Merhaba İnternet Sansürü İle İlgili

NeoTürk

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaslar İnternet sansürü geldi herkes biliyor fakat.Bir sorum olacakti. Youtubeden izlenen ufak +18 görüntüler icin ceza varmi mesela Fortlatmalar, dizilerdeki olumsuz görüntüler mesela

eno4644

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende bir şey sorucam apk indirirsek ceza gelir mi şu andan itibaren ?

TR_GaMeR

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
evet gelir baylar dikkatli olalım !

Toby Meep

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yüklü bir miktar para cezası var torrent ile ****** video ların

SemihSalvo

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Para Cezasi Yok Ya Atip Tutmayin Gidin ResmiGazeteye Bakın milleti kandırıyonuz arkadaş

1- Anahtar kelimelerle “uygunsuz içerik” belirlenip sayfa kaldırılabilecek.

2- Sansür, URL adresi tabanlı yapılabilecek:

3- Yer sağlayıcı yurtdışındaysa bile erişim engellenebilecek. DNS değiştirerek bir siteye girilemeyecek.

4- Hâkimler, 24 saat içinde sansür kararı verebilecek. “Zararlı” içerik çıkarılmazsa, 500-1.000 TL arasında günlük para cezası kesilecek.

5- Hosting firmaları her kullanıcının izini sürebilecek. Her kullanıcının internetteki faaliyeti kayda alınarak bir-iki yıl saklanacak.

6- TİB başkanına internet sitesi erişim engelleme yetkisi verilecek.

7- Birliğe gönderilecek olan “erişimin engellenmesi kararı” 4 saat içinde uygulanmak zorunda.

8- Erişim Sağlayıcılar firmalar, kullanıcıların hangi sitelere girdiğini kaydedip 2 yıl boyunca saklayacak.

9- Bilgisayar ve akıllı telefonlardan internete bağlanan 34 milyon kullanıcı tek tek fişlenecek.

10- İnternetteki içerikler sayfa bazında da engellenebilecek.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
http://www.sondakika.com/haber/haber-yeni-internet-yasasi-2014-internet-sansuru-yeni-5667195/ Bu siteden bilgi alabilirsiniz.[DOUBLEPOST=1393339986,1393339929][/DOUBLEPOST]
Para Cezasi Yok Ya Atip Tutmayin Gidin ResmiGazeteye Bakın milleti kandırıyonuz arkadaş

1- Anahtar kelimelerle “uygunsuz içerik” belirlenip sayfa kaldırılabilecek.

2- Sansür, URL adresi tabanlı yapılabilecek:

3- Yer sağlayıcı yurtdışındaysa bile erişim engellenebilecek. DNS değiştirerek bir siteye girilemeyecek.

4- Hâkimler, 24 saat içinde sansür kararı verebilecek. “Zararlı” içerik çıkarılmazsa, 500-1.000 TL arasında günlük para cezası kesilecek.

5- Hosting firmaları her kullanıcının izini sürebilecek. Her kullanıcının internetteki faaliyeti kayda alınarak bir-iki yıl saklanacak.

6- TİB başkanına internet sitesi erişim engelleme yetkisi verilecek.

7- Birliğe gönderilecek olan “erişimin engellenmesi kararı” 4 saat içinde uygulanmak zorunda.

8- Erişim Sağlayıcılar firmalar, kullanıcıların hangi sitelere girdiğini kaydedip 2 yıl boyunca saklayacak.

9- Bilgisayar ve akıllı telefonlardan internete bağlanan 34 milyon kullanıcı tek tek fişlenecek.

10- İnternetteki içerikler sayfa bazında da engellenebilecek.
Kalınlaştırdığım yerde para cezası var :p

SemihSalvo

Marangoz
En iyi cevaplar
0

Toby Meep

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ama izlemek o videoyu veya yazıyı okumak suça yataklık etmek falan gibi durumlarla aynı manada yapan kişininde ceza alma olasılığı yüksek

655

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
bidakka bidakkka biz burdan agir olan islerrden mi baassediyoruz yosa ana baci saydiranlardanmi

MrChinggo

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
****** videoları ister izlerim ister izlemem. Bu benim hayatım. Özel hayatımıza müdahale ediliyor. Boşbakanımız ise yaptığı ayıpların üstünü kapatmaya çalışıyor. Hala Tayyip Erdoğandan yana olan birçok insan var. tabii ki de özgürler ama kafam basmıyor bu olan olaylardan sonra nasılda gidip destekliyorlar anlamıyorum. Ülkemiz elden gidiyor. Boşbakanın gündemine yoktu bence bu kararlar. Ayakkabı kutularından çıkan milyonlarca dolardan sonra tabikide normal karşılanabilir bir olay :cool:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk'a gönderildi

BlackRains

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
****** videoları ister izlerim ister izlemem. Bu benim hayatım. Özel hayatımıza müdahale ediliyor. Boşbakanımız ise yaptığı ayıpların üstünü kapatmaya çalışıyor. Hala Tayyip Erdoğandan yana olan birçok insan var. tabii ki de özgürler ama kafam basmıyor bu olan olaylardan sonra nasılda gidip destekliyorlar anlamıyorum. Ülkemiz elden gidiyor. Boşbakanın gündemine yoktu bence bu kararlar. Ayakkabı kutularından çıkan milyonlarca dolardan sonra tabikide normal karşılanabilir bir olay :cool:
*Like, lakin konu içeriğini saptırmaktan ziyade forumda siyasete girmemeni tavsiye ederim. :sgül:

Toby Meep

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk'a gönderildi
Sana katılıyorum fakat forumda siyaset yasak uyarı alabilirsin

mciltrot34

International Rias Fanclup President
En iyi cevaplar
1
Malesef Videoları İzleyerek Suça Yataklık Gibi bir şey Yapmıyoruz Bu Bizim Özel Hayatımız O Zaman Gidip Telif Hakkı İçeren Videolar İzlemeyelim Yotubedeki Kanalların Yarısı Kapatılsın Videoların Yarısından Çoğu Silinsin Sizin Dediğinize Göre. Ama Şunu Bİliyorumki +18 Video İzlemekle Para Cezası Gelmiyor Sadece Siz İnternete Cinsel İçerikli Video Koyup Biri Şikayetçi Olursa [Bkz: Karadenizin Çılgın Eşşekleri] Sansür Devreye Giriyor ve Para Cezası Yiyorsunuz Lütfen Milleti Kandırmayalım Torrentde Serbest. Şuanlık :)