Wynncraft Skinlerinizi Nasıl Değiştiriyor?

Nobody01

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bu konuyu tartışalım diye açıyorum, Wynncraft isimli sunucuda bildiğiniz üzere zırh giydiğinizde bu zırh direk Skin'inize yazılıyor ve bundan ötürü sınırsız sayıda farklı zırha sahip bir sunucu açmak mümkün oluyor. Peki ya Wynncraft bunu nasıl yapıyor?

Aslında mantığı gayet kolay, eğer gönderilen ve alınan tüm paketleri dinleyen bir Client/Mod hazırlayıp Wynncraft'ta zırh giyerseniz şunu görmemeniz imkansız.​
Kod:
{
    "timestamp": 1420003493394,
    "profileId": "8d21551ce67c4d8e9c455745e9e14797",
    "profileName": "WynnSkin25",
    "isPublic": true,
    "textures": {
        "SKIN": {
            "url": "http://textures.minecraft.net/texture/1d8848d41d2e3f7e1a65b5a12038baa145b083855ad67576017b2904fa9cb"
        }
    }
}
Kullanıcı adını fark ettiniz mi? WynnSkin25 isimli bir hesabın Skin'iyle sunucuya tekrar giriş yapıyorsunuz. Tabi bunun için Bungeecord lazım, nasıl yani derseniz hani siyah bir ekran geliyor ya 2 saniyeliğine; işte o süreçte 2. sunucuya ışınlanıyorsunuz ve tekrar Wynncraft'a bu veriler ile giriş yaptırılıyorsunuz. Skin değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu basit bir Disguise eklentisi yapan birisi kesin bilir.

Peki diyeceksiniz, bu adamlar niye WynnSkin1'den 25'e kadar hesap açmış 1 tane yetmiyor mu? Aslında 1 tane yetiyor, fakat Mojang imzalanmış bir Skin verisini oyuncu başına 1 dakika başına 1 kez almanıza izin veriyor. Tabi 500 kişilik bir sunucuda gayet normal 25 tane hesabın gecikme olmaması amacıyla kullanılması, 50 kişilik bir sunucu için 3-5 tane yeterli olacaktır.

Peki başkalarına bu Skinler ile göründük diyelim, sen kendini nasıl yeni Skininle görüyorsun? Wynncraft'ta oynarken bir açık ile karşılaştım ve bilmediğim bir sebepten ötürü Skinim Alex oldu. Buradan çıkarabiliriz ki değiştirilmiş Skinimiz Resource Pack'in üstüne yazdırılıp bize gösteriliyor. (Bu kısım denememiştir fakat en olası teoridir)

Son kısım dışında test ettim ve başarılı bir şekilde çalışıyor fakat o kendine gözükme olayı hakkında daha iyi fikirleri olan varsa tartışalım. Biraz rehber konu gibi oldu umarım bir şeyler öğretebilmişimdir, iyi forumlar.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
100
Ruh hali
Böyle yararlı bir konuyu görmek beni mutlu etti. Teori bana da mantıklı geldi. Paylaşım için teşekkürler.