VDS ve Dedicated için Hosting Önerisi

Deadzombiesplat

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar merhaba ;
Bugün sizlere VDS ve Dedicated için firma önerileri yapacağım.

VDS Sunucu İçin ;
1- Kodzer (Kullandım)

Kullandığım firma olduğundan listede yer vermek istedim.
Firma olarak gerçekten çok ciddi bir kişiliğe sahipler. Sunucu makinesi olarak Dell Poweredge R410 , R610 ve R710 kullanıyorlar.
İşlemci olarak x5675 ve x5670 kullandıklarını biliyorum. Fiyatları her cebe uygun. Destekleride gayet güzel. Lokasyon ve kabin olarak DGN+ kullanıyorlar.

Puanım : 9/10
Site : https://www.kodzer.net
2- Batıhost (Kullanmadım)

Firma olarak gayet ciddi bir firmalar. İşlemci olarak E3 kullanıyorlar diye biliyorum. (yanlış olmasın)
Firma olarak gerektiğinde ciddi , gerektiğinde samimi olabiliyorlar. Fiyatları az da olsa yüksek.
Makine olarak ne kullanıyorlar bilmiyorum. Lokasyon olarak Türkiye kullanıyorlar.
Destekleri gayet hızlı ve iyi.

Puanım : 7/10
Site : https://www.batihost.com
3-Rabisu (Panel kullandım)

VDS sunucu olarak kullanmasam da panel sunucu olarak kullanmışlığım var.
512 MB Ram lı sunucuda 30 plugin 3 dünya ve yaklaşık 10 adet skripti aralıklı çökmelerle kaldırdı.
VDS Sunucu olarak da performans gayet iyi olacağını düşünüyorum. Fiyatlarıda gayet yeterli seviyede.
Destekleride gayet güzel ve hızlı.

Puanım : 7/10
Site : https://www.rabisu.com

Dedicated Sunucu İçin ;
1-Fiberdc (Kullandım-Kullanıyorum)

Çoğunuzun ilk defa duyduğu firma olan Fiberdc'ye listemde sıra verme sebebim yaklaşık 6 aydır kullanıyor olmam.
Fiyatları verdikleri özelliklere göre gayet düşük miktarda.
Türkiye lokasyon olarak Radore ve DGN ;
Almanya lokasyon Olarak Hetzner ;
Fransa'da MYLOC ve OVH ;
Ve birçok lokasyon da hizmet veriyorlar.
Türkiye lokasyon olarak Dell Poweredge sunucu , Yurt dışında ise Economy Servers,Supermicro ve Hp sunucu kullanmaktadırlar. Verdikleri destek ise gayet güzel. Bir keresinde 1 gün geciktiğinden dolayı i7 2600 yerine i7 3770K verdiklerini dahi hatırlıyorum :)
Ayrıca Dedicated müşterilerine bedava hosting ve cpanel lisansı veriyorlar.
Puanım : 10/10
Site : http://www.fiberdc.com.tr
Kampanya : https://fiberdc.com.tr/kmp2.pdf

2-Muvhost (Kullandım)

Dedicated alınacaksa en ucuz yerlerden birisidir kendileri.
Türkiye lokasyon da Supermicro ve Dell sunucu kullanıyorlar.
Veri merkezi olarak Speedtest'te MUV olarak çıkıyor ben de tam olarak bilmiyorum veri merkezlerini :)
Destek olarak da diğer firmalardan biraz daha geç cevap verseler de gayet yeterli.
Puanım : 8,5/10
Site : https://www.muvhost.com
Kampanya : https://muvhost.com/turkiye-lokasyon-dedicated-sunucular

Bunlar benim öz listemdir arkadaşlar. Herkese göre değişir bu liste.
Eğer listem yardımcı olduysa ne mutlu bana :)

İyi forumlar...

Son düzenleme:

BerkantEserTR

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Batihost neden 7/10 ?
Ne kusurunu gördüğünüzü söylerseniz diğer kullanıcılarda sebebini öğrensin ?

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Batihost neden 7/10 ?
Hocam 7 vermesi gayet doğal bana kalsa ben daha düşük verirdimde neyse, Batıhost iyi bir marka fakat kişisel olarak bana yaptıklarından dolayı hiç tavsiye etmiyorum diyebilirim.Kendilerini düzeltmeleri gerekiyor.

Ek olarak konu güzel hocam teşekkürler,
Artık bence forum ve sunucu kuracak arkadaşlar aracı şirket barındırmamalı minecraftla alakası olmayan bi şirketten sağlam bir vds makinaya kendilerinin altyapılarıyla düzgün bir sunucu kurduklarında daha çok verim alacağına inanıyorum. Şuanda elimizde Bursa DGNde barınan DGNnin kendi çalışanından aldığımız bi makina var ve anında ilgi gösteriyorlar bence artık minecraft bilişimlerinden çıkılmalı..

Berk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merak ettim puan verirken değerlendirme ölçeğin ne? Çünkü kafadan sıkarak ve ben şu özelliğini beğeniyor diye değerlendirme ve eleştiri yapılmaz. Nötr ve eleştiri kriterlerine göre puan verilir.

Deadzombiesplat

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Batihost neden 7/10 ?
Kullanan arkadaşlarıma sorduğumda 1 hafta sonra kapanıyor diyorlardı.
Batihost'u Kullansaydın 10/10 Olabilirdi.
Herkesin kendi öz eleştirisi.
Hocam 7 vermesi gayet doğal bana kalsa ben daha düşük verirdimde neyse, Batıhost iyi bir marka fakat kişisel olarak bana yaptıklarından dolayı hiç tavsiye etmiyorum diyebilirim.Kendilerini düzeltmeleri gerekiyor.

Artık bence forum ve sunucu kuracak arkadaşlar aracı şirket barındırmamalı minecraftla alakası olmayan bi şirketten sağlam bir vds makinaya kendilerinin altyapılarıyla düzgün bir sunucu kurduklarında daha çok verim alacağına inanıyorum. Şuanda elimizde Bursa DGNde barınan DGNnin kendi çalışanından aldığımız bi makina var ve anında ilgi gösteriyorlar bence artık minecraft bilişimlerinden çıkılmalı..
Teşekkürler ve dediklerinde aynen haklısın hocam.
Merak ettim puan verirken değerlendirme ölçeğin ne? Çünkü kafadan sıkarak ve ben şu özelliğini beğeniyor diye değerlendirme ve eleştiri yapılmaz. Nötr ve eleştiri kriterlerine göre puan verilir.
Berk hocam dediğim gibi bu benim öz listem.

BerkantEserTR

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bilen biliyor. Tartışma çıkmasın lütfen araştırın.
Kendim kullanıyorum nesini biliyorlar ?
Batihost'u Kullansaydın 10/10 Olabilirdi.
Katılıyorum.

Ne yaptılar anlat bilelim abi ?
Katılıyorum.
Kullanan arkadaşlarıma sorduğumda 1 hafta sonra kapanıyor diyorlardı.

Herkesin kendi öz eleştirisi.

Teşekkürler ve dediklerinde aynen haklısın hocam.

Berk hocam dediğim gibi bu benim öz listem.
Kim demiş abi ?

TheGodFather

Emekli
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Arkadaşımız öneri vermiş. İster öneriye uyun, ister uymayın. Ama hostinglere laf atmanız çok kötü...

BerkantEserTR

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sen yemediğin bisküvi hakkında düzgün yorum yapabiliyormusun ? HAYIR.
Bu sebepten dolayı kulaktan dolma bilgilere inanmayın.