Minecraft Hamachi server (detaya bakın) tanıtım değildir soru sadece

kralmert1997

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar minecraft hamachi server açacağım.
Neden kiralamıyorsun diyenler olacak çünkü elimde kullanmadığım eski bilgisayarım var. Aslında eski de değil ama yeni model aldığım için onu kullanmıyorum internetimde 20 mbit fiber bu yüzden hamachili kurmak istiyorum.

Bilgisayar özellikleri:
i7 950 işlemci (4 çekirdek 8 mb önbellek 3.33 ghz)
8 gb ddr3 ram
120 GB SSD harddisk + 500g gb 7200 rpm hdd

Ekran kartı yok zaten gerek yok sonuçta oyunu kuracağım sadece. Onboard yeterli olacaktır.
Dediğim gibi bu bilgisayrdan hiçbir işlem yapmayacağım sadece server açık olacak. Soğutma sistemi iyi olduğu için sürekli açık kalacak.
Sizce 7/24 açık kaldığı sürece olur mu?
20 mbit fiber internetim var bu arada.

WitherLegend

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Adam zenginlikten i7 yetmemiş bir daha yeni model almış buna eski diyor ya :(
20 mbit Biraz lag yapar gibi geliyor.

kralmert1997

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Adam zenginlikten i7 yetmemiş bir daha yeni model almış buna eski diyor ya :(
20 mbit Biraz lag yapar gibi geliyor.
Hocam DDR4 ve 6. nesil işlemciye geçiş yapınca birçok donanımı değiştirmem gerekti bende tekrardan toplayım dedim oda öylecenek kaldı.
İnternetten download felan yapmıyorum.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
internetin 1gBit fiber bile olsa bise deismez cunku verilen upload hizi max 5mBit ve bazi internet saglayicilari bunada AKK koyuyor. kisaca eger internetin simetrik olsa evet 20mBit yeterli olblr ama bole oldugunu sanmiyorum kaldiki boyle bi internet aylik ognegin ttnette "20 Mbps 3408,86TL" tum fiyatlara burdan bakabilirsin istersen http://www.ttnet.com.tr/kurumsal/bu...ri/Sayfalar/Metro-Ethernet-Ucretlendirme.aspx

kisaca o internetle olacak is deil o :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

WitherLegend

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
internetin 1gBit fiber bile olsa bise deismez cunku verilen upload hizi max 5mBit ve bazi internet saglayicilari bunada AKK koyuyor. kisaca eger internetin simetrik olsa evet 20mBit yeterli olblr ama bole oldugunu sanmiyorum kaldiki boyle bi internet aylik ognegin ttnette "20 Mbps 3408,86TL" tum fiyatlara burdan bakabilirsin istersen http://www.ttnet.com.tr/kurumsal/bu...ri/Sayfalar/Metro-Ethernet-Ucretlendirme.aspx

Fiyatlara baktığımda kendimden geçtim.Bu kadar mı düşmüş bizim internet sektörü.

kralmert1997

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
AKK eskiden vardıda telefon geldi sürekli dolduruyordum ek bir ücretle kaldıralımmı demiilerdi bizde kabul etmiştik AKK kalktı.

AKK yok hocam bende.

Fiyatlara baktığımda kendimden geçtim.Bu kadar mı düşmüş bizim internet sektörü.
Bu arada sen kurumsal olana bakmışsın. Bireysel internet benimki.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
AKK eskiden vardıda telefon geldi sürekli dolduruyordum ek bir ücretle kaldıralımmı demiilerdi bizde kabul etmiştik AKK kalktı.

AKK yok hocam bende.
sozlesmeni gozden gecir uploada gizli AKK koyyolar alta kucuk yaziyla. kaldiki degindigim nokta AKK deil ztn

kralmert1997

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
sozlesmeni gozden gecir uploada gizli AKK koyyolar alta kucuk yaziyla. kaldiki degindigim nokta AKK deil ztn

Ama daha önceden de kurmuştum bi kaç kere arkadaşlarla oynamak için 8-9 kişi giriyorduk lag vs olmuyordu hiç.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ama daha önceden de kurmuştum bi kaç kere arkadaşlarla oynamak için 8-9 kişi giriyorduk lag vs olmuyordu hiç.
10-20 kisiye kadar sikinti olmaz ztn.

ayrica kurumsal olmasi deil ordaki olay metro ethernet denen ozel bir internet upload hizi download hizina esit :)

kralmert1997

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
10-20 kisiye kadar sikinti olmaz ztn.

ayrica kurumsal olmasi deil ordaki olay metro ethernet denen ozel bir internet upload hizi download hizina esit :)

Ama senin attığın linkte tablonun altında upload hızı 2 mbit yazıyor?

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Anladım şimdi slot sayısını 34 yapsam lag olmaz heralde demi?
slot sayisini istersen 10000 yap onemli olan giren kisi sayisi. en iyi deneyerek anlayabilirsin bunu. 50 kisiyle ac lag olmaya basladigi yere slot siniri koy yani dielim 20 kiside lag olmaya basladi slot snirini 20 ye cek :)

kralmert1997

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
slot sayisini istersen 10000 yap onemli olan giren kisi sayisi. en iyi deneyerek anlayabilirsin bunu. 50 kisiyle ac lag olmaya basladigi yere slot siniri koy yani dielim 20 kiside lag olmaya basladi slot snirini 20 ye cek :)

Aynen mantıklı. Amaç çok oyuncu v.s değil amaç eğlenmek.
Ama hamachi olarak kurulan bi servere claim atma market v.s normal serverler gibi yapabiliyor muyuz?