Minecraft Gizemleri ve Bilmedikleriniz.

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi göstereceğim sırları bazılarınız biliyor olabilirsiniz fakat bilmeyenler elbet çıkacaktır.Özellikle hepsi gerçektir kanıtlarım var.
1-Minecraft İndev aşamasındayken küçük bir evin üstünde başlardınız ve kumun olması gereken yerlerde çakıltaşı olabiliyordu(Sol kısımda var.)

2-Silindi...
3-Yıldızların şekilleri farklıdır.Şuana kadar sadece kare ve eşkenar dörtgene rastladım.
4-Makas patlamak üzere olan TNT'leri normal hallerine getirmek için eklenmişti.
5-Köylüler ilk geldiğinde üstlerinde TESTIFICATE yazıyordu ve alışveriş yapamıyordunuz.
6-Eskiden giant adlı zombinin kocaman versiyonu vardı.50 kalp canı vardı.(Sadece Survival Test aşamasında doğal olarak doğabiliyorlardı,şu anda toomanyitems gibi modlarlada çıkartabilirsiniz.)
7-Köylüler eskiden demir golem yapıyorlardı,bildiğim kadarıyla şu an bu özellik oyuncular sonsuz demir tarlaları yaptığı için kapatıldı.(1.7.2de tekrar aktif)
8-Bir zamanlar kilitli sandık diye sandığın tam blok halinde bir versiyonu vardı.Açılamıyordu.Hala oyunda var kodu 95'tir.(1.7.2 de kaldırıldı sadece /setblock gibi komutlarla koyabilirsiniz.
9-Eskiden oyunda Steve,Black Steve,Rana vs. karakterler vardı.
Rana:
6.5 kalp canı vardır öldüğünde elma ve gül düşürür.

Black Steve:
2.5 kalp canı vardır.Öldüğünde çakmaktaşı ve demir(yakan şeyden),ip,tüy ve barut düşürür.

Soldaki yeşil yüzlü olan Beast Boy'dur.

Beast Boy:Black Steve ile aynıdır sadece görünüşü farklıdır.

Ortada beyaz kaşı ve saçı olan Black Steve'dir.

Steve (Mob) : Beast Boy ve Black Steve ile aynıdır.Aynı şeyleri düşürür fakat daha nadir düşer.Görünüşü farklıdır.

Üstteki mobların hareket efekti yoktur.Sadece bir ayağı yukarıda gözüküyordu.

10-Eskiden oyunun doku paketi şu an kullanılandan farklıydı.
11-Bataklıklarda cadı kulubesi ve cadı,çölde desert temple,yağmur ormanında(jungle) jungle temple bulabilirsiniz.Bunları kısaca anlatmak gerekirse:

Cadı Kulubesi:
İçinde bazen cadı bulabilirsiniz.Cadı bulursanız oradan hemen kaçmanızı öneririm.Tam büyülü eşyalar ile bile zor öldürülüyor.Kulubenin içinde kazan,mantar,çit,odun bulabilirsiniz.

Desert Temple:
İçinde ve dışında dekor amaçlı bir kaç yün vardır.Ortasında bir basınç plakası vardır ve etrafında sandıklar vardır.Basınç plakasına basarsanız patlarsınız.

Jungle Temple:Tamamı değişik tür talardan oluşmuştur.İçinde bazen cadı bulunabiliyor.(Ben bir kere gördüm.)İçinde sadece bir sandık vardır ve ok atan tuzaklarla donatılmıştır.Not:Şifreli kapının şifresini bulmadan sandığa ulaşamazsınız,onun için burada bir şey yok diyip çıkmayınız.

12-Multiplayer test aşamasında oyuncular kıpırdamasa bile kıpırdıyor gibi gözüküyorlardı.(Hemen düzeltildiği için neredeyse hiç kanıt yok fakat bir tane Markus Persson'un koyduğu söylenilen bir videoda var.)
13-Human (Mob) : Eski zamanlarda vardı.Skini şu an kullanılan Steve'nin skinidir.10 kalp canı vardır.Kolayda yarım kalp,normalde bir kalp ve zorda 1.5 kalp can götürür.hiçbir şey düşürmez.Çağırma yumurtası hala mevcuttur fakat bir şey spawn olmaz./give <player>383 1 49 şeklinde çağırma yumurtasını alabilirsiniz.
14-Güneşte yanan yaratıklar ruh kumunun üzerinde yanmazlar.
15-Snapshotlardaki launcher ile normal minecraft launcherinin icon görünümü farklıdır.
16-Atların skeleton (iskelet) ve undead (zombi) versiyonları vardır.Bildiğime göre bunlar spawn olmaz fakat horses+ plugini sayesinde bu atları alabiliyorsunuz.(Çağırma yumurtası kodu yakında eklenecek.)

Dahası eklenecektir lütfen olumsuz yorumlar yazmayın.Hepsine resim koymaya çalışacağım.

Son düzenleme:

Cobra_HD

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel Olmuş Oyunu Geliştiriyoruz Diye Birsürü Şey Kaldırdılar :( Ayrıca Rana Black Steve Gibi Canlılar Hakkında Bilgin Varmı ???

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel Olmuş Oyunu Geliştiriyoruz Diye Birsürü Şey Kaldırdılar :( Ayrıca Rana Black Steve Gibi Canlılar Hakkında Bilgin Varmı ???

Evet.onları en kısa zamanda ekliyeceğim hiç birine internetten bakmıyorum hepsini yaşadıklarımdan yazıyorum.

Cobra_HD

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Evet.onları en kısa zamanda ekliyeceğim hiç birine internetten bakmıyorum hepsini yaşadıklarımdan yazıyorum.

Ben Şahsen Minecrafta O Dediklerinin Olduğu Zaman Başlamadım O Yüzden Merak Ediyorum Ama Gravel Olayı İyiydi Daha Gerçekçi Yapıyordu Oyunu (Ben Minecrafta O Zaaman Başladım) Bide O Eski Texturepack'i Eklersen Sevinirim.

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
O eski doku paketine ne yazık ki ulaşamadım fakat o resimde gözüken çimler eski doku paketinden kalma.Kırıktaşın texturesine internetten bakabilirsiniz,isteyene indev vb. versiyonlardaki dünyaları incelemeleri için bir mod paketi verebilirim.Bir kaç modu editledim.

Cobra_HD

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
O Modpack'i Konuya Eklersen Bunu İsteyen Kişiler Ona Ulaşabilirler.

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Rana,black steve vs. yaratıkların özellikleri eklendi.Modpack upload oluyor.(Bazı fazladan modlarda var.)

Cobra_HD

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mod Geiştiremem Ama Modpack'a Mod Eklemeyi Biliyorum İstersen 100-150 Modlu Mi Modpack Yapabiliriz (Bunla Birleştirirsek Süper Olur) ???

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim modpacklerim sadece modloader modları ile ilgili.Yoksa şuana kadar mod kralı olurdum.

Cobra_HD

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Upload Ne Kadara Geldi ???