JOG'LARA KARŞI!

halbencik

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
JOG'LARA KARŞI!

Bölüm 1
Pazar günüydü.Pattah o gün rüyasında gördüğü şeyi düşünüyordu.Bir adam.Ancak hatırlayamıyordu.Karakteri dahil olmak üzere hiçbir şeyi hatırlamıyordu.Sadece slips gövdeli,üçgen kafalı ve kafası genelde gövdesinin içinde olan bir yaratık.Bacakları,bacakları. Ah hatırlayamıyordu. Bu rüya onu kötü etkilemiştir.Daha ilkokul 5. sınıf öğrencisiydi. Annesinin birtanecik kızıydı. O okulda tüm bu rüyanın gerçek olacağını ise daha fark etmemişti. Bir savaş esiri olduğunun. Var olduğunu bile hiç bilmediği bir savaş.Gerçekte oldukalarını hiç düşünmediği grup arasındaki.Onu kurtaran tek kişinin bile var olmadığının.Bu soruları okulda öğrenecekti.Ve bu en kötü günü olacaktı.Gece uyuduğunda aynı rüya tek fark içinde Hebek'in de olmasıydı.Hebek sınıf arkadaşıydı.Kavgacı değildi.Sürekli dayak yerdi.Ancak bunun intikamını alacağını söylerdi.Sabah üstünü giyindi.Kapıyı yavaşça kapattı ve yine o 50 basamaklı merdivenden basamakları sayarak indi.Kapıdan çıktığında parkeleri saymayı da ihmal etmedi.Her zaman 70 parke.Bu onda bir alışkanlık olmuştu.O gıcırdayan kapıyı açarken kulaklarının artık rahatsız olmadığını fark etti.Yine o taşlı yoldan elleri çantasında yürüyerek okula gitti.Sınıf ona hep savaş alanı gibi gelirdi.Sınıftaki Trou adlı çocuk sınıfın huzurunu bozardı.Hebek’i en çok döven çocuk.O ders öğretmenleri toplantıdaydı.Trou yine Habek’e sataşmaya başlamıştı.Pattah artık çocuğa iyice acıyıp:
-Kes artık!Diye bağırdı.Trou ona döndü.Yüzünü iyice korkunç bir hale sokarak:
-Bana mı dedin?Dedi.Cevap yüksek ve sertti:
-Burada senden başka hayvanat bahçesi kaçkını var mı?Bunun üzerine Petteh’in üzerine doğru yürümeye başladı.Hebek yerinden saldırıya hazır bekliyordu.Petteh’i koruması lazımdı.Çünkü onu seviyordu.Trou’nun kafasını öne doğru atıp ağzından bir şey çıktığını fark edince.Elini bir ileri doğru savurdu.Trou bunu fark etmemiş gibi yaptı.Ama eliyle yumruk atmaya çalışmadı.Bilek üstünden çıkan o ince metal hançer hızla tükürüğe çarptı.Tükürük onu yavaşlatmadı tabii.Aynı hızda gitti.Pencere çarptı.Bunu kimse fark etmedi.Zaten pencereye çarptığından içinden geçip yok olmuştu.Etrafına bakındılar.Tükürüğü göremeyince yeniden saldırıya geçti.Hebek artık dayanamadı:
-Aaaaaaah!Dedi ve bilek altından üçlü bir hançer çıktı.Orta bıçağı,orta ve yüzük parmağı arasına,sağ bıçağı,yüzük ve serçe parmağı arasına ve sol bıçağı işaret ve orta parmağı arasına girdi.Oradan hızla zıpladı.Trou’nun yakasını tuttu.Yere doğru hızla itti.Ancak zarar gelmesin diye eliyle başını tuttu.Hançeri boğazına yakınlaştırdı ve:
-İntikamım kanlı olacak!Dedi.

Hikaye Dışı Not:Biraz fazla birleşik yapmış olabilirim.Ancak konu fazla uzun metinleri kabul etmiyor.

kolerak8

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
En azından kaancraft video gibi saçma şeyler yok.Neyse güzel devamını bekliyorum...

halbencik

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bölüm 2:

Sonra ise bıraktı:

-Bir daha.Bir daha.Eğer bir daha bize bulaşırsan kafanı gövdenden ayırırım!Dedi ve arkasını dönüp tahtaya doğru ilerledi:
-Pekala artık her şeyi açıklama zamanı geldi.Ben doğaüstü güçlere sahip 34 yaşında biriyim.Ancak baş düşmanım Jassay’dan kaçınmak için kalıcı olarak çocuk oldum.şu an yaptığım güç gösterisi beni belli etti.Ve siz tehlike altına girdiniz.Size birkaç şey vereceğim.
1-Işınlayıcı=Benim özel doktorum var.Ona ışınlanabilirsiniz.Gerçekten çok hızlı iyileştirir.İsterseniz hastalandırır da.Diye ekledi sonuna gülerek.Ve devam etti:
2-Kod Çözücü=Biz kelimeleri kullanmayız.Hızlıca sayılar söyleriz.Bu ise o sayıları çözer ve Türkçe’ye çevirir.
3-X-bat 68:Bu ise belirlenen kodları kayıt eder ve sonra onu hatıraltır.Daha da fazla görevi vardır.Ancak şu an anlatılabileceğim tek bu.

Şimdi bunları sizde dağıtacağım.Dedi ve dediği üç üründende 30 tane yanıma ışınlattırdı.Ona ait olan bir gezegende bunlardan milyonlarca bulunmaktadır.Endişeliydi.En çok da Pattah için.Ona bir şey olursa acısından ölebilirdi.Ders boş geçti.Sınıfta bir korku vardı.Buna alışamamışlardı.Teneffüs zili çaldı.Sınıftaki en hızlı teneffüse çıkanlar bile yavaş ve göz ucuyla onu süzerek ilerledi.Korkudan bunların nasıl olduğunu bile soramıyorlardı.Ve o an beynine yine mesaj gitti.Tehlike.Bu mesajı biz böyle görebiliriz ama o gerçekten anlamlı görüyordu.Kendini sıktı baş ağrısı geçince hızla pencereye doğru koşmaya başladı.O anda Pattah:
-Nereye?Diye sordu.Ağız alışkanlığı olarak şöyle cevap verdi:
-Kod:okuyucu Çalış-Kod: 8 45 256 855 415 514…Şeklinde bir takım sayılar söyledi ve kapalı camın içinden geçip gökyüzüne doğru uçtu.Bu arada Pattah’ın sırasının altında olan Kod Çözücü’nün ekranı yandı ve söylediği sayılar belirdi.
Ardından sayılar harekete geçti ve şu cümleyi oluşturdu:
-Düşmanım olan Joglar’dan Animius beni fark edip Dünya’ya harekete geçmiştir.Onu durdurmalıyım.

Pattah teneffüs boyunca bu yazıyı okudu.Teneffüs bitimine doğru tekrar aynı camın içinden geçerek içeri kafasından kanlar akan Hebek girdi.Maalesef pencerenin karşısındaki duvardan geçemeyip duvara çok sert bir şekilde çarptı ve yere düştü.Hareket edemedi.Pattah baktı ve düşündü.İçi büklüm büklümdü.Onu sevdiğinin farkında olmamasına rağmen ağlamak üzereydi.Acaba,acaba,hayır bu olamaz…

halbencik

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bölüm 3:

Hebek’in gözlerinden Pattah geçiyordu.Son bir ümit.Olamaz artık dünyası değişmek üzereydi.Kendini sıktı ve tekrar aydınlığa gelebildi.Gözünü açtı.Karşısında Animius’u gördü.Petteh’in rüyalarına giren yaratık.Sanki yaşabilecekmiş gibi bacaklarını incelemeye başladı. Animius’un en kötü özelliği sevmediklerinin sevdikleri kişilere işkence vermekti.Ve bunu hemen fark etti.Bu sırada Hebek tekrar bayılmıştı. Animius,Pattah’ın üzerine doğru yürümeye başladı.Ona hızla bir kurt gibi yakaladı.Pençesiyle belinden tuttu.Ve hızla,hâlâ kırılmamış olan pencereden çıktı.Hebek uyandığında kimden geldiğini bilmediği bir ses:
-Pattah’ı kaçırdı.Onu kurtar!Dedi.Ardından hızlı bir şekilde pencereden çıktı.Pencere,hâlâ kırılmamıştı.Yükseldi yükseldi ve onu gördü.Pattah elinden kurtulmuş bir çatıda koşuyordu.Ancak Animius hem daha hızlı ve Pattah sıkışmak üzereydi.En sonunda 6 katlı bir binanın ucuna yaklaştı. Animius bir hamle yaptı.Pattah korkuyla geri sıçradı ve uçurumdan aşağı düşmeye başladı.Hebek var gücüyle uçmaya başladı.3.kat civarında onu belinden tuttu ve hızla uzaklaştırdı.Ancak Animius’un hiç bilmediği bir özelliğini daha keşfetti.O da uçabiliyordu.Arkasından gerçekten çok hızlı bir şekilde geldi ve Hebek’in beline darbeyi indirdi.Hebek yere doğru düşmeye başladı.Sınıfındaki kırılmamış olan o camdan seyrediyorlardı.Petteh’in Hebek’in elinden fırladığını ve Hebek’in ölmüş olarak yere düştüğünü gördüler.Hebek hem kendi yüksekteydi ve Pattah’ı da maalesef daha yükseğe fırlatmıştı.Sınıftakiler ağlamaya başladı.Hebek ölü bir şekilde Pattah ise ölmek üzere yere düşüyordu.

halbencik

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Gerçekten teşekkür ederim. :) Zaten tek okuyan sensindir diğerleri sadece yüzeysel olarak bakıyordur. :'(

halbencik

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bölüm 4:

Hebeh bu kez bembeyaz bir odadaydı.Nereye gelmitşti.Aklına Pattah geldi.Düşünce gücüyle onu bulmaya çalıştı.Kahretsin.Bura onun gücünü emiyordu.Eğer çok büyük bir güç uygularsa beklide bu güç kalkanını geçebilirdi.Yere oturdu kafasını eğdi.Elleriyle kafasından güç kaçmaması için zar zor küçük bir güç kalkanı oluşturdu.Ve onu bulmaya çalıştı.Bir çığlık attı.Beyni darmadağın olmuştu.Onu bulmaya çalışıyordu.Ve birden kendini okulunun önünde düşmekte buldu.Biraz yanında ve üstünde o vardı. Pattah. Gerçekten sırtına gelen pençe onu mahvetmişti.Animius’u bulamıyordu.Son kalan gücüyle havada uçtu ve Pattah’ı son birkaç santimetrede kurtardı.Yere indiklerinde Pattah yumuşak bir iniş yapmıştı.Ve birden ağlamaya başladı.Sınıftan bakanlar neden ağladığını çözmeye çalıştı.O anda yüzünden kanlar fışkıran yarı-ölü haldeki Hebek’i gördüler.Hayatlarında ilk kez böyle bir dehşeti yaşıyorlardı.Hebek son gücüyle Animius’u aradı.Bulamayınca da kendini özel doktoru Jens’e ışınladı.Doktoru o anda başında belirdi.Gözlerini kapattı ve ellerini vücudunda gezdirdi.Hebek son nefesini vermişti.Ancak doktoru hala çabalıyordu.Hebek olağanüstü güçlere sahip olan insanların en güçlüsüydü.Doktoru da onun gücündeydi.Ölümünden dakikalar sonra bile diriltebilirdi.İki dakika kadar geçmişti.En sonunda Hebek yerinden hızla fırladı ve yere düştü.Yaraları ve kanlar kaybolmuştu.Hemen Pattah’ın yanına ışınlanmıştı.Pattah’ın o narin yüzünde hiç yaş görmemişti.Yere kapanmış ağlıyordu.Onu görmedi.Hebek:
-Pattah!Dedi.Pattah hâlâ ağlıyor olarak ona baktı ve:
-Hebek!Dedi.Yerinden hızla fırladı ve Hebek’in üzerine atladı.Hebek düşmemek için zor durdu.Pattah’ın kendisine sarıldığını ilk kez gördü.Okuldaki son derse kadar öğretmeni gelmemişti.Müdür tüm öğretmenlerinin bir tiyatroya gönderdiğini belirtmişti.Okul çıkışı Hebek:
-Pattah.
-Efendim Hebek.
-Sen büyük tehlike altındasın.Lütfen kendine dikkat et!
-Teşşekür Ederim.Ederim.Dedi.Bu cümledeki ardı ardına gelen cümleye ikisi de isteksizce güldü.Hebek o gece başına yine ağrılar girdi.Yine Animius’tu.Pattah’a yaklaşıyordu.Uyandı.Rüya olup olmadığını kontrol etti.Baş ağrısı daha yeni geçiyordu.Bunun rüya olmadığını anladı.Ve yatağından fırladığı gibi duvardan geçerek Pattah’ın evine gitti.Oda penceresine yaklaştı.O yoktu.Onu tekrar aradı.Hayır.Olamaz.

AirRaid

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Okumadım hiçbirini ama beğendim :D
(Nasıl oluyor ben de bilmiyorum)

Storm

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Hikaye güzel, ama ufak tefek noktalama hataların var. Mesela konuşma bitince "dedi"yi ayırmıyorsun. Noktadan sonra boşluk bırak. Betimleme yapmalısın. Devamını bekliyorum.

halbencik

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
bu arada storm senin profil resmine hastayım.Sanki kızgın bir şey söylerken bile gülüyormuşsun gibi geliyor.

halbencik

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
örnek verdim

Edit: :D koymana gerek yoktu dedim ya profil resmini gördükçe her şeyde gülüyorsun gibi gleiyor

Storm

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Doğrudur. Her şeye gülüyorum. Kısaca gülücük koyuyorum.

halbencik

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hikaye güzel, ama ufak tefek noktalama hataların var. Mesela konuşma bitince "dedi"yi ayırmıyorsun. Noktadan sonra boşluk bırak. Betimleme yapmalısın. Devamını bekliyorum.
betimleme işini sonraya bırakmayı düşünüyorum.Ve el alışkanlığı noktadan sonra boşluk bırakmıyorum ve Dedi'yi ayırıyorum.

......!Dedi
evet boşluk olması lazım aynı mesele