Dünyada görülmemiş bir SkyBlock deneyimi için önerileriniz...

Sizce anlattığım sunucu açılırsa nasıl olur ?

• Kullanılan toplam oy
    147

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
1 2 saate güncellerim bugün saat 24.00 olana kadar hala bugün oluyor :) Sunucuda bulunan eklentilerin %95 i bukkitten indirilmeyecek benim için özel olarak kodlanacak (Skript 'ten nefret ederim skript ile yap demeyin.). Dolayısı ile taktir edersinizki buda 1 2 ay alacak gibi. Kasıma kapalı beta ile girmeyi açık beta ile çıkmayı planlıyorum. Yani bir sorun çıkmaz ise aralık ortaları gibi diyebiliriz. En kötü yılbaşına eksiksiz birşekilde açılışı yaparım.

Sen sadece bir yere fikir benden çıktı yazmamışsın heryere Zetoxmen Zetoxmen tamam be anladık senden çıktı fikir .)
Sen herhalde sadece bir göz gezdirdin, heryerde adım yazmıyor fikir sahibi kimse onun adı yazıyor. Zaten @Yeselectro sana cevabını vermiş. Lütfen konuyu amacından saptırma.

MedMaster

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Tamam hep siz haklısınız Konunuza sadece Süper ha çok güzelmiş eline sağlık dememizi bekliyorsun ters bir laf geldiğinde laga luga yapıyorsun .

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Tamam hep siz haklısınız Konunuza sadece Süper ha çok güzelmiş eline sağlık dememizi bekliyorsun ters bir laf geldiğinde laga luga yapıyorsun .
Ben sadece konuyu amacından saptırma diyorum ve bu konudaki amaç fikirler ile ilgili yorum yapmandır eğer konu dışında bir şey yazacaksan özelden yazabilirsin. Bunuda lütfen özelden cevapla ki eğer cevaplayacaksan.

MedMaster

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ne güzel işte konun en üstlere taşınıyor senin istediğinde bu değil mi daha çok kişi görsün adımı heryere yazsınlar beni tanısınlar vs. vs. Gergin Adamım Ben

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Dediğine konumu düzenleyerek karşılık vereceğimi söylemiştim fakat kusura bakma ama bugün bunun için pek vaktim olmadı onun yerine söylediklerine karşılık olarak buraya fikirlerin ile alakalı olan düşüncelerimi belirteceğim.

Zamana Karşı Savaş (SkyBlock + Walls)

Klasik Savaş ile aynıdır. Ancak zamana karşı oynarsınız. Herkese erişebileceği 3 büyük ada verilir ve bir takım diğer takımın 3 adasından herhangi birine erişemez. 15 dakika sonunda herkes devasa bir adaya ışınlanır ve orada mücadele verirler. Sona kalan takım savaşı kazanır.

Bu dediğin zaten var hatta fazlası ilepopuler adıda SkyWars araştır bulursun.

SkyMarket ve SkyCoins
SkyMarket'ten, SkyCoins ile oynayacağınız maçlarda size veya takımınıza avantaj verecek item'ler satın alabilirsiniz. Örneğin: (Hızlı Kazma, Hız, Tek Kullanımlık Başlangıç Kit'leri vs. vs.)

SkyCoins Dağıtım Sistemi:

Klasik Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +10 SkyCoins
Rastgele Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +15 SkyCoins
Özel Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +5 SkyCoins
Klasik Savaş'ta kazanan her takım oyuncusuna: +20 SkyCoins
Turnuva'da kazanan her takım oyuncusuna: +1 DarkIngots

Para sistemi yukarıda ki gibi olursa çok hoş olur.

Gold Nugget: SkyCoins
Gold Ingot: SkyIngots
Nether Brick: DarkIngots
Nether Yıldızı: SkyStar (Oyunun en büyük para birimi.)
Normal oyun parası yerine bunlar kullanılabilir bunu kendime göre yorumlarım yakın zamanda konuyu güncellerim. Ayrıca SkyMarket olayını konumu ilk açtığımda yazmıştım ve çok fazla olumsuz yorum geldiğinden dolayı şimdiki haline çevirdim. Sunucudaki asıl amaç savaş olmamalı ve savaş sistemi daha sade olmalı diye düşünüyorum. Hatta konumu ilk açtığımda fikrin bir SkyBlock sunucusuna ne kadar yabancı geldiğini ilk 5 6 yoruma bakarak anlayabilirsin :)

Ekonomik ve Oyunun Dengesini Bozmayacak VIP Fiyatları - SkyStar Karşılığı VIP
Günümüz Türk sunucularını batıran hep bu VIP olayı olmuştur. Malum ülkemizde çoğu kişinin maddi durumu iyi değil. VIP çeşitlerinin fiyatları herkesin maddi bütçesine uygun olmalı. Örneğin 10 TL. Bunu da veremeyen ancak çok VIP olmak isteyen kişiler içinde ben Wollark bir sistem düşündüm ve 1 SkyStar karşılığı 1 Aylık VIP olma özelliğini ortaya çıkardım. Bence sadece para verenin değil emek verenin de VIP olması lazım, değil mi? :)

Fiyatlar konusuna daha şimdiden hiç girmek istemiyorum. Fakat açıkçası EULA 'dan dolayı bu tarz bir şey uygulamak şart. Sunucuda satılan ne varsa oyuncu bunu dilerse emeği karşılığı alabilmeli bence. Fakat çok az fark ile mesela oyuncu 32 DarkIngot veya 1 TL ile eşya koruması alabilir fakat bunların aynı sizin yorumladığınız gibi farkları olabilir. Mesela eşya vip ise gerçek para ile alınanı dediğinz gibi sınırsız emek ile alınanı 1 aylık olabilir böylece oyuna para yatıran yatırmayanın yanında yükselmemiş olur. (Eşya korumasıda kendi içinde seviyelere ayrılıyor onu paylaşmayı düşünmüyorum)

Her ayın belirli bir günü çekiliş yapılmalı. 3 şanslı kişi çekilişte ödül kazanacak.

1. Talihli'ye: 1 SkyStar
2. Talihli'ye: 32 DarkIngots
3. Talihli'ye: 64 SkyIngots
Çekilişe gerek olduğunu sanmıyorum. Zaten aylık olarak düzenlenecek olan turnuvayı kazanan gurup arasında bir çekiliş yapılacaktır diğerlerine başka hediyeler verebiliriz. Fakat sunucu açılınca küçük bir oylama yaparım belki özel günlerde çekiliş yapılabilir.

Geliştirilmiş Rank [Rütbe] Sistemi
Bence rütbe sistemi, oyuncunun sunucuda ne kadar süre geçirdiğine bakarak karar verilmeli.
Bende şöyle bir sistem oluşturdum.
0-1 Saat -> Gökyüzü Yabancısı = [Chat'te Gri Renkli Yazma]
1-3 Saat -> Gökyüzü Yerlisi = [Chat'te Beyaz Renkli Yazma]
3-6 Saat -> Gökyüzü Tüccarı = [Chat'te Sarı Renkli Yazma]
6-10 Saat -> Gökyüzü Savaşçısı = [Chat'te Açık Yeşil Renkli Yazma]
10-20 Saat -> Gökyüzü Lordu = [Chat'te Gökyüzü Mavisi Renkli Yazma]
20-48 Saat -> Gökyüzü Efendisi = [Chat'te Altın Sarısı Renkli Yazma]
48+ Saat -> Gökyüzü İmparatoru = [Chat'te Mor Renkli Yazma]

Not: VIP'larda bu gibi taglar yoktur. [Gökyüzü Tüccarı], [Gökyüzü Savaşçısı] gibi taglar yerine [VIP] tagı vardır. Yönetimin belirleyeceği VIP özellikleri yanında istediği kodları kullanarak istediği renkte, kalın, italik, altı ve üstü çizili yazabilir.

Chatte bu dediğin renkleri veya farklı kombinasyonlarını kullanırsak çok karışır. Ben mümkün olduğunda sade bir şey düşünüyorum. Ayrıca vip olanlarada bu konuda ayrıcalık tanımam herhalde adını mavi yaparım yada önüne küçük bir + felan eklerin diye düşünüyorum. Süre işine gelecek olursak zaten belirli sürelerle oyuncular rütbe atlıyor bazı rütbelerde süre önemsiz bazılarında önemli. Rütbe sistemine dikkatli bakacak olursan bazı rütbelerde gereken süreler yazıyor.
Benim önerilerim bu kadar. Tamamı ben (Wollark) tarafından hazırlanmış olup, hakları saklıdır.
Önerilerini benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim umarım bu önerilerin devamı gelecektir :)

Vienicome

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Vays vays vays vays harika olacak gibi, skyblock seviyirem zate bunla çok çok daha eyi olucak .3

vErdemSoykal

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bana güzel geldi ama sanki kit pvp ye daha çok yakışır bir özellikleri var gibi

mentar123

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bence harika yani skyblok ta normalde adamlar açtığında çok sıkıcı oluyo yani 2 3 saat nası oynuyolar merak ediyorum bence harika bir fikir

al1mert

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
bildirimleriniz turkcellin attığı "3 ayda 5 santim" mesajları gibi. gereksiz

Beyluce

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İlk Önce bnm gibi düşünen birini bulduğum için sevindim :).4 4 lük bir server açmana yardım edebilirim...Aylardır arıyordum bulamadım bnde kendim açmaya karar vermiştim, ortak olabiliriz...Skype:eyogurtcu ayrıntılı konuşallım

Zetoxman

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
İlk Önce bnm gibi düşünen birini bulduğum için sevindim :).4 4 lük bir server açmana yardım edebilirim...Aylardır arıyordum bulamadım bnde kendim açmaya karar vermiştim, ortak olabiliriz...Skype:eyogurtcu ayrıntılı konuşallım
Teklifin için teşekkürler fakat ortak düşünmüyorum. Fakat oyuncum olabilirsin :)

serkan18

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
İçerik SearchTR tarafından kaldırldı.

Moderatör tarafından düzenlendi: