Buz Diyarı

Isilrá

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
ARKADAŞLAR GEÇEN BÖLÜMLERİ YANLIŞLIKLA SİLDİM VE ÖZETLEYELİM:Kahramanımız ormandan bir ses duyup korkuyor ve arkadan ona biri sesleniyordu.
Bölüm 1
Arkamdan bir ses duydum
-Yine ormanamı bakıyorsun dostum?
Arkamı döndüm,orada bir kılıç kuşanmış elf vardı.
Dilim tutulmuştu,ama konuşmayı becerdim
(Elf'in söyledikleri Mavi renkli)
-s-sen kimsin?
-Ben Elros.Seni korkuttum sanırım
Ben hala elfe bakıyordum.Ona pek güvenmiyordum açıkçası.
-sen buraya nasıl geldin ve benden ne istiyorsun?
-Eh..Beni elfler gönderdi.Sen seçilmiş kişisin dostum.
-seçilmiş kişi mi?Ama nasıl geçmiş hayatımdan hiçbir şey hatırlamıyorum.Tek hatırladığım birden kendimi bu küp şeklindeki dünyada buldum.
-Geçmiş dünyadaki anılarını tanrılar sildi.Hele içlerinde çok korkunç canavarları yaratan bir tanrı vardır ki kötülüklerle doludur.Biz sana O'dan önce ulaşmayı denemiştik.Ancak sana bizden ulaşıp bütün anılarını sildi.
O tanrı senden çok korkuyor.Sana yol göstereceğim savaşçı beni takip et lütfen.
Üşüdüğümü hissettim.Elros'da hiç üşümüyor gibiydi.Elros'un dediklerine inandım ve onu takip etmeye başladım.Elros şimdi beni kumsallardan götürüyordu.Elros'a sordum:
-ee..Elros ormanda bir ses duydum.Hayatımda hiç böyle bir ses duymamıştım.Her gece bu sesi duyuyorum.
-Benim bu konuda hiçbir fikrim yok.Ama sanki bana yalan söylüyor gibi geliyordu.Sonunda Elros durdu.Ve gördüklerimin karşısında ağzım açık kaldı.Kocaman bir gemi altından yapılmış,elmaslarla süslenmişti,kürekler bile altındandı.Dev yelkenleri vardı.İçeride en az 100 tane elf vardı.Gemiye çıktım.Beni gördüler ve yerlere kadar eğilerek selam verdiler.Yanıma baktığımda Elros'unda elflerin yanına katıldığını gördüm.Elflerin arasından yaşlı biri öne çıktı.ve bana seslendi:
-Ey Kutsanmış Kişi!Sen korkunç Tanrı Protecro'yu yenmelisin.Sen bizim tek umudumuzsun.Sana elfler yardım etmeye hazırdır.Ey Seçilmiş Kişi!Git ve elfleri topla.Elfler dağıldı,yıkıldı ancak seçilmiş kişi onları toplayabilir tek bayrak altında...
Yaşlı Elf birden buharlaştı ve yok oldu.Geriye sadece bir parşömen kalmıştı.Parşömeni aldım.Ama üstü boştu.Şansımı denedim:
-Bana 1.görevi göster.
Parşömen yanmaya başladı.Elimden parşömen kayıp düştü.Paniğe kapıldım.Elflere baktım.Hiç şaşırmış görünmüyorlardı.Tam tersine bana etkilenmiş gibi bakıyorlardı.Parşömen yanmayı kesti.Üzerinde şimdi yazılar belirmişti ve aynızamanda parşömenin yanında bir yüzük vardı.Yüzük ve parşömeni kaptım.Yüzük zümrüttendi.Üzerinde yazılar vardı.Okumuştum ama bir şey anlamamıştım.Parşömeni okudum.
KRALLIKLARI BİRLEŞTİR,TEK UMUDUMUZ SENSİN.
Parşömeni alıp cebime sıkıştırdım.Yüzüğüde cebime koydum.Elflerin arasından bana sırıtan Elros'u gördüm.Elros'un benim yanıma geleceğini sandım,ama o sırıtmayı kesip kaptana emir verdi.Gemi harakete geçti,krallıkları toplamaya gidiyorlardı.

al1mert

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
filmini çekelimmi :D
biraz zor olur ama