Adventure Map ile İgili Birkaç Soru

MrAnitome12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar. Can sıkıntısına bir adventure map yapıyım dedim tabi böyle büyük ve güzel olsun diye değişik şeyler denicem fakat mcedit kullanmak istemiyorum. Bunun için anlamam gereken bazı şeyler var.
1-Bi videoda görmüştüm wither çıkınca yada enderdragon kesmeye gittiğimizde ekranın üstünde boss felan yazıp canını gösteriyorya işte o yazıyı değiştirip istediğimiz yere koyabiliyomuyuz. Bölüm ismi gibi gözükmesi için half life oynayanlar bilir bölüm geçerken ekranın ortasında bi yazı çıkar aynı onun gibi olsun istiyorum bu yapılabilirmi?
2- Oyunda insana benzeyen en iyi mob villager olduğu için onları kullanıyorum fakat bi yerde sabit durmaları lazım bunu nasıl halledebilirim? çevresinde hiç bi blok olmasa bile bi yerde sabit durmasını istiyorum
3- Command Block sayesinde kablosuz redstone yapılabilir ama biraz uğraştırıyor. Bunun daha kolay bir yolu varmıdır?
4- Bazı yerlerde girmesini istediğim sesler var patlama portal vb. ve yine bazı yerlerde girmesini istedğim müzikler var bunları nasıl ayarlarız bunun içinde bir komut varmıdır?

Şimdilik bu kadar arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

Bilal Yımaz Minecraft

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşım Teorik Redstone cu nun kanalına gir ordan command block öğren bende harita yapmaya başladım harika bir şey her işe yarıyor osuran inek bile yapabiliyorsun. Dediklerinide yapabilirsin

MrAnitome12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
command bloğu zaten biliyorum fakat üstte belirttiğim şeyler command blockla yapılmıyor yapılıyo olsa bile nası yapıldığını bilmiyorum bana bunlar lazım

Bilal Yımaz Minecraft

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bak teorik redstone cu nun kanalında bak aradığın varmı yoksa Dragonz un kanalına bak yabancıdır ama çok icat vardır senin dediklerini de gördüm. Ama şu ses şeyine bir örnek verim mesela adam bir mekana gircek oraya girerken basınç plakasına basarak komut bloğuna sinyal gönderir ve ses çalar. Komut bloğuna şunun gibi şeyler yazablrsn
/playsound mob.wither.death @a

MrAnitome12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
şimdi zaten onun kanalındayım adam çılgın neler yapmış :D şu ses olayını bende biraz önce buldum ama nasıl kullanıldığını anlamamıştım gösterdiğin için saol