Hangisi hangisine verir?

Whoproshenob

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Beyler yine cahallık iş başı.
İnternette neredeyse her sitede veya filmlerde 0 genel verici ab genel alıcı olarak kabul ediliyor. 0 rh - bir kanda a, b ve rh antikoru vardı sanırım. Bu mantıkla her grubun sadece kendisine vermesi gerekmiyor mu.
--- Başlıktaki fesatlığı anlayıp gelenler sa ---

Pr1sonsoul

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
0- kanda a ve b antikoru yok, o yüzden herkese verebiliyor, yani şöyle düşün;

0= Saf su
A=Tuzlu su
B=Şekerli su
AB=Şekerli+Tuzlu su

Şimdi yukarıdan da anlaşıldığı gibi sen Tuzlu suya normal su katarsan suyun tadında hafifleşme olur ancak bozulmaz, tabi ki bunun incelikleri var ama benim bildiğim bu kadarı :D Başlıkta fesatlık değilde kim ne veriyor anlamak için geldim :D

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
Aslında verilmez sadece çok acil durumda verilebilir.
şöyle AB kanında A var B var O var
A kanında A var O var
B kanında B var O var
O kanında sadece O var
O herkese kan verebilir çünkü hepsinde O var
AB sadece AB'ye verebilir çünkü A ,B kanına uyuşmaz A ve B O'ya uyuşmaz
A , Ab'ye kan verebilir çünkü A ve O uyuşuyor ama B kanının azalmasına neden olur

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
0 herkese verir, AB herkesten alır. Bunu bilmeyecek ne var yahu 5. sınıf konuları bunlar az araştırıp soraydın. Tabi özel izinler olmadan kendi kan grubun dışında başkasından alman ne yazık ki mümkün değil ve zaten bence de yapılmaması gereken bir şey.

Whoproshenob

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
0 herkese verir, AB herkesten alır. Bunu bilmeyecek ne var yahu 5. sınıf konuları bunlar az araştırıp soraydın. Tabi özel izinler olmadan kendi kan grubun dışında başkasından alman ne yazık ki mümkün değil ve zaten bence de yapılmaması gereken bir şey.
Peki öyle ise neden ab rh - bir kana ihtiyaç duyulduğunda 0, a, b ve ab rh - kana ihtiyaç vardır yerine sadece ab rh - kana ihtiyaç vardır anonsu yapılıyor? Diğer negatiflerden almak yerine facebook sayfasında yardım isteniyor onu pek anlamadım. Bütün negatifleri sayarsak o kadar da nadir sayılmıyor.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Peki öyle ise neden ab rh - bir kana ihtiyaç duyulduğunda 0, a, b ve ab rh - kana ihtiyaç vardır yerine sadece ab rh - kana ihtiyaç vardır anonsu yapılıyor? Diğer negatiflerden almak yerine facebook sayfasında yardım isteniyor onu pek anlamadım. Bütün negatifleri sayarsak o kadar da nadir sayılmıyor.
Kişinin kendi kan grubunu alması her zaman daha faydalı olacaktır, diğerlerinde de gerekli antikor var diye alınması vücuda zarar bile verebilir. Eğer fazla acil bir durum olursa diğer kan gruplarından kan da alınabilir.

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Herkes anlatmış bana gerek kalmadı, neyse. B)