Doktorun Hızlı Reçeteleri:Komut Türkçeleştirme(Mycommands ile!)

alican111

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Selamlar!
Bendeniz Alican "DocBrown" size hızlı reçeteler hazırlamaya karar verdim.Bu reçetemizin adı:KOMUT TÜRKÇELEŞTİRME!

İlacımızın adı:Mycommands
BukkitDEV Eczanesi Adresi:TIKLA

Reçetenin kullanımı:
İlk öncelikle her pluginde olduğu gibi pluginimizi indiriyoruz.Bir .jar dosyası elimize geçecektir.Bunu sunucumuzun plugin bölümüne direkt olarak atıyoruz.Sunucumuzu çalıştırdıktan veya reload attıktan sonra plugin paketimizini içinde MyCommands adında bir klasör bulunacak(KLASÖR BAKIN JAR DEĞİL!)Bu plugin dosyasına giriyoruz.Bu arkadaşın içinde commands.yml adında bir dosya bulunuyor.Onu not defteri şeklinde(notepad++ öneriyorum) çalıştırdıktan sonra aşağıdaki kodu baz alarak komutlarınızı Türkçeleştiriyorsunuz.
Kod:
'komutadı'
   command: /örnek    #Türkçeleştirilecek komudun Türkçe Hali
   type: RUN_COMMAND    #Türkçeleştirilecekseniz dokunmayınız
   runcmd: #Dokunmayınız
   - '/komudunasılhali'
   permission-required: false #Dokunmayınız

Örneğin mute komudunu Türkçeleştirelim
Kod:
'at':
   command: /sustur
   type: RUN_COMMAND
   runcmd:
   - '/mute'
   permission-required: false

Bu kadar basit!Aslında program /sustur dediğimiz zaman susturu direk olarak mute olarak algılatıyor.Bu kadar basit!

Tabi bu arkadaşa karmaşık şeylerde yaptırabilirsiniz.Laggider adı altında lagg clear unloadchunks ve killmobs yaparak tek komutta lagg yapabilcek herşeyi silebilirsiniz.Sizin seçiminiz!

@AdexTR adlı arkadaşın isteği üzerine #dokunmayınız kısımlarını açıklıyorum

runcmd: Bu kod çalıştırılacak komutları tanımlamada kullanılıyor.Bu olmadan komutlar çalıştırılamıyor.Bu nedenle #DOKUNMAYINIZ dedim.
type:Komutun tipidir.Bu arkadaşın yerine text(yazı),ALIAS(takma ad)'da yazılabilir ancak bu durumlarda alt taraftaki komutlar değişecektir.
permission-required:Bu arkadaş farklı kodlarla birlikte çalışıyor.Tam prensibini bende çözemedim ingilizcem malesefki yetmedi.En kısa zamanda öğrenip buraya ekleyeceğim.

Skript Versiyonu(Denenmemiştir!)

Kod:
command /sustur <player>: # /sustur yerine komutu yazınız,<player> yerine argument'i yazınız.
    permission: doctor.sustur #bu komutun permidir
    description: Birisini Susturur #zorunlu değildir kısaca açıklamadır
    trigger: #yapılacakların listesidir!
        make player execute command "/mute %arg 1%" # /mute yerine komutun ingilizcesi,%arg 1 % argument var ise onu yazıyoruz.

Yukardaki sk'nın sorunsuz çalışması gerekmektedir.Acıyın basın la :>
Haydin geçmiş olsun!

SELAM EASTER EGG AVCISI!

Son düzenleme:

Poyro

Super Smash Brothers for Nintendo Switch
En iyi cevaplar
0
yararlı ve kısa

zRedDragon

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Peki doktor bey , önerdiğiniz bukkit eczanesi diğer eczaneler gibi 10 TL'lik ilacı 90 TL'ye satmıyor değil mi ? Birde son olarak neden ücretsiz muayene diyorlarda 4 TL muayene ücreti kesiyorlar :(
Şaka bir yana skript ilede basit bir şekilde yapılabilir ama yinede plugin ile hızlı hızlı yapmak ve az lag olmasını sağlamak var iken kim neden skript ile yapsın ki :D

Oswin

play.oswinnetwork.com
En iyi cevaplar
0
Skript ile daha kolay olur :)

XectioNN

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skript Varken Mycommands Kim ._.

alican111

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
İronimi yapıyorsunuz yoksa ciddimisiniz .-. Burada karışık gözükmüş ama söyleyeyim.Özel permisson gerekmiyor.Eğerki Türkçeleştirilecek komutun permi var ise ekstra bir perme ihtiyacınız yok.Ayrıca bu plugin çok amaçlı bir plugin.20 komutu tek komuta sığdırabilirsiniz öyle bir şey.Ayrıca herkes skript bilmeyebilir gayet(şekil a karşınızda ._.)

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Bu metod her komutu çevirmek için işe yaramaz aslında.
@alican111 konu için teşekkür ederiz, elinize sağlık, ihtiyacı olanların çok işine yarayacaktır. Ayrıca bizlere şunları da biraz açıklar mısınız?
Kod:

alican111

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bu metod her komutu çevirmek için işe yaramaz aslında.
@alican111 konu için teşekkür ederiz, elinize sağlık, ihtiyacı olanların çok işine yarayacaktır. Ayrıca bizlere şunları da biraz açıklar mısınız?
Kod:

Başlığındanda anlaşılacağı üzere Türkçeleştirmeye yönelik bir konuydu.Bunlara dokunulmaması gerekliydi Türkçeleştirmemek için.Ama açıklamasını ekliyorum şimdi konuya hemen.

AhmetCanSARAC

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bunun skriptli versiyonunu eklermisiniz doktorum. Böyle çok zorlanıyor serverim :(

alican111

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bunun skriptli versiyonunu eklermisiniz doktorum. Böyle çok zorlanıyor serverim :(

Bir dakika deneyeyim.Eğerki çalışırsa kendi sunucumda buraya eklerim şimdi.Ben skriptte biraz kıtım ama deneyeyim dur.

Sk eklenmiştir! @AhmetCanSARAC

Bu arada mantığınızı kullanarak skripti genişletmeniz gereklidir.Bilginiz olsun!