+50 Kişi olunca tps düşüyor (moblardan değil)

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Tamam Hocam Bunu Güzel dilde anlatabilirdi lag olduğu zaman zaten ilk önce sizinde eminim mobları siliyorsunuzdur eğer ki moblardan kaynaklansaydı ben sunucuda tek kişi olduğum zaman bile lag girmezdi
Multiverse core bile kullanmıyorum sadece 3 dünya var. world askyblock ve askyblock nether ki zaten bunu ilk mesajlarda da demiştim okumadan mesaj atıyor arkadaş.
iConomy Silince bu lag etkeni biraz ortadan kalktı
Hala bir umut bir şeyler yazıyorsun fakat timings paylaşmıyorsun... Timings paylaşmadığın sürece çözüm bulabileceğini sanmıyorum.

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hala bir umut bir şeyler yazıyorsun fakat timings paylaşmıyorsun... Timings paylaşmadığın sürece çözüm bulabileceğini sanmıyorum.
Bu sabah paylaşacağım.. iConomy i sildikten sonra lag sadece sabahları çok kişi olduğunda giriyor ve sizde lag girdiği zaman istiyorsunuzdur büyük ihtimal timings i

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
timings anlik degildir sw yi acmandan raporu aldigin zamana kadar veri toplar. kimsenin senin pluginlerinin ismini ogrenmek gibi bir niyeti yok. yardim istemissin yardim etmeye calisiyoruz. 2 3 yildir sunucum var demissin bi timing raporunu kullanmayi ogrenememissin.

neyse sonunda raporu vermeye ikna olmana sevindim. lagdan -10dk den +10dk ye kadar bile veri toplamasi yeterli olacakdir. zaten paper spigot kullaniyorsan direk zaman li veriyor veriyi.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Timings Fotoğrafı Vs. Atabilirim Fakat Pluginlerimiz Gösterilebiliyor Timingste Biz Spigot.yml içerisinde Hunilerin içindeki eşyaların hızlı gitmesini ayarlamıştık sorunun ondan kaynaklandığını anladım.. şu an 100 kişi tps sabit 20 sağolun ginede yardımınız için sizde haklısınız hocam
Söylediğiniz cevap aynen şuna benziyor;
"Sunucunda /bukkit: pl yi açık bıraksan ne olacak yani en fazla pluginlerini görürler"

/bukkitpl'den ve timings'ten pluginler görülebilir. Aynı zaman da bir ayar açık ise bir siteden de.
Ve aynı zamanda /? <boşluk+tab>'dan ve daha birkaç şeyden de.

Önemli olan pluginlerin isimleri değil, Senin onlara yaptığın düzenlemeler.
Sunucundaki tüm pluginler Bukkit ve Spigotta ücretsiz bulunan eklentilerdir. Ücretli bir eklenti var ise de yine almak isteyenin Spigottan satın alması gerekir.

timings anlik degildir sw yi acmandan raporu aldigin zamana kadar veri toplar. kimsenin senin pluginlerinin ismini ogrenmek gibi bir niyeti yok. yardim istemissin yardim etmeye calisiyoruz. 2 3 yildir sunucum var demissin bi timing raporunu kullanmayi ogrenememissin.

neyse sonunda raporu vermeye ikna olmana sevindim. lagdan -10dk den +10dk ye kadar bile veri toplamasi yeterli olacakdir. zaten paper spigot kullaniyorsan direk zaman li veriyor veriyi.

Kullanmayı biliyor dur elbette, dediği gibi pluginlerin gözükmesini istememiş.

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Timings i başlattım 10 dk civari bekletiyorum

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
senin raporda bir hata var bence tekrar almayi dene. calistigim sunucudan aldigimda max 10sn. de yukleniyor 7 saatlik rapor

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
raporu daha uzun sure acik tut daha fazla veri toplasin.

ancak suanki raporda garip bir sekilde minecraft scheluder in kendisi ticklerin %96.42 sini yiyor. (bendeki timingde bu oran %0.01) yani hic normal bir durum degil. goruldugu kadariyla suanlik bi tps loss yok ama orda bi sıkıntı var.
vanilla uzerinden sık sık kullanilan zamanlayicicili biseyler varmi ne bilim bole potion effectler fln (timingsV2 yi 2 gun once kullanmaya basladim (paper) o yuzden onun uzerinde henuz tam kapasitede degilim) ancak gordugum kadariyla minecraft self scheluderde bi sıkıntı var.
hopper %7 yemis tick den ancak minecraft scheluderi tetikleyen hopper olabilir. paper spigotta hopper lari push based a cevirme var onu true yap (ancak bu yere cok fazla item atildiginda lag yapilmasina sebep olabilir.) baska sıkıntılar olursa bakariz yine sen bir dene.

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0

ancak suanki raporda garip bir sekilde minecraft scheluder in kendisi ticklerin %96.42 sini yiyor. (bendeki timingde bu oran %0.01) yani hic normal bir durum degil. goruldugu kadariyla suanlik bi tps loss yok ama orda bi sıkıntı var.
vanilla uzerinden sık sık kullanilan zamanlayicicili biseyler varmi ne bilim bole potion effectler fln (timingsV2 yi 2 gun once kullanmaya basladim (paper) o yuzden onun uzerinde henuz tam kapasitede degilim) ancak gordugum kadariyla minecraft self scheluderde bi sıkıntı var.
hopper %7 yemis tick den ancak minecraft scheluderi tetikleyen hopper olabilir. paper spigotta hopper lari push based a cevirme var onu true yap (ancak bu yere cok fazla item atildiginda lag yapilmasina sebep olabilir.) baska sıkıntılar olursa bakariz yine sen bir dene.

10 dakika açık tutiyim dedim 30 dakika açık durmuş timings için 30 dakika iyi bir sonuç gösterir dediğim gibi yarın sabah deniyelim ben sorunun hopper olduğunu taa 2 aydır biliyorum fakat durumun bu kadar büyük lag yapabileceğini hiç anlayamamıştım bunun için bir plugin yokmu ?

ve dediğiniz bu push based olayı tam olarak nerdedir ?

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
en iyi spigot ayarlarinda degisirsin (+paper) veya NMS e girip hopperin kodlarini override edip kendi algoritmani gommen lzm ki kolay bi is degil ugrasilmaz.

edit:paper.yml nin icinde push based

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
en iyi spigot ayarlarinda degisirsin (+paper) veya NMS e girip hopperin kodlarini override edip kendi algoritmani gommen lzm ki kolay bi is degil ugrasilmaz.

edit:paper.yml nin icinde push based

paper içerisinde böyle bir şey bulunmuyor hocam

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0