Eve Köpek Alcam Yardım Lazım :D

ardaarslan22

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar eve köpek alıcağımda cinsi erkek türünü bilmiyorum bu köpeği balkona atsam üşürmü yada eve alsam tuabi eğitimini nasıl vericeğim daha yavru 1 aylık bile değil :S yardım edermisiniz tasma fln işilerine

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bence alma hayvana yazık köpekler apartmanda yaşayamaz bir köpek istediği gibi gezmek ister yani bahçeli evin olmalı, bence kedi ya da kuş al

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

eMiLy742

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kışın üşeyebilir bencede balkona çıkarma ama yazın klima veya soğutucu tarzı şeyler çalıştırmayacaksan çoğu köpek cinsinin aşırı sıcağa olan hassaslığı yüzünden kötü olabilir yazın balkona çıkarman daha ideal olur bu durumda :)

Bence Bulldog veya doberman tarzı bir şey al ama eğitip zaman vericeğine inanıyorsan ve köpek korkun yoksa sivas kangalı veya alman pitbull'u almani söyleyebilirim :)

Apartmanda tuvalet derdi en büyük şeydir. Evin boş ve sade köşesine gazete kağıtları serip köpeğin o bölgelere tuvalet ihtiyacını gidermesi gerektiğini ilk önce göstermen gerekir. Gazeteleri sericeğin oda veya mekanın köpeğin dolaşmayı sevdiği ve en çok vakit geçirdiği yer olmasına dikkat etmelisin. Bu yüzden köpeğini öğrenmeden önceki zamanda heryeri *** götürebilir , normaldir.

Ödüllendirme ve cezalandırma ilk başlarda abartılmıyacak seviyede tutulursa güzel bir eğitim olabilir , köpeğe el kol hareketleri ile tuvaletini gidereceği bölgeyi gösterebilir ve oraya yapmadığı taktirdi kıçına bitane tokat atıp söylenerek bi yere bıraktığı malı yerden alıp temizliğini yapabilir , oraya yaptığı taktirde ise aferin oğluma tarzı konuşma stili ve sözlerle ödüllendirebilir veya oyun oynatabilirsin. (Oyun oynatmak daha çok işe yarar ama işi bittikten birazcık süre sonra)

Evde küçük bir oda varsa veya salon küçükse salonun kapısına bi engel yaparsın ve salonda tutar beslersin gazeteleride oraya serdiğin zaman tuvaletini yapıcak sade ve boş biyer arıyacaktır. Bu daha mantıklıdır ve böyle yapılmalıdır. Fakat köpek eğitmek ile vakit geçirmek istemiyorsan vaktin yoksa eğitilmiş veya yetişkin bir köpek alman iyi olucaktır.

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Köpekleri Evde beslemek günah derler, hayvan bunalıma girebiliyor bazen,
ve eğer bahçeli felansa kulübe yap veya al orda besle orda yaşat, krallar gibi yaşasın :D
kulübe şart değil ama Köpekleri evde beslemek günah denilen söze güveniyorum ben