Launchpad.Çok değişik Bir Music Remix Aleti! :)

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba Arkadaşlar Ben tutkusina.
Launchpad cidden çok değişik bir alet (öyle gözükmüyor fakat kullanım alanları çok değişik örn: ps3 controllerla kullanabiliyorsunuz) bu hevesim Nev diye bir youtuberdan geldi (kendisine launchpad master da denir.) çok güzel videolar yapan bir yabancı arkadaşımız,bende heveslendim alayım dedim bir Launchpad S. 3 hafta bekleyişten sonra geldi (fakat unpacking videosu çekemedim kendi kanalıma :D ) sonra proje dosyaları indirmeye başladım.
Bu proje dosyalarından şarkılar çalmaya başladım,biraz değişik ve hiç bilmediğim şarkılar buldum,kendi proje dosyamı bile yaptım.
Sonra bunları neden bizimkilere tanıtmıyorum dedim.
Başta facebookta almadan tanıtım yaptım,birkaç video koydum arkadaşlarım için.
Sonrasında skypedaki arkadaşlarıma gösterdim ve beğendiler.
Bir arkadaşımdada launchpad buldum 6 aydır kullanıyormuş onla grup olduk.
Son halimde işte bu.
İnternette proje dosyası arıyorum yada sıkılınca bir parça çalıyorum.
Şimdi gelelim launchpad nedire ve örneklerine:
Launchpad Rengarenk butonları olan bir mix aleti (daha doğrusu mix şarkılarınızı proje dosyası yapıp çalabileceğiniz bir alet).

Bundan birsürü parça çalabilirsiniz.Skrillex'den (alakasız bir biçimde) mozart'ın parçalarına kadar (tabi mp3 dosyasını bulursanız-bide gelişmiş bir bilgisayar kullanıcısı ve launchpad kullanıcısıysanız) parçaları bölüp sesleri butonlara ekleyip butonların renklerini ayarlayıp proje dosyası yapabilirsiniz!
Ben internetten bulmayı tercih ettim çünkü bir şarkı için yaklaşık 1 haftamı veremem (dersler fln)
neyse işte böyle bir şey launchpad

______________________________________Buda Benim çektiğim bir müziğin videosu________________________________________
Knife Party-Bonfire
Bu arada çok üzgünüm acemiyim biraz .s
Not:Videoyu yükledim fakat kanalım için değil! sadece bunu tanıtmak için.

AtakanErmisKZ

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sana birkaç tüyo vereyim. Hayatımda launchpade hiç dokunmasam bile elime geçer ise gerçekten çok iyi işler çıkarabileceğim düşünüyorum.

Tuşlara basma zamanlaman gerçekten çok kötü. Şarkıyı sadece orada değil beyninde de çalacaksın. Beynin otomatikman diğer tuşlara geçer. :)

Eğer öyle yaparsan şunun gibi olur:
Ama yapmazsan:

Evet. Ayrıca sana hayranlıkla izlediğim ve takip ettiğim Nev'in First Of The Year coverini çalmanı öneririm. Kendisi tutorial bile çekmiştir. Böylece işin kolaylaşır. 2 saat "hangi tuşa basıp da çıkarıyorsun lan o sesi" diye düşünmezsin. Ama, biraz zor ya.

Sonuna kadar seni destekliyorum ben de launchpad hayranıyım ama elimde olmadığı için şunu çalma hasretimi bir türlü gideremedim:

Umarım ileride çok iyi yerlere gelirsin. ^_^

Sondaki Sanki Skrillex in First Of Year Şarkısından Dah Kolay.

R

Reloven

Ziyaretçi
Bolca Alıştırma Yapmak Lazım Bunun İçin Beynin Özellikle Çok İş Görmesi Lazım Karışmaması İçin.

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sana birkaç tüyo vereyim. Hayatımda launchpade hiç dokunmasam bile elime geçer ise gerçekten çok iyi işler çıkarabileceğim düşünüyorum.

Tuşlara basma zamanlaman gerçekten çok kötü. Şarkıyı sadece orada değil beyninde de çalacaksın. Beynin otomatikman diğer tuşlara geçer. :)

Eğer öyle yaparsan şunun gibi olur:

Ama yapmazsan:

Evet. Ayrıca sana hayranlıkla izlediğim ve takip ettiğim Nev'in First Of The Year coverini çalmanıöneririm. Kendisi tutorial bile çekmiştir. Böylece işin kolaylaşır. 2 saat "hangi tuşa basıp da çıkarıyorsun lan o sesi" diye düşünmezsin. Ama, biraz zor ya.

Sonuna kadar seni destekliyorum ben de launchpad hayranıyım ama elimde olmadığı için şunu çalma hasretimi bir türlü gideremedim:

Umarım ileride çok iyi yerlere gelirsin. ^_^
Bu arada sana biraz sürpriz yapayım onun yapabildiğim birkaç bölümü var.
banada nev kolay görünmüştü fakat beynini biraz daha fazla sarf ettirtmen lazım (ben hala uğraşııyorum :D)
Bu arada yakında bir tripod ve kamera alıcağım (bide olursa mikrofon ve headset)

çalabildiğim bölümleri göstereyim:

Bu arada o adamın yapabildiği senin düşündüğünden ÇOK fazla
hani düşünmezsen falan demişsin.. o adam benim gelişmiş versiyonum gibi :D
ama tabi ben çok uğraşmadım bunlarla.

R

Reloven

Ziyaretçi
Tam Zamannını Tutturamıyosunuz Parçalar Birbirini Kesiyor.

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
keser tabii ^^
ya bendeki sorun dikkatimi toplayamıyorum bide ellerimi belli bir hızdan sonra kontrol edemiyorum.[DOUBLEPOST=1413116455,1413116097][/DOUBLEPOST]Bu arada gaza geldim m4sonic weapon proje dosyasını indirdim :DD:DD:D:
hadi hayırlı olsun bana :D

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
olur öyle :D
bu arada ben ingiltereden getirttim 400 500 lira tuttu :D

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bu arada skype varsa ekle:
tutkusina

Helter

Pattes
En iyi cevaplar
0
Ben bir kez launchpad çalmayı denemiştim. Gayet iyi de çalmıştım. fakat sen hangi eli kullanacağını şaşırıyorsun ve korkuyorsun. İki elini de iyi kullanman lazım.

ozgur102

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
yardımcı olurmusun[DOUBLEPOST=1440414066,1440414024][/DOUBLEPOST]
keser tabii ^^
ya bendeki sorun dikkatimi toplayamıyorum bide ellerimi belli bir hızdan sonra kontrol edemiyorum.[DOUBLEPOST=1413116455,1413116097][/DOUBLEPOST]Bu arada gaza geldim m4sonic weapon proje dosyasını indirdim :DD:DD:D:
hadi hayırlı olsun bana :D
kardeşim yeni launch pad aldım fakat ses sorunu yaşıyorum tuşa basıyorum ekranda şarkı yürütülüyor ama ses gelmiyor yardımcı olurmusun

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
yardımcı olurmusun[DOUBLEPOST=1440414066,1440414024][/DOUBLEPOST]
kardeşim yeni launch pad aldım fakat ses sorunu yaşıyorum tuşa basıyorum ekranda şarkı yürütülüyor ama ses gelmiyor yardımcı olurmusun
Kardeş orada launchpad yazısı falan vardır ona tıkla sonra yeniden launchpadi seç,böylece çözebiliyorsun sorunu.
Yada 1. USB girişine tak launchpad'i öyle de düzeltebilirsin.

mrbobaking

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
remix aleti derken? birçok dubstep vb. bununla yapılıyor.

Helter

Pattes
En iyi cevaplar
0
remix aleti derken? birçok dubstep vb. bununla yapılıyor.
birçok müzik bununla yapılmıyor, bu bir MIDI controller. Butonlarına farklı komutlar, fonksiyonlar atayabilirsin. Kendi yazılımıda ışıklarını kontrol edip ses oynatmana yarıyor.