+50 Kişi olunca tps düşüyor (moblardan değil)

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Öncelikle diğer arkadaşların söylediği gibi timings atmalısın ki sorun nerde bilebilelim. İkinci olarak bir an önce iConomy'den kurtulmanı öneririm. Vault'un converterı ile iConomy'i Essentials'ın eco suna çevirebilirsin. /stoplag komutunun lagı durdurmakla pek bir alakası olduğunu söyleyemem. Tek yaptığı şey redstone mekanizmalarını ve fizik öğelerini durdurmak. Loglarda olduğunu söylediğin hatalarıda belirtmen gerek.
stoplag spawnerlerden çıkan mobu engelliyor bende buna dayanarak mob lagı yok dedim hocam

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Timings görmeden buna karar veremeyiz. Moblar illa ki spawner ile oluşmazlar. Mob yumurtaları, doğal yolla spawn, pluginlerin oluşturduğu moblar...
hocam stoplag çekin 1 saat boyunca boş bi sunucunuzda ve o saat içerisinde lagg killmobs çekin bir türlü mob doğmaz yumurtayla doğurt vs. fakat stoplag dayken mob doğmuyor stoplag pluginlerin oluşturduğu moblarıda gideriyor ama stoplag yazıncada geçmiyor işte bir paperspigot a geçeyim timings sonucu atacağım

Kritex

Engineer
En iyi cevaplar
0
Fikriniz Bizimde Fikrimizi Değiştirdi Fakat 1 saatte 500 mobun lag yapıcağını sanmıyorum ben (tüm dünyada) 13 GB ram 3 world var isimleri : world , Askyblock , Askyblock_Nether
500 mob sorun yaratmaz. 3 world de doğal. Buraya kadar bir sıkıntın yok. 13 gb tabi biraz fazla, eğer 500 kişi sokmuyorsan o bölüme :))

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
500 mob sorun yaratmaz. 3 world de doğal. Buraya kadar bir sıkıntın yok. 13 gb tabi biraz fazla, eğer 500 kişi sokmuyorsan o bölüme :))
Hocam ram konusunda sorunumuz yok 32 gb ramli makine mevcut donanımlar sağlam sorun diğer sunucularda olmuyorda neden skyblockta oluyor onu anlamaya çalışıyorum

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hocam ram konusunda sorunumuz yok 32 gb ramli makine mevcut donanımlar sağlam sorun diğer sunucularda olmuyorda neden skyblockta oluyor onu anlamaya çalışıyorum
Ram sıkıntılı dememiş, ram olması gerekenden fazla demiş. Yani bu kadar rame sahip olmanın bir avantajı yok çünkü hepsini kullanamıyorsun. Timings almadığın sürece sorunu anlaman zor.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hocam Anlamadım Şey iConomy Kullanmanız. Yani Yorumlardan Bunu Çıkarttım iConomy Plugini Essentials varken saçma... Ayrıca İp Adresinizi Atın Bİr Kontrol Etmek İsterim

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hocam Anlamadım Şey iConomy Kullanmanız. Yani Yorumlardan Bunu Çıkarttım iConomy Plugini Essentials varken saçma... Ayrıca İp Adresinizi Atın Bİr Kontrol Etmek İsterim
iConomy Kullanma sebebim essentials ınki varken marketten eşyalar alınmıyordu (çok eskiden) taa aylardır ben bu iConomy i kullanıyorum ilk defa böyle bir sorun çıkarttığını gördüm (Araştırınca birçok kişide aynı sorun ve lag oldugunu söylemişler)

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
iConomy Kullanma sebebim essentials ınki varken marketten eşyalar alınmıyordu (çok eskiden) taa aylardır ben bu iConomy i kullanıyorum ilk defa böyle bir sorun çıkarttığını gördüm (Araştırınca birçok kişide aynı sorun ve lag oldugunu söylemişler)
ChestShop'un buradaki sürümünü kullanmalısın veya başka bir plugine geçmelisin.

Optional01

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Iconomyi Silersen Farkı Görüceksin Sunucunun Ram Kullanımıda Azalır.
Ben Iconomy Varken 6-7 Ram Kullanıyordu Sildim 1-2 Ram Kullanmaya Başladı.
Iconomy Varken 15-19 TPS Alıyordum Iconomy Sildim 19.50 - 20 TPS Alıyorum.
Farkı Görüceksin.

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Iconomyi Silersen Farkı Görüceksin Sunucunun Ram Kullanımıda Azalır.
Ben Iconomy Varken 6-7 Ram Kullanıyordu Sildim 1-2 Ram Kullanmaya Başladı.
Iconomy Varken 15-19 TPS Alıyordum Iconomy Sildim 19.50 - 20 TPS Alıyorum.
Farkı Görüceksin.
İnşallah hocam bu akşam çıkıcam iconomy den bu kadar kötü oldugunu bilseydim

Öncelikle diğer arkadaşların söylediği gibi timings atmalısın ki sorun nerde bilebilelim. İkinci olarak bir an önce iConomy'den kurtulmanı öneririm. Vault'un converterı ile iConomy'i Essentials'ın eco suna çevirebilirsin. /stoplag komutunun lagı durdurmakla pek bir alakası olduğunu söyleyemem. Tek yaptığı şey redstone mekanizmalarını ve fizik öğelerini durdurmak. Loglarda olduğunu söylediğin hatalarıda belirtmen gerek.
Vault un converti derken nasıl yapabilirim hocam detaylı video açıklama vs. varmı ?

Tamamdır yaptım teşekkürler

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
timing raporu icin illade "paper" kullanmak zorunda degilsin. spigotun verdigi timings reportlarda yeterince is goruyor. eger herhangi bir lag sorunun varsa yapman gereken ilksey timing raporunu vermekdir. baska turlu sorunun ne oldugu kesin olarak cozulemez.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
timing raporu icin illade "paper" kullanmak zorunda degilsin. spigotun verdigi timings reportlarda yeterince is goruyor. eger herhangi bir lag sorunun varsa yapman gereken ilksey timing raporunu vermekdir. baska turlu sorunun ne oldugu kesin olarak cozulemez.

Sorunun Hunilerden Kaynaklanıcağını Söylüyor Timings Bey

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Sorunun Hunilerden Kaynaklanıcağını Söylüyor Timings Bey
e eger kullanmayi biliyoduysan bize sormandaki amac neydi yok eger bilmiyorsan gosternemendeki amac ne ?

spigot.yml de "hopper" olan bi kisim var 2 3 satirlik onlari buraya at