Yardım Güçlü bilgisayar, düşük fps sorunu

Cobra_HD

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Anlamadığım Şey 2011 Model Nvidia 2 GB 128 bit Ekran Kartı Kullanmama Rağmen 900 FPS Alıyorum Ve Java Normal Ayarlarda
Benim De Anlamadığım Şey Okuldakilerin (100 Kişi Felan) Bana Minecraft Kasıyor Dediklerinde Sorduğum Soru "Ekran Kartının Markası Ne" Gelen Cevap "Nvidia" Baılarının Problemi İşlemciden Kaynaklıymış Ama Diğerleri Hep Ekran Kartı ( 15-20 Kişi Bilgisayar özür dilerimsıydı Sorduğum Hiç Bi Sorunun Cevabını Alamadım ADDS:DA:FDA:FDA:FAD)

MikuMC

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yanlış Anlamayın Ama Nvidia Marka (Ekran Kartı) Javada Kasma Yapıyor Evimde 3 Adet Bilgisayar Var 2'sinde 2GB Nvidia Ekran Kartı Var(256Bit) Sitem Özellikleri De İyi Bu İki Bilgisyarda Da FPS 20'ye Varmıyor(Default Resorcue Pack), Şimdi Diğer Bilgisayara Gelelelim Üstünde 1GB Amd Ekran Kartı Var(128 Bit) Buna Rağmen FPS 250-300 FPS Arasında Geziyor(R3D 512 Resorcue Pack).
Bilmeyenler İçin AMD(Yeniler(Benimki Eski)) APU Kullanıyor, Nvidia Hala GPU'da Kaldı Artık Nvidia Artık Yerinde Sayıyor...

Sallama quadro 4000 i7 8 ram var bir kere kasmadı

-telden yazıyorum hatalar için özür dilerim

Cobra_HD

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sallama quadro 4000 i7 8 ram var bir kere kasmadı

Ekran Kartı Serisi Yüzünden Olabilir... (Türkiyede Bilgisayarlardaki Ekran Kartları Oyun İçin Değil Ama Seninki Oyun İçin Özel Olabilir)

MikuMC

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Quadro ve oyun güldürme beni hem amd çok ısınır bi kart yüzünden nvidiayı suçlama

MikuMC

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ön yargı degil babama neden amd kullanmiyorsunuz dedigimde ısınır demişti

MikuMC

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Fan değilde iyi bi kasa güzel Soğutucu fena olmaz

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
AMD çok ısınmaz ben bir ATI kullanıcısıyım ve asıl ısınma ile karşı karşıyayım. Minecraft'ı 1 saat oynayınca en iyi ayarlarda stabil 100-200 FPS alıyorum fakat bir anda ısınmaya başlıyor aşırı derecede 104 derece görmüşlüğüm var. Şu anda soğutucu ile oynuyorum ama nafile, yine en fazla 80 derece oluyor fakat verdiği FPS'ye değiyor.

MikuMC

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Macun falan kontrol et hiç ati kullanmadım bilgim yok

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Macun falan kontrol et hiç ati kullanmadım bilgim yok

Yok her ay fanımı temizletir macun sürdürürüm fakat bu ekran kartı ile ilgili bir problem yeni bilgisayar almayı düşünüyorum.

Marquee

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Konuyu fazla değiştirmeden çözümlerinizi bekliyorum. Teşekkürler*

MikuMC

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekran kartinin fani varsa bi bak bazen onlardada toz oluyo

onat035

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
sorunlar ram'den kaynaklanırsa minecraft birincil sabit diske yazmak yerine crash veriyor diye biliyorum, chunk yüklemeleri için faydalı olabilir.
işlemci singleplayer için şart, fiziksel fps 20'nin üstünde ise oyunun işlemlerinde herhangi bir gecikme olmayacaktır
bu durumda da ekran kartı kalıyor.. hangisinde sorun varsa bulursunuz artık
i7-3770 ile radeon 7870 crossfire'dan kaç fps alacağımı merak ediyorum (şu an gpu radeon 6750, son ayarlarda 200fps)