LGS nasıl geçti? Düşünceleriniz neler?

Sorular nasıldı?

• Kolay.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Orta.

Kullanılan: 4 66.7%
  • Zor.

Kullanılan: 2 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    6

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
çözemediğim soruları araştırıyorum genelde açıklamaları oluyor, ayrıca büyük bir tanıdığım var ona soruyorum çok yardımcı oluyor
bu arada okulda sınav çıkışı arkadaşlar dedi tonguç 1-2 saat sonra direkt çözüyormuş görmedim ben doğru mu o?

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
sanmam ya o kadar tonguç fanı değilim, videoları iş görüyo o kadar
o da doğru. bizim sunucu admini üniversite 2ye gidiyor. admin kanalından ikide bir tonguç son tekrar gönderiyordu :D işe yarar mı bilmiyorum zaten sanal ortam ne kadar odaklanabilirsin ki en fazla?

GhostRider02

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
matematikten sonra biraz yürümemde sıkıntı oldu ama toparlandım, yıkılmadım ayaktayım...

mealican

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
o da doğru. bizim sunucu admini üniversite 2ye gidiyor. admin kanalından ikide bir tonguç son tekrar gönderiyordu :D işe yarar mı bilmiyorum zaten sanal ortam ne kadar odaklanabilirsin ki en fazla?
aga o videoya da bağlı kalma, öğrendikten sonra odsgm testlerini indir çöz, peşine de test kitabından günlük o konuda 1 test çözersen öğrenirsin. tüm testleri birden bitirme sakın, test sayın azalırsa 3-5 gün aralık bırak ve aynı konuyu tekrar çöz kesin öğrenme olur

GhostRider02

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ben hepsini doldurdum boş bırakmadım

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
LGS çok güzel geçti 500 tam puan aldım :D Sınavdan sonra çözdüm ama ben tek sıkıntı o biraz geç kaldık herhalde

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kesinlikle konu eksiğim yoktu. Yani konuyu ne kadar bilsem de hep tekrarlarını izledim. Konu eksiklerim kapandı, LGS'den 1 hafta önce genel konu tekrarı yaptım. Birçok test, birçok deneme çözdüm ama hala matematikten 12 boş çıkardım. Cidden rezillik, böyle bir sisteme kafa da çalıştırıyoruz ya, çok zoruma gidiyor :/

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Düşürmezlerse 1.800.000 öğrencinin 1.000.000'u açıkta kalır.
Bildiğime göre "açıkta kalma" diye bir olay artık yok. Evine yakın okullara ilköğretim puanlarınla zaten yerleşebiliyorsun, diye biliyorum.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Açıkçası LGS'nin yaptığı şey gerçekten çok hoş. Matematik soruları vs. zor değil. Mantık isteyen sorular. Sadece matematik bilgisiyle yapamayacağınız, mantık yürütmeyi bilmeniz gereken sorular soruluyor matematikte.

Ben bunu LGS'den öncesinde babamın işi sayesinde görmüştüm. Yeni LGS sistemini denemek için yaptıkları rastgele sınavlardan birini görme fırsatım olmuştu. Oradaki olay da aynıydı. Sorular tamamen mantık istiyordu. Sadece ders bilgisiyle yapılabilecek sorular değillerdi. Bunu gördüğümde "cidden böyle bir şey getirirler mi ki..." diyordum kendi kendime. Ama cidden yaptıklarını görmek çok mutlu edici.

Bizim liseye geçtiğimiz zamanda bu tür bir imkan yoktu. En çok soru çözen kişi direkt kazanıyordu. Artık gerçekten kişinin kendi seviyesini ölçen bir sınav var önümüzde. Kısaca sınav zor değil. Sadece kafanızı "soru çözersem kazanırım" sistemine fazla yatkınlaştırmışsınız.

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Açıkçası LGS'nin yaptığı şey gerçekten çok hoş. Matematik soruları vs. zor değil. Mantık isteyen sorular. Sadece matematik bilgisiyle yapamayacağınız, mantık yürütmeyi bilmeniz gereken sorular soruluyor matematikte.

Ben bunu LGS'den öncesinde babamın işi sayesinde görmüştüm. Yeni LGS sistemini denemek için yaptıkları rastgele sınavlardan birini görme fırsatım olmuştu. Oradaki olay da aynıydı. Sorular tamamen mantık istiyordu. Sadece ders bilgisiyle yapılabilecek sorular değillerdi. Bunu gördüğümde "cidden böyle bir şey getirirler mi ki..." diyordum kendi kendime. Ama cidden yaptıklarını görmek çok mutlu edici.

Bizim liseye geçtiğimiz zamanda bu tür bir imkan yoktu. En çok soru çözen kişi direkt kazanıyordu. Artık gerçekten kişinin kendi seviyesini ölçen bir sınav var önümüzde. Kısaca sınav zor değil. Sadece kafanızı "soru çözersem kazanırım" sistemine fazla yatkınlaştırmışsınız.
Lütfen bu sene LGS'ye girmeyenler konuşmasın... Sana diyorum ki o kadar çok çalıştım, test ve deneme çözdüm ki, MEB örnek ve il sorularına da baktım ve çalıştığım sorulardan gelen olmadı matematikte. Bize il ve örnek sorulardan çıkacağını söylediler, birçok kanalda yeni nesil sorular çözdük ve sandığımız hiçbir soru gelmedi. Tabi oturduğunuz yerden demeniz kolay...

pwontbe

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bildiğime göre "açıkta kalma" diye bir olay artık yok. Evine yakın okullara ilköğretim puanlarınla zaten yerleşebiliyorsun, diye biliyorum.

Demek istediğim kimse kazanamazsa-adrese dayalı okulların kontenjanı da yeterli değil-çoğu kişi açıkta kalır ve zor yerleşir :1: