2018'de muzik cikartiyorum! (Producerlik yapiyorum)

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Selam arkadaşlar buralarda müzik yapmakla uğraşan ilgilenen birileri varsa ulaşabilir bana ya da producerlik nedir ne değildir, sorularınız varsa sorabilirsiniz.
Producer kimlere denir?
Producer, muzik yapan insana(genelde elektronik muzik) denilir.

Ilgilendigim muzik turleri : Uplifting Trance, Classic Trance, Progressive Trance, Progressive House, Electro House, Liquid Drum and Bass, Tropical House

Single cikartiyorum
Su ana kadar yaptigim muziklerimin isimleri : Lost Love, suru, A voice from darkness, A new hope, Normythical, 2085
anlasma yaptigim plak sirketi : AlwaysAlive Recordings, EMTA Recordings

Piyano caliyor ve yaziyorum (composer): Gloom Sonata (1st Movement)

Projelerimden bir ornek :) :
https://i.hizliresim.com/OLovp4.png
sorulariniz varsa alabilirim

Son düzenleme:

cank00

Tasarımcı ⚜️[Cank00] ⚜️Grapichs
En iyi cevaplar
0
Haydi Size Kolay Gelsin İnşallah Güzel bir şey Olur

Son düzenleme:

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Müzik mi, şarkı mı? Yani demek istediğim sadece beat üzerinden mi yoksa bir kaç satır okuyacak mısın? Gerçi bildiğim kadarıyla elektronik müzik üstüne bir şeyler okunmaz ancak sorayım dedim.

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Bence sibelius ya da finale kullanabilirsiniz eğer yapacağınız müzik klasik müzik ise, fakat değilse Ableton iyi bir seçim olabilir. Ben piyano/kompozisyon okuyorum da. Klasik batı müziği konusunda yardımcı olabilirim. Fakat benim size önerim kağıt, kalem ve silgi kullanmanızdır zira öbür türlü sadece bir programa bağlı kalarak beste yapabilir olacaksınız. Belki biliyorsunuzdur ama müzik akıla gelen güzel melodilerden oluşmuyor. Her formun bir kuralı var. Sonat yazıyorsunuz galiba, A B A kuralına dikkat ettiniz mi ya da büyük A nın içinde ki küçük a ve b yi kullandınız mı ? sonra 2. kez büyük A gelirken onu A üssü ne çevirip tonaliteyi ya sempatiğe ya da komşusuna götürdünüz mü? Bunlar önemli şeyler. Yardımcı olabilirim son 6-7 yılımı Klasik Batı Müziğine harcadım.
Elektronik müzik ise hakkında bilgim yok eğer elektronik müzik yapıyorsanız dediklerimi bir hiç gibi düşünebilirsiniz. :)

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Bence sibelius ya da finale kullanabilirsiniz eğer yapacağınız müzik klasik müzik ise, fakat değilse Ableton iyi bir seçim olabilir. Ben piyano/kompozisyon okuyorum da. Klasik batı müziği konusunda yardımcı olabilirim. Fakat benim size önerim kağıt, kalem ve silgi kullanmanızdır zira öbür türlü sadece bir programa bağlı kalarak beste yapabilir olacaksınız. Belki biliyorsunuzdur ama müzik akıla gelen güzel melodilerden oluşmuyor. Her formun bir kuralı var. Sonat yazıyorsunuz galiba, A B A kuralına dikkat ettiniz mi ya da büyük A nın içinde ki küçük a ve b yi kullandınız mı ? sonra 2. kez büyük A gelirken onu A üssü ne çevirip tonaliteyi ya sempatiğe ya da komşusuna götürdünüz mü? Bunlar önemli şeyler. Yardımcı olabilirim son 6-7 yılımı Klasik Batı Müziğine harcadım.
Elektronik müzik ise hakkında bilgim yok eğer elektronik müzik yapıyorsanız dediklerimi bir hiç gibi düşünebilirsiniz. :)
Kağıt, kalem kullanıyorum ve evet dediklerinizi de biliyorum ve yapıyorum. Çok uzun bir süre boyunca müzik teorisi dersi aldım ve hala öğrenmeye çalışıyorum. :)
Müzik mi, şarkı mı? Yani demek istediğim sadece beat üzerinden mi yoksa bir kaç satır okuyacak mısın? Gerçi bildiğim kadarıyla elektronik müzik üstüne bir şeyler okunmaz ancak sorayım dedim.
Elektronik müzik ve klasik müzik ikisi ile de uğraşıyorum. Ableton Live bana çok karışık geldi. Onun yerine FL Studio ve Studio One kullanıyorum daha güzel oluyor. Otomasyon konusunda problem olmuyor gerçi. Kullanıcı iyi ise program çok farketmiyor :)

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Teori, armoni bayılırım. Yaptıkça midi dosyalarını paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Teori, armoni bayılırım. Yaptıkça midi dosyalarını paylaşırsanız çok mutlu oluruz.
Bu arada EDM konusunda ise Uplifting Trance, tamamen elektronik konusunda aşmış bir müzik türü ve en zor ve anlaşılması en zor müzik türü bunun için çok dersler aldım ve hala da almaya devam ediyorum. EDM yapmak için (İleri düzeyde) müzik teorisi olmazsa olmazıdır. Bunun mixing ve mastering olayları var ve tamamen mühendisliğe giriyor o işler.

Bu arada musecore kullanıyorum ayrıca kağıt üzerine de yazmaya çalışıyorum.

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@Hachiro-sama Kolay gelsin umarım güzel bir şeyler çıkar alan filan da asıl sormak istediğim şuydu:

Bir ara forumda seni linç etmemişler miydi? Sanki olay çıkmıştı epey bir.