Minecraft Hayatım ve Başarılarım

Nasılım

• Böyle Devam Etmelisin

Kullanılan: 1 33.3%
  • İdare Eder

Kullanılan: 2 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    3

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
HAKKINDA
Hepinize Merhaba Arkadaşlar Ben Yasin 9 Haziran 1998 doğumluyum SDÜ 2.sınıf öğrencisiyim Konyalıyım.
Minecrafta 1.7.2 geldiğinde başlamıştım komşunun oğlu öğretmişti ilk başlarda yardımcı olmuştu single player oynardım hep çok eğlenirdim endermanın sesinden ürkerdim aşırı ürkerdim ciddi anlamda :) korkulu karıdan bile o kadar korkmazdım yani 1,2 ay öyle oynadım sonrasında ise online olduğunu keşfettim türk sunucular buldum ama o zamanlar authme moda değildi :) kayıt olmadan oynardık bi ara farkettim oyundan atıyodu beni baktım oyunda değilken oyunda gösteriyoodu beni sonrasında kafamı çalıştırarak hesap çarpabilceğimi farkettim ve kurucu çıkıncaonun hesabıne girebiliyodum kendime eşya verip çıkıyordum op u falan nereden bileyim işte küçüktük o zamanlar araştırma yapmayı pek sevmezdim.
Aşırı bir şekilde Metin2 bağımlısıydım taaki 5 ay öncesine kadar Minecraftta alıştım, artık mc bağımlısıyım :) ilk serverimi slotlu olarak açtım fazla bi bilgim yoktu ama kendime açmamıştım bi serverde oynuyordum kurucusuyla iyi anlaşıyorduk sunucusu kapancaktı süresi bitiyordu ve vip gibi ürünler satmıyordu.Hileye affı yoktu banlıyordu, direk rpg sunucusuydu ve bir iyilik yapıp ona hediye olarak almıştım sunucuyu ama kabul etmedi ettiremedim ve bende kendim yaparım bir faction keyfime bakarım dedim plugin bilgim 0 dı ve taklitci değildim.
Kendi paketimi toplarken SonCraftTr oynuyordum orada bir vipi gözüme kestirdim ve sunucuma çağırıp sana adminlik vercem dedim ama şifresini çarpıp itemlerini alıcaktım fikrim bu yöndeydi ama geldi bumu sv dedi ben burayı adam ederim dedi bende güvenip ftp sini verdim pluginleri ayarladı ve AltisNW yi açtım mapları 0 dan yaptık 2 günümüzü aldı skriptide o öğretti hatta öğretmedi açma bozarsın demişti :D sonrasında biz bunla heryerde reklam yaptık falan soncrafttr dede reklam yapmıştım ve banlandıydım neyse sv oldu 35-40 2.haftasında bu kadar onlinem olmuştu tüm oyuncularıma değer veriyordum sonrasında o vip dediki ben sctr nin kurucusuyum yani bu kişi @ServetPro fena korktum onun svsinde reklam yapmıştım ve hemen tüm yetkilerini alıp ftpnin şifresini değiştirip banladım bunu.
Skriptlerin içinde bi kod varmış sormuştu bana koyuymu diye bende koy demiştim, bir şey olursa bu komutu yazınca op oluyon diye onu unutuştum silmeyi ertesi gün bi baktım sv 0 girdim heryerde şimşekler çakıyor sv hacklendi yazıları geliyor sabah5 e geri aldım sv yi, düzelmişti birisi geldi beni opluktan çıkardı ve banladı hemen konsoldan onu banladım ve skriptleri kontrol ettim bi baktım o komut hemen çalışma prensibini inceledim ve o komutu yazınca boradcastta bi akıllı sensin %player% ** keli yaptım ve onu yazanı ipban atıyodum ve sv gayet başarılıydı artık sctr yi geçiyodu onlinesi sonrasında laglar başladı bi ara ana makinaları çökmüştü bi baktım o hostingdeki sunucuların %20 kadarı kapalıydı ve lag başımızın belası olmuş durumdaydı online sayım 10dan yukarı çıkmıyordu lag da oynayan 10 oyuncum vardı kafam atttı gittim hostingleri araştırdım.
8gb lik bi makina kiraladım 110 tlydi o gün ve suncuyu aktarmayı bilmiyordum ve aktaramadım birçok pl hatalıydı konsol hata veriyodu hostingede sormadım hataları gittim Servete kabul edermi plleri düzeltmeyi tabii ki etmez :) reddetti güvenebilcegim kimsede yoktu gittim tekrar yalvardım kabul etti ve çözümü için ortaklık teklif etti ilk ay makinayı vermiyecegini söyledi sonrasında güvenirse vericekti bende hatamı bildigim için kabul ettim ve 2 suncuuyu birleştirdik sonrasında 1 hafta sonra makinanın bilgilerini verdi güvenini erken sağlamıştım ve onu satmıycaktım artık onu öğrenmiştim ben.
Sonrasında skyblock da ekledik sunucuya hub olmuştuk artık bende pluginleri öğrendim kendimi geliştirdim şu an ise Sıkıntısız olarak ortaklığa devam etmekteyiz artık o benim kardeşimden farksız birisi yeri geldiginde kollarım yeri geldiginde atarım tribimi beraber güzel işler başaracağımızdan eminim hep böyle devam eder umarım şu an ise plugin paketine kadar yapabiliyorum.
Türkiyedeki genel duruma baktım ve Adam Akıllı MMORPG sunucusu yok önceden servetle 1 günde yaptık güzeldi 20 30 çekiyodu ama oyuncu ne ister öyle düşünerek yapmamıştım sadece item geliştirmeli yapmıştım sunucuyu öyleydi yani amacınız yoktu başka arena vardı orada ws atabiliyordun falan ben beğenmedim ve kapattık hubun içinden giriliyodu mmorpg ye yani reklam bile yapmamıştım adam akıllı, Sonrasında ise 0 dan başladım projeye köyler itemler yaptım skripter buldum bi tane ve yazdıgım 1k satırlık skriptin çöp oldugunu söyledi sildi ve kendisi yazdı bitane ve ben beğendim baktım hiç görmedigim kodlar vardı ve beğendim skripteri şu an onunla yapıyoruz serveri başarılı bir skripter MMORPG yi açtıgımda forum ismini vereceğim şu an skripterimi çalmanızı istemem :D ama sınavları var bu sene onun başarılar diliyorum Enes İnşallah bilgisayar mühendisliğini kazanmanı ümit ediyorum :).
Bu arada arkadaşlar aşırı sinirli bi insanım ama dışarıya yansıtmamaya çalışırım gözüm döner sinirlendiğimde kimseyi görmem yani o derece kötü bir şey bu hastalık ama genellikle sakin takılırım. Ben buyum beyler okuduysanız hepinize teşekkürlerimi sunarım, ekim gibi youtubede video çekmeye başlıyacağım bu arada resmimi sizinle paylaşmak isterim: sarışın olan benim bu arada :D

Son düzenleme:

Drowhake

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Dostum çok karışık anlatmışsın özellikle ;

''satmıyordu hileye affı yoktu banlıyordu direk rpg sunucusuydu ve bir iyilik yapıp ona hediye olarak almıştım sunucuyu ama kabul etmedi ettiremedim ve bende kendim yaparım bir faction keyfime bakarım dedim plugin bilgim 0 dı ve taklitci değildim kendi paketimi toplarken SonCraftTr oynuyordum orada bir vipi gözüme kestirdim''

bu kısım ve sonrasında.

Paragraf paragraf yazarsan okumak isterim.

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Dostum çok karışık anlatmışsın özellikle ;

''satmıyordu hileye affı yoktu banlıyordu direk rpg sunucusuydu ve bir iyilik yapıp ona hediye olarak almıştım sunucuyu ama kabul etmedi ettiremedim ve bende kendim yaparım bir faction keyfime bakarım dedim plugin bilgim 0 dı ve taklitci değildim kendi paketimi toplarken SonCraftTr oynuyordum orada bir vipi gözüme kestirdim''

bu kısım ve sonrasında.

Paragraf paragraf yazarsan okumak isterim.
düzenledim ilgin için teşekkür ederim

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
1.7.2 geldiğinde authme kullanmayan sunucu mu vardı :(