Yardim lag sorunu....

TheLeagueTr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
minecraft server kurdum hamachisiz ama lag oluyo ram vermeyi denedim 6 gb ramim var ama 1 gb dan fazla veremiyorum bunu nasıl yapabilirim ?

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
İnternet bağlantının da hızlı olması lag ihtimalini düşürür.

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
.bat dosyasindaki sayilari yukseltirsen serverın rami artar. Eğer exe server kullanıyorsan craftbukkitden veya minecraft.net den jar halini indir.
.bat dosyasıyla çalıştır.

Vodafone 875 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

TheLeagueTr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
benim serverim bukkit ama .bat dosyasından ramı en fazla 1 verebiliyorum ndni ne pc de 6 gb ram var ben en fazla 1 gb verebiliyorum

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
32 bit ise 6 gb ramin olduğunu düşünmüyorum gerçekten 6 gb ram olsa bile bunun sadece 3.2gbtını kullanabilirsin mesela benimki 8 gb ram 64 bit

noyan123

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Her Bukkit Yada Vanilya serverlarda 3 çeşit lag türü görülür. 1. Sidelag benim en sinir olduğum Ve benim serverımdada bulunan bir lag türü. Bu lagde geçtiğin tarafta lag olması o taraftan geri çıkınca lagin gitmesi ancak bidaha girdiğinde yine lag görülmesi. 2. BlockLag Bu lag Serverda lag olmadığı sürece yinede bir block kirdiginda blockun yerine geri gelmesidir bunun genelde sebebi Worldediti aşırı kullanmak 1000x1000 e yakın gereksiz alanlar yapmaktan kaynaklana bilen bir lagdir. 3. bildiğimiz klasik lag türü serverlarda koşarken takılıp koşmaya başladığıın yere geri ışınlanmak diye örnek vere biliriz bunun sorunu da Ram in düşük olması ama daha önemlisi internet hızı. Benim internet hızım bir makina sayesinde (RangeMax) 12,14 Mb hiza çikabiliyor ki bu iyi. Sizinkinin de EN AZ 10MB olması lazım. Yani etkenler= Ram,En az10MB, World edit az kullanın ve Minecraft bit de 64 olması daha sağlıklı olabilir bunu java'nın sitesine gidip ordan 64 MineCraft'ı yükleye bilirsiniz bu serverı belki daha hızlı kılar ve bazı lag giderici pluginleri de ala bilirsiniz eğer cevabımı beğendiyseniz sadece 1 teşekkür yeter.

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Her Bukkit Yada Vanilya serverlarda 3 çeşit lag türü görülür. 1. Sidelag benim en sinir olduğum Ve benim serverımdada bulunan bir lag türü. Bu lagde geçtiğin tarafta lag olması o taraftan geri çıkınca lagin gitmesi ancak bidaha girdiğinde yine lag görülmesi. 2. BlockLag Bu lag Serverda lag olmadığı sürece yinede bir block kirdiginda blockun yerine geri gelmesidir bunun genelde sebebi Worldediti aşırı kullanmak 1000x1000 e yakın gereksiz alanlar yapmaktan kaynaklana bilen bir lagdir. 3. bildiğimiz klasik lag türü serverlarda koşarken takılıp koşmaya başladığıın yere geri ışınlanmak diye örnek vere biliriz bunun sorunu da Ram in düşük olması ama daha önemlisi internet hızı. Benim internet hızım bir makina sayesinde (RangeMax) 12,14 Mb hiza çikabiliyor ki bu iyi. Sizinkinin de EN AZ 10MB olması lazım. Yani etkenler= Ram,En az10MB, World edit az kullanın ve Minecraft bit de 64 olması daha sağlıklı olabilir bunu java'nın sitesine gidip ordan 64 MineCraft'ı yükleye bilirsiniz bu serverı belki daha hızlı kılar ve bazı lag giderici pluginleri de ala bilirsiniz eğer cevabımı beğendiyseniz sadece 1 teşekkür yeter.
Çok uzun yazmışşın kardeş. Sorun anlaşıldı zaten sistem 32bit miş. :)

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Adamin en fazla 3 gb rami vardır

noyan123

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Adamin en fazla 3 gb rami vardır

Şimdi bilgisayarlardaki RAM genelde 4 gb tır fakat bunu arttıra bilirsin mesela bilgisiyarının harddiscindeki GB ları RAM'e dönüştürme olanağın var. Benim serverım 16 GB ve gayet iyi çalışıyor zaten profesyonel serverlar bile nerdeyse 2 RAM kullanıyor ama eğer sen arttırmak istiyorsan Bilgisayarına yeni bir RAM kutucuğu alman lazım yada HARDdiscinde olan gb Seviyesinin birazını RAM e vermelisin fakat mesela benim toplamda 4 RAM im var ama bunun hepsini kullanamazsın çünkü bilgisayarında ihtiyacı var 2 RAM vere bilirsin serverına ancak, ama Server'ı kapatırsan o minecraft server'ında ayırdığın RAM yine boşta kalır.[DOUBLEPOST=1378029138,1378028920][/DOUBLEPOST]
Çok uzun yazmışşın kardeş. Sorun anlaşıldı zaten sistem 32bit miş. :)

Uzun yazmayı seviyorum hem o yazıyı 2 dakikada yazdım çok kolaydı...

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Zaten sistem 32 bit 4gb rami olsa sistem bunun en fazla 3.2sini kullanabilir

emreerce

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
32 bit ise 6 gb ramin olduğunu düşünmüyorum gerçekten 6 gb ram olsa bile bunun sadece 3.2gbtını kullanabilirsin mesela benimki 8 gb ram 64 bit

Sana katılıyorum çünkü 32 bitler şöyle ilerler; 512 1024 2048 3096 Bu bu kadar kullanılabilir eğer yükseğe çıkılırsa yani farkettiyseniz 2 katı 2 katı gidiyor 96 nın 2 katına çıkarsa yüzlerde bir şey olacaktır yani bu böyle olamaz yani en fazla 3.2 gb kullanılır

Hsbas

Berk
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Şimdi bilgisayarlardaki RAM genelde 4 gb tır fakat bunu arttıra bilirsin mesela bilgisiyarının harddiscindeki GB ları RAM'e dönüştürme olanağın var. Benim serverım 16 GB ve gayet iyi çalışıyor zaten profesyonel serverlar bile nerdeyse 2 RAM kullanıyor ama eğer sen arttırmak istiyorsan Bilgisayarına yeni bir RAM kutucuğu alman lazım yada HARDdiscinde olan gb Seviyesinin birazını RAM e vermelisin fakat mesela benim toplamda 4 RAM im var ama bunun hepsini kullanamazsın çünkü bilgisayarında ihtiyacı var 2 RAM vere bilirsin serverına ancak, ama Server'ı kapatırsan o minecraft server'ında ayırdığın RAM yine boşta kalır.
Kanım dondu..