Linux mu Centos mu ?

BaranArslanMRJ

100. Sipariş - 50+ Müşteri | www.kareblok.com
En iyi cevaplar
0
Bazıları linux diyor bazıları centos sizce hangisi ona göre birisine geçicem.

VDS'de yeniyim.

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kullanmasını biliyorsan hiç şüphesiz CentOS
Ama linux kullanıcam o daha kolay dersen sana kalmış.
CentOS'da sadece komut ekranına sahip olursun ama çok az ram harcar indirme hızı müthiştir.

BaranArslanMRJ

100. Sipariş - 50+ Müşteri | www.kareblok.com
En iyi cevaplar
0
Kullanmasını biliyorsan hiç şüphesiz CentOS
Ama linux kullanıcam o daha kolay dersen sana kalmış.
CentOS'da sadece komut ekranına sahip olursun ama çok az ram harcar indirme hızı müthiştir.
Centos bilmiyorum ama linux kolay bilen arkadaşlar , video'ları var şu an windows'um ve windows %25 aldığı için sunucum çok lag var .

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Centos bilmiyorum ama linux kolay bilen arkadaşlar , video'ları var şu an windows'um ve windows %25 aldığı için sunucum çok lag var .
Hocam CentOS kullanımları da var onu da deniyebilirsin, CentOS sunucularda yükleme hızı/indirme hızı müthiştir ama görsellik olarak %0'dır.
Linux yine bi %5-%10 kullanıyor RAM'den.

Bisguzar

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Başlığa baktım dedim ki bu neyin kafası ulan? Linux dediğin ne abi ? Şaka mısın :D Konuyu açan arkadaşa demiyorum belliki fazla bilgisi yok ama cevap veren arkadaş çok bilgiliymiş gibi yazmış bir de. Boşuna Linux/GNU olarak yazılmıyor tanımlanırken. CentOS dediğin şey de Linux tabanlı ubuntuda hatta androidde linux tabanlı. Sen gidipte yani bu şeye benzemiş çilek mi yiyeyim çilekli pasta mı :D Ya ne diyeyim güldüm açıkcası

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
zaten centOS linux dağıtımıdır.

CrafterMan24

Arduino is my life :C
En iyi cevaplar
0
Aslında CentOS da bir Linux dağıtımı, sadece KDE veya GNOME gibi bir masaüstü görüntüleme ortamına sahip değil, ama o da bir Linux. Ancak herhangi bir masaüstü ortamına sahip olmadığından en hafif ve en hızlı sunucu Linux dağıtımı denebilir, RAM ve İşlemci kullanım yüzdesi çok düşük olacaktır... Ancak dediğim gibi, eski zamanın MS-DOS işletim sistemi gibi tamamen komut satırlı, ancak kullanmayı öğrenebilirseniz en iyisi o. Eğer kullanmayı beceremezseniz size önerim Linux Mint Cinnamon'dur, eğer bunu da kullanamayacaksanız gidin bir Windows XP 64 Bit yükleyin, RAM'ınızı İşlemcinizi feda etmesin.

Son düzenleme:

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Linux sunucu işletim sistemlerinde kullanım oranı bakımından ilk sırada

MrQBaron

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Başlığı Okudujtan Sonra Yorum Atmaya Tenezzül Bile Etmedim :/ Centos'da Kurmazsan Ubuntu Dene Başlığı Okumadım sayıcam.

loci

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Linux hatasını benden önce arkadaşlar düzeltmiş o yüzden değinmeyeceğim.
Internette kısa bir araştırma sonrası CentOS ve Ubuntu 'Linux' dağıtımları başı çekiyor Minecraft Sunucusu kurma konusunda.

Fakat başlığa göre yorumlama yaparsam bana kalırsa ilk başta basit Linux komutlarını öğrenmeye bak. İnternette gördüğün 'CentOS işletim sistemine Minecraft Server Kurma' gibi 'For Dummies' diye tabir edilen yazılara güvenme. Tek bir sorunda Consol'a bakakalırsın.

mciltrot34

International Rias Fanclup President
En iyi cevaplar
1
Bence centis alıp bir webpanel kurdurarak işini halledebilirsin.

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi