Yardım gamepad F310 alakalı

TCYBZ

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
ben F310 gamepad den kullanıyorum ama onda L1 L2 R1 R2 tuşları yazmak yerine üstlerinde LT RB LB RT yazıyor ben bunların hangisinin L1 L2 R1 R2 olduğunu anlicam biri bana yardım edebilirmi

Vicetia

Ekip Arkadaşları aranır
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ezberlemeye çalışın yerlerini :D

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
F310, PC odaklı geliştirildiği için oyun oynayanların çoğunlukla kullandığı Windows işletim sistemini geliştiren Windows'a ait olan Xbox tuş şemasını kullanıyor. Ve çoğu oyun PS kontrolcüleri için değil Windows ile hali hazırda desteklenen Xbox kontrolcülerinin tuş takımını gösteriyor.

Neyi nasıl anlayacaksınız?

1636265449254.png

1636265769569.png

Triggerlar (Left Trigger ve Right Trigger - LT RT) sizin kontrolcüden dışa bakan tuşlarınız. PlayStation kontrolcülerindeki eşiti üzerinde 2 olan tuşlar (Left 2 ve Right 2 - L2 R2)

Bumperlar (Left Bumber ve Right Bumper - LB RB) kontrolcünüzde size bakan tuşlardan. PlayStation tarafında dengi olan tuşlar üzerinde 1 olan tuşlar (Left 1 ve Right 1 - L1 R1)

Eğer belirli bir kontrol şeması üzerinden uzun süre oyun oynadıysanız yenisine alışmak uzun sürebilir, ancak bir kez alıştıktan sonra hangi kontrolcüyü kullanırsanız kullanın tuşları ekranda gördüğünüz gibi tuşlara basarsınız. Ancak burada önerim asla ama asla zorlanmadığınız sürece kontrolcüye eğilip bakmayın yoksa tuşları öğrenme sürecinde sıkıntı yaşarsınız.​