Eski Minecraft mı,yeni Minecraft mı?

Eski versiyon mu,yeni versiyon mu?

• Kullanılan toplam oy
    42

Cobra_HD

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şu lapis saçmalığına son verip oyunu DirectX'e geçirsinler başka bir şey istemiyorum. :D
Bir de java kodlamalarıyla yapılmış dosyaları DirectX ile uyumlu çalışabilecek formata çevirebilecek bir program.
Java ile C dilleri arasında çeviri sadece manuel olarak yapılabilir maalesef. Ama elinde sonunda Minecraft 2 çıkacak bence geçirirlerse Minecraft 2 sürümünde geçirirler C'ye.

Bence oyunun grafik sistemi değiştirilmeli (Shaders mod entegreli olmalı (Nasıl olur? kasar o! demeyin koskoca Mojang ekibi bunun üstünden rahat bir şekilde gelebilir.)

Oyunun render sistemi kökten yenilenmeli (Oyun siz farketmesenizde sizin görmediğiniz yerlere rastgele bloklar yerleştirir. Benim düşüncem ise sadece gördüğümüz yerlere blokların atanması ve daha birçok şey...)

Oyunun stabilliğinin sağlanması (Dediklerimle ters bir şey olduğunu biliyorum)

Tekrar eğlenceli hale getirilmesi (Şu anki moblar çok abartılı... Maden sayısı çok abartılı (Beta'da mıydı Alpha'da mıydı hatırlamıyorum ama kömür bulmak bile zordu, şimdi ise heryer kömür heryer demir heryer elmas!))

Ben sadece bunları istiyorum...
Not: Stabillik olayı olmasa da olur.[DOUBLEPOST=1396361139,1396360431][/DOUBLEPOST]
Ben daha fazla mob konusunda katılabilirim ama diğer özelliklere katılmıyorum. Mesela zombilerin canı yükseltilmesi katılmıyorum. Ben mağaradayken 5 zombi bir arada saldırınca zor hayatta kalıyorum. Üstüne birde can yükselirse kurtulmam kaçınılmaz. Minecraft şu an ki haliyle bence en iyisi. Balık güncellemesi çok hoşuma gitti. Sürpiz yumurta gibi oldu. Bulduklarım tam büyülü kitaplar, oltalar, özel itemler. Lapis güncellemesi hakkında bilgim yok ama kötü bir özellikse doğal olarak Mojang bu özelliği geri çekebilir. Tartışmaya lüzum yok sonuç ortada. Her şirket daha fazla para kazanmak ister. Bunun için halk ne derse para için onu yapmak zorundalar. 'Bu özellik duracak eşşek gibi oynayacaksınız!' diyen bir oyun şirketi varsa bana yazın lütfen. :D

-Mojang: Baş üstüne.
Laf atmak gibi olmasın biraz gerçekçi konuşmak istiyorum. Bu dediklerinden istiyorsan 5-6 tane mod indir. Çünkü Mojang bu dediklerini yapsa birçok oyuncu bu oyunu bırakır. Mojang bize evrensel bir oyun sundu, daha fazlasını isteyen oyuncular için mod yapma olanağı, server açabilme, blokları özelleştirebilme olanağı sağladı. Çünkü sade bir oyun herkese hitap eden bir oyundur. Bu dediğin milyonların oynadığı Nokia'nın yılan oyununa, level sistemi getirme ve birsürü saçma şeyler eklemek gibi bir şey. Ben mesela mod sevmeyen bir insanım. Ben gidip senin verdiğin özelliklerde olan bir oyunu nasıl oynayayım? He belki sevdiğim bir özellik vardır. Ama bunu gidip Mojang'a kakacağıma gider mod indiririm veya yaparım. Bu özellikleri kimseden bekleyemezsin. He öylesine paylaşayım dedim diyorsan, böyle laflar yiyeceğini bileceğin halde paylaşma, kendi hayalinin bir köşesinde dursun. İstiyorsan git LOL oyna. Minecraft bir MMORPG oyunu değil, sanal bir 'dünya'dır. Olağanüstü beklentilerinin bir sınırı olsun.
İlk sorunun cevabı EA...[DOUBLEPOST=1396361341][/DOUBLEPOST]
Bence,yaratıcı fikirler oyuncularda bol.Mojang (Notch)kendi kafasına göre bişeyler ekliyor ^^ Lapis sistemi çıktı çıkalı minecraft'a giresim gelmiyor .
Notch oyunu geliştirmeyi birakalııı...

RadioActiveTR

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sadece 11. 21. 23. ve 15. maddeye katılmıyorum:

21. Madde: Oyunun zaten özelliği kare olması.

15. Madde: Premium'un ne özelliği kalacak?

11. Madde: Zaten HeroBrine denen şey, Alpha sürümlerinde vardı.

23. Madde: Zaten oyunun resmi serveri var.

Bunun dışında dediklerine katılıyorum. :)

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java ile C dilleri arasında çeviri sadece manuel olarak yapılabilir maalesef. Ama elinde sonunda Minecraft 2 çıkacak bence geçirirlerse Minecraft 2 sürümünde geçirirler C'ye.

Bence oyunun grafik sistemi değiştirilmeli (Shaders mod entegreli olmalı (Nasıl olur? kasar o! demeyin koskoca Mojang ekibi bunun üstünden rahat bir şekilde gelebilir.)

Oyunun render sistemi kökten yenilenmeli (Oyun siz farketmesenizde sizin görmediğiniz yerlere rastgele bloklar yerleştirir. Benim düşüncem ise sadece gördüğümüz yerlere blokların atanması ve daha birçok şey...)

Oyunun stabilliğinin sağlanması (Dediklerimle ters bir şey olduğunu biliyorum)

Tekrar eğlenceli hale getirilmesi (Şu anki moblar çok abartılı... Maden sayısı çok abartılı (Beta'da mıydı Alpha'da mıydı hatırlamıyorum ama kömür bulmak bile zordu, şimdi ise heryer kömür heryer demir heryer elmas!))

Ben sadece bunları istiyorum...
Not: Stabillik olayı olmasa da olur.[DOUBLEPOST=1396361139,1396360431][/DOUBLEPOST]
İlk sorunun cevabı EA...[DOUBLEPOST=1396361341][/DOUBLEPOST]
Notch oyunu geliştirmeyi birakalııı...
Doğru, Notch geliştirmeyi bırakalı çok oldu. DirectX'e geçerlerse zaten stabililiği daha kolay sağlayabilirler ve iyi grafikler kasmadan sağlanabilir. Bence madenlerin çeşidi yeterli, ama daha nadir bulunmalılar ve demir, elmas eşyalar daha dayanıklı olmalı. Belki çok ama çok zor kırılıp kullanıldıkca verimlilikleri azalabilir, işe yaramaz hale gelebilirler. Kılıçlar ısıtılıp örste çekiçle dövülerek keskinleştirilebilir.

batman10

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Doğru, Notch geliştirmeyi bırakalı çok oldu. DirectX'e geçerlerse zaten stabililiği daha kolay sağlayabilirler ve iyi grafikler kasmadan sağlanabilir. Bence madenlerin çeşidi yeterli, ama daha nadir bulunmalılar ve demir, elmas eşyalar daha dayanıklı olmalı. Belki çok ama çok zor kırılıp kullanıldıkca verimlilikleri azalabilir, işe yaramaz hale gelebilirler. Kılıçlar ısıtılıp örste çekiçle dövülerek keskinleştirilebilir.

Mantıklı dediklerini yapabilirler

Blade III cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anilcan44

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yeni Versionlar Oyunu Geliştirmek Amaçlı Yapıldığı İçin Tabikide Yeni Version :)