+50 Kişi olunca tps düşüyor (moblardan değil)

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
sen once bize lag zamanini iceren bi rapor ver ona gore duzgun bi cevap verelim :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
sen once bize lag zamanini iceren bi rapor ver ona gore duzgun bi cevap verelim :)

Hocam Şuanda Lag Yok Biraz sonra kişiler girsin 17:00 18:00 saatleri arasında atıcam

LagMeter Vs. Kullanıyorum Onlarda büyük etken yapıyor bilginiz olsun tps dünden beri sabit 20.00

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
sıkıntı yok en az lag girmeden 10 dk once ve 10 dk sonrasina kadar timings in acik olduguna emin ol yeter.

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
sıkıntı yok en az lag girmeden 10 dk once ve 10 dk sonrasina kadar timings in acik olduguna emin ol yeter.

Hocam Dünden Beri Düşünüyorumda Ben Kendim spigot.yml yi optimize ettiğim zaman hunilerden mesela 3 er 3 er gidiyordu fakat hunide 64 tane varsa 64 ünü 1 saniyede (Huninin Geçiş Hızını) arttırtmıştım ve dediğim gibi lag çok fazla kişi olduğu zaman giriyordu... belki sunucuyu zorlayan mesele bu olabilir diye düşünüyorum şimdi eski haline getirdim tps düşerse timings çekip bildireceğim.

LAG DÜZELDİ. HUNİ'lerden kaynaklanan bir durumdu spigot.yml yi optizime edin.

Tekrar Kontrol Edermisiniz Gine Tps Düşüşü yaşadım fakat fazla değil
https://timings.aikar.co/?id=ea6c825f4b434d96ab8bd3a142dfda50

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hocam Dünden Beri Düşünüyorumda Ben Kendim spigot.yml yi optimize ettiğim zaman hunilerden mesela 3 er 3 er gidiyordu fakat hunide 64 tane varsa 64 ünü 1 saniyede (Huninin Geçiş Hızını) arttırtmıştım ve dediğim gibi lag çok fazla kişi olduğu zaman giriyordu... belki sunucuyu zorlayan mesele bu olabilir diye düşünüyorum şimdi eski haline getirdim tps düşerse timings çekip bildireceğim.

LAG DÜZELDİ. HUNİ'lerden kaynaklanan bir durumdu spigot.yml yi optizime edin.

Tekrar Kontrol Edermisiniz Gine Tps Düşüşü yaşadım fakat fazla değil
https://timings.aikar.co/?id=ea6c825f4b434d96ab8bd3a142dfda50
Sıkıntı tile entitylerde. Redstone sistemlerini kontrol etmelisin. Birisi ya da birileri kasıtlı olarak bunu yapıyor olabilir. Spawnerlarda sebep olabilir aynı şekilde.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
1. si sıkıntı hopperlarda (eger optimize ederek kurtaramiyorsan yerinde olsam ada basina hopper koymayi sinirlardim bir plugin ile) 2.si timings raporlarini acik birakmani soylemisdim onceden. acik birakmanin bir zarari yok tam tersine daha fazla veri topliyacagindan yarari bile var. 3. su sunucu 47 saatten fazla suredir acik durmus, bazi durumlarda bununda tps ye etkisi olur.