Ubuntu / Linux Üzerinden Minecraft Oynamak

linux.gemini

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
EDIT 2: Minecraft 1.6 çıktığı için yeni sürüm eklenmiştir. DOSYA ADI: "LinuxMinecraftv2.zip"tir. Link: UstaTech Blog

Minecraft Java ister. Java için Terminal'i açıp şu komutları girin ve sonra lisansı kabul edin(İlk komutta sizden şifrenizi ister.) :
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java

sudo apt-get update

sudo apt-get install oracle-java7-installer

• Ekteki LinuxMinecraftv2.zip dosyasını indirip bir klasöre çıkartın.
  • Terminal'i açıp çıkarttığınız dosyaların bulunduğu klasöre "cd" komutu ile gidin.
Örneğin;

Siz dosyaları Ubuntu'da "İndirilenler" klasöründeki "mc" klasörüne attınız. Terminal'de şu komutu girin:
Kod:
cd -/İndirilenler/mc

• Sonra şu komutu tırnaklar dahil olmak üzere girin:
    Kod:
    "./INSTALL"
  • Sizden şifrenizi ister. Şifrenizi girin ve "Bitti" yazısı gelene kadar bekleyin. "Bitti" yazısı dahilinde bir yazı daha çıkarsa ekran görüntünüz ile bu konu üzerinden destek isteyin.
  • Hemen Minecraft'ı açmak için Terminal'den
    Kod:
    minecraft
    komutunu girin.
  • Gerisi size kalmış.
Siyah Ekranda Kalmamak İçin;
  • Terminal üzerinden Minecraft'ı CTRL+C ile kapatın.
  • Terminal hâlâ açıksa hemen şu komutu girin:
    Kod:
    cd ./mcrepair
  • Terminal'den şu komutu tırnaklar dahil olmak üzere açın:
    Kod:
    "./REPAIR"
  • "Silme Islemi Bitti! Onarima Geciliyor..." ve "Onarim Tamamlandi! Minecrafti Guvenle Acabilirsiniz..." yazısı dışında başka bir yazı yoksa Minecraft'ı açabilirsiniz...
-----------------------------------------------------
  • Hata var ise ekran görüntünüz ile bu konu üzerinden destek isteyin.
Edit(1.6'nın altında olanlara:() : 2GB ve üstü RAM'i olan ve Minecraft'ı kasan varsa Buradaki Yazıya Bakabilir.

Ekli dosyalar

• LinuxMinecraft.zip
    1.8 MB · Görüntüleme: 452

BaanKaii

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
O değlde o zaman bunun için premium gerek :D şifre felan istiyor.Yanlış şifre girsek offline oynama şansı var mı?

linux.gemini

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
O değlde o zaman bunun için premium gerek :sırıtmak: şifre felan istiyor.Yanlış şifre girsek offline oynama şansı var mı?

Şimdi benim hazırladığım pakette AnjoCaido'nun launcheri var. Premium gerekmez. Nasıl biz Windows'ta çakma kullanıyor ve premium swlere giremiyorsak bunda da aynı şey geçerli.

DouglasC

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle herkese merhaba. Linux'a ilgim çok olduğundan genellikle Ubuntu kullanıyorum ama bir türlü Minecraft'ı da bırakamıyorum. İnternette gezdim dolaştım ve aradığımı buldum. Ama teknik bazı sıkıntılar çıktı. Onları da düzeltip işe koyuldum. Daha sonra bu çözümleri kolaylaştırıp size sunuyorum.

Minecraft Java ister. Java için Terminal'i açıp şu komutları girin ve sonra lisansı kabul edin(İlk komutta sizden şifrenizi ister.) :
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java

sudo apt-get update

sudo apt-get install oracle-java7-installer

• Ekteki LinuxMinecraft.zip dosyasını indirip bir klasöre çıkartın.
  • Terminal'i açıp çıkarttığınız dosyaların bulunduğu klasöre "cd" komutu ile gidin.
Örneğin;

Siz dosyaları Ubuntu'da "İndirilenler" klasöründeki "mc" klasörüne attınız. Terminal'de şu komutu girin:
Kod:
cd -/İndirilenler/mc

• Sonra şu komutu tırnaklar dahil olmak üzere girin:
    Kod:
    "./INSTALL"
  • Sizden şifrenizi ister. Şifrenizi girin ve "Bitti" yazısı gelene kadar bekleyin. "Bitti" yazısı dahilinde bir yazı daha çıkarsa ekran görüntünüz ile bu konu üzerinden destek isteyin.
  • Hemen Minecraft'ı açmak için Terminal'den
    Kod:
    minecraft
    komutunu girin. Sonra "Force Update" seçeneğini açıp oyunu açın. Eğer ki oyun açılmazsa(yani siyah ekranda kalırsa) aşağıdaki yolu uygulayın.
Siyah Ekranda Kalmamak İçin;

• Terminal üzerinden Minecraft'ı CTRL+C ile kapatın.
  • Terminal hâlâ açıksa hemen şu komutu girin:
    Kod:
    cd ./mcrepair
  • Terminal'den şu komutu tırnaklar dahil olmak üzere açın:
    Kod:
    "./REPAIR"
  • "Silme Islemi Bitti! Onarima Geciliyor..." ve "Onarim Tamamlandi! Minecrafti Guvenle Acabilirsiniz..." yazısı dışında başka bir yazı yoksa Minecraft'ı açabilirsiniz...
-----------------------------------------------------

• Hata var ise ekran görüntünüz ile bu konu üzerinden destek isteyin.
Umarım bütün Linux kullanıcılarına yardımcı olurum...

Ubuntu , Linux Kullanmadı m Bilmem Bi Ara Kullanmayı Düşünüyorum sence Kullanıyımmı? Her ney se Linux Kullanıcılarına Yararlı Bir Konu :)

BaanKaii

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ubuntu , Linux Kullanmadı m Bilmem Bi Ara Kullanmayı Düşünüyorum sence Kullanıyımmı? Her ney se Linux Kullanıcılarına Yararlı Bir Konu :)
Linux daha çok coderlar için iyi diye duydum.Yani kodlama işlerindeysen kullan.Ben almayı düşünüyorum.Ama emin değilim.

linux.gemini

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Linux daha çok coderlar için iyi diye duydum.Yani kodlama işlerindeysen kullan.Ben almayı düşünüyorum.Ama emin değilim.

Linux veyahut Ubuntu kullanmak iyi tabii. Kodlamasını öğrendin mi Linux'un atası Unix'e adım atıyorsunuz... Ama Linux'a virüs çok bulaşır. Ubuntu'da tam tersi. Cannonical Grubu yani Ubuntu'nun yeni sahibi, Ubuntu'nun virüs geçirmeyeceğini söylüyor. Ama ClamAV ve ClamTK ile tam koruma sağlıyorsun(Ubuntu dahil). Ubuntu'nun kendisine has Uygulama Mağazası bile var. Windows'un yanında bunu kullanırsanız(wubi ile değil de 2 bölümlü diskte) sorunlu Windows'u kurtarmak için bir şans doğuyor.

Ayrıca yeni Ubuntu 13.04 sürümünde kurulum yaklaşık sadece 800MB. Ama kurulumun yarısı İnternet'te geçiyor(Sürücüler vs. dolayısıyla). Her Windows kullanıcısı bir tane Ubuntu'ya sahip olmalı bence.

İlginçtir ki Ubuntu ücretsiz olmasına rağmen indireceğiniz zaman size bir teklif veriyor. Ubuntu'ya destek olmak için T-Shirt veya Bardak vs. satıyorlar(daha doğrusu satmaya çalışıyorlar.).

Doğrusu, Ubuntu'ya gönül rahatlığı ile geçebilirsiniz. Sorunlar karşınıza çıkacaktır. Ama yeterli bilgi alırsanız, bu sorunları kendiniz bile çözebilirsiniz...

linux.gemini

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Not: Minecraft Güncellendikçe veya Lwjgl Güncellendikçe Bu Dosyalar da Güncellenecektir... (Son Lwjgl Sürümü: 2.9.0 - Son Minecraft Sürümü: 1.5.2)

DarkGame

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Linux veyahut Ubuntu kullanmak iyi tabii. Kodlamasını öğrendin mi Linux'un atası Unix'e adım atıyorsunuz... Ama Linux'a virüs çok bulaşır. Ubuntu'da tam tersi. Cannonical Grubu yani Ubuntu'nun yeni sahibi, Ubuntu'nun virüs geçirmeyeceğini söylüyor. Ama ClamAV ve ClamTK ile tam koruma sağlıyorsun(Ubuntu dahil). Ubuntu'nun kendisine has Uygulama Mağazası bile var. Windows'un yanında bunu kullanırsanız(wubi ile değil de 2 bölümlü diskte) sorunlu Windows'u kurtarmak için bir şans doğuyor.

Ayrıca yeni Ubuntu 13.04 sürümünde kurulum yaklaşık sadece 800MB. Ama kurulumun yarısı İnternet'te geçiyor(Sürücüler vs. dolayısıyla). Her Windows kullanıcısı bir tane Ubuntu'ya sahip olmalı bence.

İlginçtir ki Ubuntu ücretsiz olmasına rağmen indireceğiniz zaman size bir teklif veriyor. Ubuntu'ya destek olmak için T-Shirt veya Bardak vs. satıyorlar(daha doğrusu satmaya çalışıyorlar.).

Doğrusu, Ubuntu'ya gönül rahatlığı ile geçebilirsiniz. Sorunlar karşınıza çıkacaktır. Ama yeterli bilgi alırsanız, bu sorunları kendiniz bile çözebilirsiniz...

Bende linux ubuntu kullanıyorum ayriyetten fakat sunuculara giremiyorum ve oyunda kasıyor.Bunun sebebini bir türlü çözemedim.( Bende linux'la ilgileniyorum 20'den fazla komut biliyorum.Ama acemiyim :D

linux.gemini

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bende linux ubuntu kullanıyorum ayriyetten fakat sunuculara giremiyorum ve oyunda kasıyor.Bunun sebebini bir türlü çözemedim.( Bende linux'la ilgileniyorum 20'den fazla komut biliyorum.Ama acemiyim :sırıtmak:

O olay bende olmadı. Sanırım RAM ayarlarındandır. Execute komutlarına bakacağım.[DOUBLEPOST=1372153905,1372103393][/DOUBLEPOST]Eğerki Minecraft kasıyorsa alttaki yazıya göre AnjoCaido Launcher'i silip tekrar kurun.

2 GB ve üstü RAM'i olanlar ekteki Minecraft'ı kursun. Yalnız şöyle;
  • Ekteki LinuxMinecraft-2GB.rar dosyasını indirip bir klasöre çıkartın.
Örneğin;

Kod:
cd -/İndirilenler/mc

• Yine Terminal'den şu komutu girin(Sizden şifrenizi ister.) :
Kod:
"./REMOVE"

• Daha sonra Terminal'den şu komutu girin(Yine şifrenizi ister.) :
Kod:
"./INSTALL"

• İşlem bu kadar.

Ekli dosyalar

• LinuxMinecraft-2GB.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 149

DarkGame

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
O olay bende olmadı. Sanırım RAM ayarlarındandır. Execute komutlarına bakacağım.[DOUBLEPOST=1372153905,1372103393][/DOUBLEPOST]Eğerki Minecraft kasıyorsa alttaki yazıya göre AnjoCaido Launcher'i silip tekrar kurun.

2 GB ve üstü RAM'i olanlar ekteki Minecraft'ı kursun. Yalnız şöyle;
  • Ekteki LinuxMinecraft-2GB.rar dosyasını indirip bir klasöre çıkartın.
Örneğin;

Kod:
cd -/İndirilenler/mc

• Yine Terminal'den şu komutu girin(Sizden şifrenizi ister.) :
Kod:
"./REMOVE"

• Daha sonra Terminal'den şu komutu girin(Yine şifrenizi ister.) :
Kod:
"./INSTALL"

• İşlem bu kadar.
Tamam teşekkür ederim bi denicem.

linux.gemini

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
1.6.1 UPDATE YAPILDI!!! [Flood Engelleme] Konu Siz Kullanıcılar Tarafından Kullanılmayacaktır. Sebebi: Cracked Launcher Paylaşmak Yasaklandı, Cracked Launcher 1.0.5 artık 1.6.2'yi çalıştıramaz ve Minecraft'ı Premium olarak kullanıyorum.

higuys75

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
selam ben yükleme yaptım ama hata alıyorum önce siyah ekran olayı geliyordu şimdi ekran siyah gelip direk kapanıyor yardım ederseniz sevinirim linux dağıtım elementary os ubuntu üzerine kurulu bir dağıtımdır.

terminalden minecraft dan denedim hatam bu
Inconsistency detected by ld.so: dl-lookup.c: 111: check_match: Assertion `version->filename == NULL || ! _dl_name_match_p (version->filename, map)' failed!