İç Mimar mı/Dış Mimar mı ?

Enderstyve

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar ben Mimar olmak istiyorum İstiyorum. *Tecrübesi olan birindende duymak hoş olur.İnce ayrıntıları nelerdir hangisinde ne kadar maaş alınır hangi
Sizce İç Mimarmı Dış Mimarmı Neden? şehirlerde daha rahat para kazanıla bilir?

YalnizPenguen

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bunu memurlar forumuna sorman daha mantıklı.Forumda üniversite bitiripte mimar olan sayısı elde tutulur yoktur sanırım.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Vienicome

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Butür konuları dh, sdn forum vs sitelere açın yaş yüzünden dalga geçmezler korkmayın.

Tros

Marangoz
En iyi cevaplar
0
sana bilgi verebilirim çünkü mimarim iyidir ve birçok serverde mimar oldum şimdi dış mimari daha önemli oyuncular bir evi ilk gördüklerinde dışına bakaretrafını dolaşır sonra içine bakar için güzel olmamışsa bile dış ile alabilirsin eğer bir dekoratif ev ise içi yapmana gerek yok
Ciddi olamazsın dostum :o:ha::yıkıl:

Dış mimar diye bir kavram yoktur normal mimar vardır bir de iç mimar vardır.Ağabeyim mimarlık 3.sınıf öğrencisi,yanında çok zaman geçiririm ve oda beni mimar yapmak için püf noktalarını,şikayet ettiği durumları,dersleri falan açıklar.Normal mimaride ilk sene kağıt üzerine çizimler yapılıyor.2.Sınıftan itibaren PC tabanlı olarak çizimelr başlıyor ancak hâla kağıt çizimler oluyor.Ağabeyimin hatta benim sülalemin resim yeteneği 0 olmasına rağmen ağabeyim sınıfında iyi durumda.Yani resim yeteneğine ihtiyacın yok.Ancak 2.sınıftan itibaren modelleme,autocad,render alma,ışık ayarları falan derken minimum 3500 ₺ bir laptop alman gerekiyor.İlk 2 sene kocaman bir çanta taşımanıda unutturmamak gerek.Ama 2.sene 2.dönemde rahatlıyorsun biraz sadece pc üzerinden.Forumda pc ile uzun süre ilgilenmiş bir sürü insan var yani photoshop falan bilen.Mimarlıkta önemli şeyler; statik ( yapı sağlamlığı ) , modelleme , rahat kullanım sağlamak ( örnek vermek gerekirse salonun ortasına kolon koyarsan ev sahibi bundan rahatsız olabilir)... bu gibi şeyler.Elbette yanıcı madde kullanmam falanda var onlar ayrıntı.Eğer mimar olacaksan şehrin ne olursa olsun farketmez ama iç mimar olacaksan İstanbul izmir ankara gibi büyük kentlerde olman gerek.Ben konya'da yaşıyorum ve iç mimarlara iş düşmüyor.Bu arada normal mimarlıktada iç mekan renderları alıyorsun. Bildiklerim bunlardan ibaret daha vardırda aklıma gelmiyor.Özelden takıldığın noktaları sorabilirsin ağabeyime iletirim.

Klasus

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Devir dış görünüş devri o yüzden dış mimar derim . :)