Minecraft hakkında neler bılıyorsun?

telefon

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaslar burda mınecraft hakkında bıldıgınız şeyleri yazın ama herkes tarafından fazla bılınmeyen ...

Ben başlıyorum bunlar hala varmı emın değilim ama eskıden vardı hala vardır :)

1- Netherde yatmaya kalkarsanız yatak patlar.
2- İnek yada domuzu çakmak taşıyla yakarsanız pişmiş et düşürürler.

Devamını yazın herkes öğrensın...

Qiang

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
1.Ender man in gözüne bakmassan sana saldirmaz
2.Zombi domuz adamlara dalaşmassaniz oda size dalaşmaz
3.Elmas zirha ates korumasi eklerseniz lavda yüzebilirsiniz
4.1.6.2 de zombiye bile isim verebilirsiniz
5.madenlere gezinirken veya başka biryerde bir blok biyerde boş olursa ilerisini kazin maden cikmasi %75
6.gmn 0(gamemode0) da bulutlarin üstünden atlarsaniz can
iniz bir saniye bir saniye bi kalp gider
7.Ender man suya giremez
8.Blaze kalelerinde spawner olmasi %25 tir
9.ağacı yakarsaniz heryeri yanar
10. bulutlardan biktiysaniz ayarlardan kapatabilirsiniz

Daha Fazla Bulamadim :sırıtmak:

Edit: Süper bir konu olmuş !! :) :)

CrawLin

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Creeper'lar ilginç bir şekilde kedilerden korkarlar. Yanlarına kedi geldiklerinde saldırmamasına rağmen onlardan uzaklaşmaya çalışırlar. Evinizde kedi bulundurmanız evinize Creeper girme olasılığını çok ciddi biçimde düşürür
Creeper'ların üstüne şimşek çaktığında ölmezler aksine o enerjiyi emerler ve üzerlerinde elektrik kalkanı oluşur.
Köylülerin nüfusunu köydeki kapı miktarını arttırarak çoğaltabilirsiniz
Balkabağını kafanıza giyebiliyorsunuz. Görüş alanınızı kısıtlıyor olsa da Enderman'lara özgürce bakabiliyorsunuz. Endermanlar kafanızda balkabağı varken baktığınızı farketseler dahi saldırmıyorlar.
Domuzlara yıldırım çaktığında, domuzlar zombie pigman'e dönüşürler.

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Blaze lere 7 adet kartopu atarsanız blaze ölür. Ayrıca kar golemleriyle blazeler savaşıyo.

DarkEnder

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
-Enderdragon sizi bir vuruşunda End'in dışarısına çıkarabilir.
-Enderdragon yumurtasını Survival'da ancak pistonla alabilirsiniz.
-Oyuncu bir yaratık tarafından öldürüldüğünde yaratık belli bir süre onu yiyormuş gibi ses çıkarır.
-Bir creeper bir iskeletin okuyla ölürse plak düşürür.

telefon

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Söylediklerinizin bi kaçını biliyorum ama bilmiyenlerde var :D bu konuyu zaten onlar öğrensin diye açtım ama çoğunuzdan çok şeyde öğrendim teşekür ederim... Devamını getirin arkadaşlar :)

De4D_L4nDeR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Kardan adamlar güneşte erimez ancak etrafı kar olmayan bir yere bastıkları anda ölürler.
İron golemler creeper dışında bütün yaratıklara saldırır.
köylü ticaretinde 6-7 altına 1 zümrüt gelme olasılığı %0.000030 dur.

BarbarGGB

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Endermanlar suya giremez
1.6.2 de bir moba Grumm adını verirseniz mob ters durmaya başlar(ama hareketleri değişmez)
Creeperlar ve modla eklenen creeperlar kedilerden korkar evcil ya da değil farketmez kediden 7 m uzaklığa kaçarlar daha fazla yaklaşamazlar
Siz saldırmazsanız zombi domuzlar saldırmaz bir şey hariç...Zombi domuzlar ghast ya da blaze gibi bir nether yaratığınız size saldırırken görürlesrse onlar da saldırır.
Wither ı End de yaratırsanız EnderDragon la savaşabilir.
Wither wither skeleton hariç her moba saldırır.Saldırdığı mob pasif değilse o da wither a saldırır.
Wither ya da blaze gibi bir uzak menzilli moba vurun ve pasif olmayan bir mobun arkasına geçin atılan alev veya ok önünüzdeki moba gelecek ve ikisi kapışmaya başlıyacaklar

MCDostu

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Blaze lere 7 adet kartopu atarsanız blaze ölür. Ayrıca kar golemleriyle blazeler savaşıyo.
abi çok sagol çalısıyo mu bilmiyorum ama yine de sagol[DOUBLEPOST=1375173697,1375172800][/DOUBLEPOST]endermenlarla savasırken ısınlanmalarına gıcık mı oluyorsunuz simdi gelip arkamdan vuracak diye korkuyormusunuz
bu probleme son vermek için endermenle savasırken bacaklarına vurun endermenler bacaklarına vuruldugunda ışınlanmazlar vücuda vuruldugunda ışınlanırlar
bildigim kadarıyla netherda yere su koyamazsınız
enderdragonlar obsidian ve endstone hariç neredeyse herşeyi kırarlar (su kaynaklarına temas ettiklerinde su çekilir ve kaybolur)
enderdragon size dogru dalarken endermenlere vurursa onlar da enderdragona dalmaya baslar (pek etkili olmaz)
ağaç keserken sadece odunu alıp yaprakları bırakırsanız yapraklar zamanla kaybolur ve yaklasık 5 fidan (sapling) alabilirsiniz
kediler fall damage (yüksekten düsünce kaybedilen can) almazlar kısaca 4 ayak üstüne düserler
nether tuglasindan yapılmıs çitler tahta gibi gözükür ama yanmazlar
pek gerekli olmaz ama minecraftın yüzey alanı dünyanınkinden yaklasık 7000 kat daha fazladır
süt içince üzerinizde bulunan etkiler geçer (zehir,regeneration,görünmezlik,strength vb.)[DOUBLEPOST=1375173865][/DOUBLEPOST]enderdragonu yakanazsınız atesten hasar almaz

BraveBoy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
1-wither'ın kafasına 300 blok yüksekten örs düşürürseniz wither ölür
2-test ettim ama emin değilim snow golemler kumda ölürler

MCDostu

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
en son denediğimde oluyodu ne zaman hatirlamiyorum ama enderdragonu kartopuyla öldürebilirsiniz

MCDostu

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kartopuyla herşeyi öldürebilirsin ama çok az damage verdiğinden uzun sürer
hayır vidyosunda gördüm abi direk şakır şakır canı gidiyodu böyle her vurduğunda yukardaki bardan 1 milimlik can gidiyo[DOUBLEPOST=1375301157,1375301095][/DOUBLEPOST]1 milim az kalır hatta