Forumda boş cevapcılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ShadowPlayer

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Tek amacım rütbe olarak "Hayalet Avcısı" olmak.Ondan sonra şu müziği rahatça koyabilirim
#BenGeliyorum2500!

aradabir007

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bu tür mesaj kasma rekabeti yaratan şeyler 2000lerde forumlarda çok yaygındı. O zamanlarda da mantıksızdı, hala mantıksız fakat insanlar bu mantıksızlığın farkına varıp kendilerine çeki düzen verirken bu forum dahada geriye gidiyor, hala ilkel yöntemler ekliyor kendisine.

HerKuşunEti

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu tür mesaj kasma rekabeti yaratan şeyler 2000lerde forumlarda çok yaygındı. O zamanlarda da mantıksızdı, hala mantıksız fakat insanlar bu mantıksızlığın farkına varıp kendilerine çeki düzen verirken bu forum dahada geriye gidiyor, hala ilkel yöntemler ekliyor kendisine.
Benim düşüncem forumun kurucuları insanlar çok konu açmaya teşvik olsun diye koydular bu sistemi işe yaradı belki ama konular çok mantıksız kaldı.

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
Rütbe sistemi de daha önce rekabete dayalıydı, ilk mesaj 10 mesaj 100 mesaj diye ödüller vardı sırf gereksiz mesaj kasmanın önüne geçilsin diye bu sistemler kaldırıldı yerine şu anda geçerli olan mesaj sayısına bağlı fakat rekabet yaratmayan rütbe sistemi getirildi. Fakat forumun şu anki yönetimi bu mantığın farkında olmadığı için yine günün haftanın en çok mesaj atanı gibi bir saçmalığı getirdi. Bu tür şeyler eskiden vardı forumların yeni çıktığı zamanlarda, 2000lerde. Burdan anlıyoruz ki forum yönetimi hala eski kafalı, yeniliğe açık değiller.
Getirilen yenilik zaten forumun aktifliğini arttırmak içindir diye düşünüyorum.
''
Burdan anlıyoruz ki forum yönetimi hala eski kafalı, yeniliğe açık değiller.''
Bu yorumu atarak yeniliğe açık olmayan kişi siz olmuyor musunuz, sadece soruyorum ?

Benim düşüncem forumun kurucuları insanlar çok konu açmaya teşvik olsun diye koydular bu sistemi işe yaradı belki ama konular çok mantıksız kaldı.
Bu sistem dışında zaten gereksiz/spam tarzında atılan yorumlar uyarıyla beraber silinmiyor mu ? Bu yeniliğin mantığını kavrayan ve forum kurallarından haberi olan birisi zaten o listeye girebilmek için spam yapıp, gereksiz konular açınca uyarı alacağını bilir.

HerKuşunEti

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
''
Bu yorumu atarak yeniliğe açık olmayan kişi siz olmuyor musunuz, sadece soruyorum ?

Bu sistem dışında zaten gereksiz/spam tarzında atılan yorumlar uyarıyla beraber silinmiyor mu ?
Benim bahsettiğim o değil. şahıslar yalan söylüyor yetkililer bunun doğruluğu bizzat araştıramazlar. Cevap konu ile ilgili ama kasıtlı olarak yanlış. Bunun bir yaptırımı yok.

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim bahsettiğim o değil. şahıslar yalan söylüyor yetkililer bunun doğruluğu bizzat araştıramazlar. Cevap konu ile ilgili ama kasıtlı olarak yanlış. Bunun bir yaptırımı yok.

Mesela nasıl yalan söylüyorlar ? Ve Bunun boş cevapçılarla ne alakası var ?

(Bu arada ben de katılıyorum yukardaki en çok mesaj atanlar dalgasının kaldırılmasına. Kendimi her gördüğümde sinirim bozuluyor.)

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
@Exo dediği gibi, yetkililer birer robot değil, kimin hangi mesajı ne amaçla yazdığını açık bir şekilde görebiliyor ve uyarı verebiliyorlar.

aradabir007

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
''

Bu sistem dışında zaten gereksiz/spam tarzında atılan yorumlar uyarıyla beraber silinmiyor mu ? Bu yeniliğin mantığını kavrayan ve forum kurallarından haberi olan birisi zaten o listeye girebilmek için spam yapıp, gereksiz konular açınca uyarı alacağını bilir.
Benimde anlatmaya çalıştığım bu şekilde mesaj sayısına bağlı rekabet yaratarak forumun aktifliğini artırmaya çalışırsan herkes sohbet muhabbet ederek mesaj kasar. Önemli olan forumun aktifliğini artırmak olmamalı, kaliteli içerik sağlamak olmalı. Yoksa senin 1000 mesajın olmuş benim 5 bin mesajım olmuş ne anlamı var? Senin 2 tane kaliteli konun varken benim 1000 tane gereksiz mesajım varsa ve ben en çok mesaj atanlar listesinde çıkıyorsam bu benim kaliteli içerik sağladığımı mı gösterir? Sen benden daha iyiyken o listede ben çıkıyorum mesaj sayım çok olduğu için, mantıklı mı sence?

HerKuşunEti

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
@Exo dediği gibi, yetkililer birer robot değil, kimin hangi mesajı ne amaçla yazdığını açık bir şekilde görebiliyor ve uyarı verebiliyorlar.
Bu şekilde anlatayım sana en iyisi ; adam post kasmak için araştırmadan veya bilmeden yanlış cevap veriyor ve yetkililer iyi niyetle yaptırım uygulamıyorlar yanlış yazmış olabilir bu üye diye. Burda yetkililerin bir suçu yok.

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Benim görüşüme göre biz ileri düzeyde bir kanser hastasını yaşama bağlamaya çalışıyoruz. Kanser hastasından kastım Türkiye üzerindeki genel oyuncu topluluğu ve halktır. Gün geçtikçe toplum bozuluyor ve eski kalitesini kaybediyor tıpkı kanserli bir hasta gibi. Bizler ise gönüllü olarak çalışan bir kaç doktordan ibaretiz. Bu işin profesyonelleri değiliz ancak buna rağmen elimizden geldiğince doğrudur yanlıştır başkalarının aksine bir şeyler yapıyoruz. Forumda bir aktiflik istiyorsanız bu durumda forumu değil kitleyi hedef almalısınız. Eğer bizler bu konuları açıyor olsaydık forumun ne anlamı kalırdı? Biz bir oyun üzerinde toplanmış bir blog-platform gibi bir siteye dönüşüyoruz. Forumda düzgünce konu açacak birilerinin olmasını geçtim daha fikrini karşı tarafa saldırmadan belirtebilecek insanlar 2 elin parmağını geçmeyecek sayıda bana göre. Peki biz bu durumdaki bir platforma elimizdekinin en iyisini yapabilmekten başka ne yapabiliriz? Hiç birimiz ne bir editör ne de bu işi profesyonel yapan biri değil. Ayrıca hatırlatmak isterim bu forumun yönetimini biz tam olarak ele alalı 1 seneyi doldurduğunu söyleyemem. Bizler sadece forumun düzenini sağlayan moderatörler ve yöneticilerdik bu sistemleri biz getirmedik ancak forum için en iyisi şuanda bu. İronik olan bir durum ise bu sistemi getirenlerin bizleri eleştirmesidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...