BANA PC HAKKINDA YARDIM EDECEK?

• Konuyu başlatan Yakup_67
  • Başlangıç tarihi
Y

Yakup_67

Ziyaretçi
Merhaba Arkadaslar Hic Uzatmadan Konuya Giriyorum Benik Pc Isininca Siyah ekran Veriyor Ama Pc Kapanmiyo Calismaya Devam Ediyor cozumunu Vilen Varsa Soyliyebilirmi Simdiden Tesekkur ederim (Evet Konu Yeri Yanliş Viliyorum ama Nerwye Yazacam Bulamadim)[emoji53] [emoji53] [emoji53]

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Shrike

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
aynısı bende oluyor cpu çok ısınıyor ve oyunları kapatıyor sansızsam pc de çöküyor

Hozoke

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Biyerden Mod ayarlanıyor. Performans moduna ayarla oyun falan yazıyo

xkaanboran

Marangoz
En iyi cevaplar
0
En iyi çözüm bir Tamirciye götürüp baktırmandır Fakat ...
1. PC zorlanıyor olabilir.
2. Ramı doluyor olabilir.
Fakat benim düşüncem ekran kartıyla ilgili bir sorun olması yönünde...

DeathLight

You tell me life isn't that hard.
En iyi cevaplar
0
şşşş... format.

BuzzyRai

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
bendede oluyo arada gunde en fazla 1-2 kere

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Isınıdığında ekran gittiğine göre muhtemelen ekran kartıyla alakalı. Ekran kartı driver'ını güncellemeyi dene. Ama sorun ısınmadansa, eğer ekran kartına OC yaptıysan azalt veya tamamen eski haline getir. Eğer laptop kullanıyorsan soğutucu altlıklar var ben de kullanıyorum ortalama 10 dereceden fazla farkediyor. Ayrıca laptopsa ve açabiliyorsan ve garantisi bittiyse aç ve fandaki tozları temizle, gerekirse termal macunu yenile. Masaüstüyse yine fanı temizle, olmazsa daha güçlü bir fan da kullanabilirsin.
Yapabileceklerin:
- PC'nin ramını yükselt, böylece daha az zorlanır
- Soğutucu al
- Tamire götür bi baksınlar
- Gereksiz arka plan uygulamalarını kapat
- Çok fazla oyun oynama, birkaç uygulamayı aynı anda çalıştırma
RAM yükseltmek ekran kartı paylaşımlı ise bile bi işe yaramaz, ısınan GPU (Ekran kartı işlemcisi) dir buna ram in etkisi yoktur.
Ama eğer OC yaptıysan onu düşürmen çok daha fazla etkili olacaktır.

xkaanboran

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Isınıdığında ekran gittiğine göre muhtemelen ekran kartıyla alakalı. Ekran kartı driver'ını güncellemeyi dene. Ama sorun ısınmadansa, eğer ekran kartına OC yaptıysan azalt veya tamamen eski haline getir. Eğer laptop kullanıyorsan soğutucu altlıklar var ben de kullanıyorum ortalama 10 dereceden fazla farkediyor. Ayrıca laptopsa ve açabiliyorsan ve garantisi bittiyse aç ve fandaki tozları temizle, gerekirse termal macunu yenile. Masaüstüyse yine fanı temizle, olmazsa daha güçlü bir fan da kullanabilirsin.

RAM yükseltmek ekran kartı paylaşımlı ise bile bi işe yaramaz, ısınan GPU (Ekran kartı işlemcisi) dir buna ram in etkisi yoktur.
Ama eğer OC yaptıysan onu düşürmen çok daha fazla etkili olacaktır.
Çok doğru bir cevap ...

korkusuz852

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Casper kazıkçı. Benim ilk bilgisayarım çift çekirdekli diye aldık tek çekirdek çıktı. Buradan casper yetkililerine selamlar.