İnternetinizi microsoft verecek!(Detaylar konuda)

Mert_Kurt

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Teknoloji dünyasından süper iddialar gelmeye devam ediyor.Çinli Baidu network sirketi çılgın bir iddia ortaya attı.Hepinizin bildigi gibi microsoft çılgın projeler yapmaya devam ediyor.
Şimdiki projeleri kendinden interneti olan işletim sistemi yapmak.Bu şekilde diğer sistemlere büyük bir fark atmayı planlıyor ki eğer böyle birsey olursa microsoftun bir kaç yıl sonra çıkartacagı isletim sisteminlerinde internete microsoftun ağından girebileceksiniz.Ancak korsan girmeye çalısanlarıda düsünen microsoft bunun için her sistemine bir ağ kodu verecek ve bu kodlar tek kullanımlık olacak.Ve bilgilere göre serialler sadece windowsun anasisteminden üretilecek.Bu sayede serial generatörleri etkisiz kalacak.Bu bir program olmayacagindan microsoftun güvenlik sistemi ile crack vs korsan işlerle ağ açılamayacak.Ancak sirket herkese şuanda gerekli network güclerinin olmadıgıni belirtiyor.Ve neredeyse dünyanın internetini verecekleri için bayağı maliyetli olacağını açıkladı.
Microsoftun yardımcı ceosu Oliver elen=
Herkesinde bildigi üzere biz bir internet sistemi satmıyoruz.Biz bir işletim sistemi yapımcısıyız.Ancak şu günlerde internet işleri ilgimizi çekmeye başladı.Yeni sistemlerimizde kullanıcılarimiza bedava ağ sistemi vermeye calisiyoruz dedi.
Öteki taraftan büyük ağ dagıtım sirketleri şimdiden bir bedel söylüyor.Her ay sadece 100bin ağ hizmeti icin microsofttan 800milyon dolar istedikleri duyuruldu.Ancak microsoft sirketlere fiyatları yarıya düserecek girisimler yapmayı planlıyor.
Bu denli büyük bir projenin gelecegini zaman gösterecek ama microsoftun bunu yaparken neler planlıdıgı gizemini koruyor.Bazı kaynaklara göre microsoftun yeni cıkartacakları bir ağ sistemi ile internetten çok büyük para kazanacaklarını söylüyor.Öte yandan bazı kaynaklar microsoftun bu eyleminin tutmayacagı kanısında.Çünku tüm herkesin interneti oldugunu ve buna gerek olmadigini söylüyorlar.Eğerki bu proje uygulanirsa bilgisayarlarinda degisecegi söyleniyor.Çünku interneti çekmek icin özel cihazlar üretilecek ve bilgisayarların sistemide tamamen degisecek.Yani microsoftun isletim sisteminden sadece kendiliginden yüklü pcler faydalanabilecek.

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Her hangi bir yol ile aktarılması gerek verilerin.
Kablo yok alıcı ve verici her hangi bir sistem yok.
İşletim sistemine nereye internet verecekler.
Haber CSB kusura bakmayın arkadaşlar sap gibi atlamayın olay imkansız.

Flarrow

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Program değil ve işletim sistemi hmm. Bilgisayarlar değişmeden yapmaları çok zor gibi gözüküyor.

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Sana göre eskiden bluetooth da imkansızdı ozaman.
Bluetooth'da bir alıcı ve bir verici cihaz vardır Microsoft her yere WIFI ağları için santral kuramaz BPL ağları da parazitlidir.
Yani olay imkansız.

Burada binlerce senaryo yazmaya lüzum yok sazan gibi atlamayın.

Olay imkansız.
Bu kadar açık ve net.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bluetooth'da bir alıcı ve bir verici cihaz vardır Microsoft her yere WIFI ağları için santral kuramaz BPL ağları da parazitlidir.
Yani olay imkansız.

Olay imkansız.
Bu kadar açık ve net.
Hipotezlerine karşı çıkmıyorum ama bluetooth'daki gibi kendi ağını oluşturamaz mı sistem ?

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bilgili jojuk :'(
Öyleyimdir :C
Arkadaş yalan haber türetmiş de olabilir :C
Böyle bir olay olamaz Microsoft mühendisleri bu kadar geri zekalı olamayacağına göre...
İmkansız bir şeyden bahsediyorlar.
Dalga geçerler adamla. :D

Sistem kendi ağını oluşturur fakat Bluetooth'da var olan bilgi bir ağ ile diğer sunuculara aktarılır.
Bu yüzden vericinin binlerce kilometre'ye kadar çıkması gerek eee bu imkansız.

BPL olayı imkansız santral olayı imkansız.
Yani teoriler pert olay yalan dağılabilirsiniz.

Mert_Kurt

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öyleyimdir :C
Arkadaş yalan haber türetmiş de olabilir :C
Böyle bir olay olamaz Microsoft mühendisleri bu kadar geri zekalı olamayacağına göre...
İmkansız bir şeyden bahsediyorlar.
Dalga geçerler adamla. :D

Sistem kendi ağını oluşturur fakat Bluetooth'da var olan bilgi bir ağ ile diğer sunuculara aktarılır.
Bu yüzden vericinin binlerce kilometre'ye kadar çıkması gerek eee bu imkansız.

BPL olayı imkansız santral olayı imkansız.
Yani teoriler pert olay yalan dağılabilirsiniz.
Eger bu proje varsa ve olursa bu microsofta zarardan çok + getirir bence.

Swertyy

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yani olay imkansız.

Olay imkansız.
Bu kadar açık ve net.

Bir aralar radyo ve televizyon, telefon , 3d yazıcıların da 'imkansız' olduğuna eminim. Konunun kaynağını bilmiyorum ama doğruysa böyle büyük bir proje duyurdularsa bildikleri bir şey vardır. Boşuna imkansız muhabbeti yapmaya gerek yok.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Olay imkansız değil ancak yarardan çok zararı olur. Bilimize yazık A:DSA

Mert_Kurt

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Artık telefonların bile modem olarak kullanildigi bu çagda bilgisayarın ana microsoftun sunucusundan veri alması bana imkansiz gelmiyor.

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar garip yorumlarınız var ve aşırı ısrarcısınız.
Teoride imkansız olan şeylerden bahsediyorsunuz.
Ha tamam Microsoft mükemmel bir güneş paneli ile çalışan drone şirketi alır her ülkeye büyük drone'lar ile alıcılar ve erişim sağlamak için sunucular koyar tamam derim.
Fakat işletim sistemi ve donanım'ın değişmesi ile mümkünatı olmayan şeyler bunlar.

Araştırın okuyun öğrenin sonra böyle saçma haberler uydurun.
Kaynak alalım.
Nerede kaynak ?
Haber bildiğimiz senin ağzından yazılmış buradaki saf kendini deha sanan arkadaşlarda olur böyle şöyle muhabbeti yapıyor.
Olay imkansız.
Bu kadar açık ve net.
En azından şu an için.