Northems

Zümrüt Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk rehber yazımla minecraft türk alemine selam olsun! :)
FPS Alabilmenin bir kaç yolunu keşfettim (dersem yalan olur :D). Öncelikle bunun yollarını göstereceğim.

1. Optifine Yükleyin
OptiFine'ı bilmeyenimiz yoktur her halde, var sa da büyük ihtimalle minecraft'ta henüz acemidir. Bunu yüklemeniz FPS performansı açışından önemlidir ki, bilgisayarınız her ne kadar güçlü olursa olsun yüklemenizi tavsiye ediyorum.

2. Güç Bölmesinden Yüksek Performansı Ayarlayın (Dizüstü bilgisayarlarda önerilmez)
Windows'un tüm gücünü her zaman kullanmadığını biliyor muydunuz? Bu performansı tam ayara çekmek için yapmanız gereken adımlara göz atalım.

1. Arama Kısmına "Güç" yazalım.
2. "Güç Planını Düzenle"yi seçelim.
3. Beliren pencerede, "İptal" düğmesini bulup, tıklayalım.

4. Karşımıza çıkacak kısımda, "Ek Planları Göster" sekmesini açalım ve "Yüksek Performans"ı seçelim.

3. Minecraft'ın Render Ayarını Düşürün (Pek Tavsiye Edilmez, /Optifine Gerektirir)
Renderı hızlandırarak performansı arttırabilirsiniz. (Ekranı bulanıklaştıracaktır.)
OptiFine ile shader özelliğinin geldiğini biliyorsunuzdur. Shaderın bir özelliği sayesinde FPS'imizi kolayca artırabilmemiz mümkün.

1. Minecraft'ın shader ayarlarına gelin.
2. Oradan (internal tavsiye edilir) her hangi bir shader seçin, yoksa internal seçin.
3. Resimde gördüğünüz render düğmesine tam (3) kere tıklatın. Ve tamam deyip çıkın. Ekranınız bulanıklaşacaktır, fakat FPS performansı artacaktır. Eğer biraz daha netleştirmek istiyorsanız (4.) bir tıklama daha yapabilirsiniz.

4. Pelerini Kapatın
Pelerinleri kapatmak, FPS'i artırabilir.
1. Minecraft ayarlarına gelelim.
2. "Görünümü Özelleştir" düğmesine tıklatalım.
3. Ardından "Pelerinler: AÇIK" kısmını "KAPALI" olarak değiştirelim.

5. Default Kaynak Paketini Kullanın
Varsayılan kaynak paketinin çözünürlüğü oldukça düşük olduğu için minecraft'ın yükü bir nebze düşecek ve FPS performansı artacaktır.

Kolay gelsin.

LegendWH

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler.Ekran kartım olmadan bile en iyi ayarlarda oynuyorum.Geta beş bile açtı

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Normalde +190 FPS alıyodum simdi 60 a düştü. Allah belanı vermesin :sinirli:.

AhmetCanTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İyide bunlar hep bilinen yollar ve kısa olmamış mı biraz ?

AlphaTürkiye

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kardeş bir de harici ekran kartı olan bilgisayarlarda minecrafta sağ tıklayıp
Grafik ile çalıştırda harici kartı seçiyoruz.

Northems

Zümrüt Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeş bir de harici ekran kartı olan bilgisayarlarda minecrafta sağ tıklayıp
Grafik ile çalıştırda harici kartı seçiyoruz.
Harici kartların hepsi iyi olup olmama durumu var kardeş. Düşün GTX 980 bilgisayarım var harici olarak ta Intel HD 6000, GTX mi Intel mi daha iyi sence?

Camon32

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
yalnız renderi düşürme şeysi shaderle ilgili. onu yazmadan önce ne içtin bilader ?

Northems

Zümrüt Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeş burada ikisini karuştıyorsun. Harici olan Gtx980 dahili ılan HD6000DİR.
Artık bilmem her neyse :D

yalnız renderi düşürme şeysi shaderle ilgili. onu yazmadan önce ne içtin bilader ?
Camon kardeşim shader şeysi ancak o render düşürme ayarı shadersiz de yapılıyor shader ayarlarına geldikten sonra Internal miydi neydi ona tıklayıp hiçbir shader yüklemeden sağdan renderı düşürebilirsin.

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu işlerden anlıyorsan fps-dropla ilgili bi konu da açsana.

aradabir007

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
OptiFine'ı kesinlikle tavsiye ederim 1.10 sürümünde FPS'mi üçe katladı. En kötü 30-40 fps aldığım bir bilgisayarda şu an 100-110 fps alıyorum.

Ayrıca optifine cape alın adama destek olun 30fps yi 3e 4e katlamak her yiğidin harcı değil :D