraya bırakacağım. Fotoğraf koymayı unutmadım merak etme. :)

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk 2 sini de okudum. Aklıma niyeyse bunu bir anlatıcı eşliğinde animasyon film gibi olması fikri geldi :D . Devamını da okuyacağım :)

BT_GoD

Düşmüş Melek
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
İlk 2 sini de okudum. Aklıma niyeyse bunu bir anlatıcı eşliğinde animasyon film gibi olması fikri geldi :D . Devamını da okuyacağım :)
Animasyon konusunda iyi değilim ve sesimin tınısı da pek hoş değil ama öyle olsa daha güzel olurdu. Yorumun ve ilgin için teşekkür ederim. :)