Forumda boş cevapcılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HerKuşunEti

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Herkese merhaba arkadaşlar ben HerKuşunEti, forumun bir süredir maruz kaldığı ''mesajlar'' kasmak için yapılan kirliliklerden bahsedeceğim. İkiye ayrılıyor bu sorun ; Boş Konular ve rütbe kasmak için yapılan sık cevaplar. Ne yalan söliyim bunu bende çok yaptım. Ama siz yapmayın tepki yağar. Boş cevaplar kısmı, üyeler bir rekabet içinde şu an. En çok mesaj atanlara girmek için bir savaş başladı. Kendileriyle hiçbir alakası olmayan, hiçbir şey bilmeden sadece cevap olsun diye cevap yazanlar var. Daha 2 gün önce kayıt olan şahıs kömür madencisi olabiliyor (kimseye göndermem yok). Bu rütbeyi önemsediğimden değil, ama Son mesajlar tablosunda hep aynı kişinin nick ini görmek sinirlendiriyor beni. Boş konular ise, hiçbir işine yaramayacak sorular soran insanlar, insanları ''çakma'' youtube kanallarıyla kandıranlar var. Bu sıkıyor beni. Adam Youtube kanalı için pp istiyor, bedava yapan birini bulup yaptırıyor. N'için ? Skype de kullanacak. Kandırıyor çünkü. Bu forumda dolu üyelere ihtiyacımız var. Yetkililere sesleniyim belki duyan olur ; Günlük mesaj kısıtlaması getirin veya varsa düşürün. Forum gereksizlerle doluyor.

Muhtemelen bu konu yüzünden uyarı alacağım ama sağlık olsun, sıkıntı yok. İfşaya tam gaz devam.

Son düzenleme:

MineBine

Gurbet elde bir başıma neyleyim?
En iyi cevaplar
0
Herkesin güttüğü bir amaç vardır kendi mesajıyla. Bunların sizi ilgilendirmemesi lazım hatta önce sizin kendi mesajlarınıza, bizim de kendi mesajlarımıza bakmamız lazım gelmez mi?

HerKuşunEti

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Herkesin güttüğü bir amaç vardır kendi mesajıyla. Bunların sizi ilgilendirmemesi lazım hatta önce sizin kendi mesajlarınıza, bizim de kendi mesajlarımıza bakmamız lazım gelmez mi?
Haklısın ama ben ondan bahsetmedim aslında. Anlatmak istediğim şey adam pc özellikleriyle ilgili bir şey soruyor biri de yalan yanlış cevaplıyor sonra adam mağdur kalıyor. Bunu yapmaya kimsenin hakkı yok çünkü burası yardımlaşmaya önem verilmesi gereken bir yer yanlışlar tab2 olur ama yalan diyince iş değişir.

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
lan
bin kurusu
sananelan
gereksiz
seni
pre alıp
mcsgde
vs
atınca
kendini
promu
sanıyon
sen
kanalında
pvp
texture kullanınca
falan
he
Bildiğim kadarıyla 41 uğurlu sayıydı(41 kere maşallah felan),bi sonraki mesajın 41.mesajın olacak.
Allah yardım eder inşallah.

aradabir007

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bence günün/haftanın/ayın en çok mesaj atan üyesi gibi şeyler son derece saçma. Gereksiz bir rekabet oluşturuyor ki bu nedenle boşuna atılan mesajlar ne üyeye bi fayda sağlar, ne de foruma (ne hit açısından ne seo ne bir şey açısından, hiçbir işe yaramaz boşa üyelere mesaj kastırmanız). Tamamen anlamsız bir olay. Neden eklenmiş anlam veremedim.

Çok isteniyorsa günün/haftanın/ayın en çok beğeni alan üyeleri kısmı eklenebilir hatta eklenmeli de diye düşünüyorum bu sayede gerçekten kaliteli üyelerde ortaya çıkmış olur.

HerKuşunEti

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence günün/haftanın/ayın en çok mesaj atan üyesi gibi şeyler son derece saçma. Gereksiz bir rekabet oluşturuyor ki bu nedenle boşuna atılan mesajlar ne üyeye bi fayda sağlar, ne de foruma (ne hit açısından ne seo ne bir şey açısından, hiçbir işe yaramaz boşa üyelere mesaj kastırmanız). Tamamen anlamsız bir olay. Neden eklenmiş anlam veremedim.
Çok isteniyorsa günün/haftanın/ayın en çok beğeni alan üyeleri kısmı eklenebilir hatta eklenmeli de diye düşünüyorum bu sayede gerçekten kaliteli üyelerde ortaya çıkmış olur.
İşte bende bunu anlatmaya çalışıyorum kardeşim. Sen özetlemiş gibi oldun biraz :)

Moderatör tarafından düzenlendi:

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
2013 - 2014 zamanlarında şuanda ayda atılan mesaj kadar günlük mesaj sayısı olurdu ve her kitleye hitap eden konular mevcuttu. O zamanlarda forumda daha farklı rütbe sistemi vardı puan vb millet gene post kasanlar vardı ama böyle gereksiz mesajlar değildi hiç olmazsa. Millet kendi bilgisi olduğu konuya mesaj atsa bile şuanda forumdaki tüm konulara mesaj atmak kadar post kasabiliyordu. Şimdi forumda günde 10-20 konu anca açılıyor millette sırf şu ana sayfada olan GÜNÜN - AYIN - HAFTANIN enlerine girebilmek için bir rekabet içinde ve her bulduğu konuya yorum atma istediğinde bilgisi olsa da olmasa da. Durum böyle olunca son zamanlardaki atılan yorumlar saçma olabiliyor.
Bunun birkaç sebebi var aslında. Bunların başında forumdaki üye kıtlığı ve cansızlık geliyor. Diğer bir etken ise şu GÜNÜN - AYIN - HAFTANIN enleri. Buna bir çözüm bulunması gerekiyor buna ENLER kısmını kaldırarak başlanabilir diye düşünüyorum.

HerKuşunEti

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
2013 - 2014 zamanlarında şuanda ayda atılan mesaj kadar günlük mesaj sayısı olurdu ve her kitleye hitap eden konular mevcuttu. O zamanlarda forumda daha farklı rütbe sistemi vardı puan vb millet gene post kasanlar vardı ama böyle gereksiz mesajlar değildi hiç olmazsa. Millet kendi bilgisi olduğu konuya mesaj atsa bile şuanda forumdaki tüm konulara mesaj atmak kadar post kasabiliyordu. Şimdi forumda günde 10-20 konu anca açılıyor millette sırf şu ana sayfada olan GÜNÜN - AYIN - HAFTANIN enlerine girebilmek için bir rekabet içinde ve her bulduğu konuya yorum atma istediğinde bilgisi olsa da olmasa da. Durum böyle olunca son zamanlardaki atılan yorumlar saçma olabiliyor.
Bunun birkaç sebebi var aslında. Bunların başında forumdaki üye kıtlığı ve cansızlık geliyor. Diğer bir etken ise şu GÜNÜN - AYIN - HAFTANIN enleri. Buna bir çözüm bulunması gerekiyor buna ENLER kısmını kaldırarak başlanabilir diye düşünüyorum.
Bu benimkinin tam özeti :)

Moderatör tarafından düzenlendi:

aradabir007

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Rütbe sistemi de daha önce rekabete dayalıydı, ilk mesaj 10 mesaj 100 mesaj diye ödüller vardı sırf gereksiz mesaj kasmanın önüne geçilsin diye bu sistemler kaldırıldı yerine şu anda geçerli olan mesaj sayısına bağlı fakat rekabet yaratmayan rütbe sistemi getirildi. Fakat forumun şu anki yönetimi bu mantığın farkında olmadığı için yine günün haftanın en çok mesaj atanı gibi bir saçmalığı getirdi. Bu tür şeyler eskiden vardı forumların yeni çıktığı zamanlarda, 2000lerde. Burdan anlıyoruz ki forum yönetimi hala eski kafalı, yeniliğe açık değiller.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...