TEOG - 1 days left

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Moralinizi bozmak gibi olmasın ama Türkçe ve İnkılap dersi sayısal derslere kıyasla daha rahat kavranabilir (bazı konular hariç) İnkılap da adam ne soracak? fix menü amasya genelgesi,sivas kongresi,1.2. İnönü,halkçılık,milliyetçilik Türkçede zaten fix menü paragraf :D sayısal dersler öyle değil ama :( matematik fizik gibi dersler altyapı gerektirir bir konu kaçarsa ipin ucu zor tutulur, örneğin işlem önceliği bilmeyen biri oturup belirli konularda matematik sorusu çözemez :( 3.2+5=11 şeklinde bir işleme önce çarpma işlemi yapmadan toplamaya kalkışırsak o iş karışır, ufacık bir bilgi dahi matematik te sonucu değiştirir :( ama tabii ki çalışmadan lise kazanıyım ygs-lys de çalışırız diyen tayfa içinde bir tavsiyem var günümüzde temel lise fiyatları baya ucuzladı 4500,5000 lira arası öğrenci alan liseler bile var (çorum da öyle :( ) oralara gidebilirsiniz meslek lisesinden gayet iyidir ama amacınız sadece diploma almak ise bu tip mekanlara boştan yere para harcamayın açık öğretime geçin.

.

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Moralinizi bozmak gibi olmasın ama Türkçe ve İnkılap dersi sayısal derslere kıyasla daha rahat kavranabilir (bazı konular hariç) İnkılap da adam ne soracak? fix menü amasya genelgesi,sivas kongresi,1.2. İnönü,halkçılık,milliyetçilik Türkçede zaten fix menü paragraf :D sayısal dersler öyle değil ama :( matematik fizik gibi dersler altyapı gerektirir bir konu kaçarsa ipin ucu zor tutulur, örneğin işlem önceliği bilmeyen biri oturup belirli konularda matematik sorusu çözemez :( 3.2+5=11 şeklinde bir işleme önce çarpma işlemi yapmadan toplamaya kalkışırsak o iş karışır, ufacık bir bilgi dahi matematik te sonucu değiştirir :( ama tabii ki çalışmadan lise kazanıyım ygs-lys de çalışırız diyen tayfa içinde bir tavsiyem var günümüzde temel lise fiyatları baya ucuzladı 4500,5000 lira arası öğrenci alan liseler bile var (çorum da öyle :( ) oralara gidebilirsiniz meslek lisesinden gayet iyidir ama amacınız sadece diploma almak ise bu tip mekanlara boştan yere para harcamayın açık öğretime geçin.
Açık öğretimde lise diploması alınmıyordu sanki ? (düzenleme vs. olduysa bilemem tabi)
Şu an coğrafya çalışıyorum ve az önce Ölürüm Türkiyem çaldı ._. Anlık gaza geldim ._.

dikodoksit

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Korkma olm, zaten alt tarafı bir sınav. (Ama hayatını belirleyecek.)

fiilimsi, yüklem, özne, nesne vsvs kafa karıştırıcı. Cümlede anlam vss...
Hayatınızı o kadar da belirlemeyecek be olum :D. Korkacak bir şey yok, üni. sınavı hayattaki asıl etken gerisi dershane benzeri kurumlar :D

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Açık öğretimde lise diploması alınmıyordu sanki ? (düzenleme vs. olduysa bilemem tabi)
Diploma verimiyorlarsa ne veriyorlar? mezun olana 1 kilo salatalık gönderecek değiller herhalde.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Seneye bizde gircez.
Bizmi gireceğiz yoksa falan filan söylemedim gerisini banlamasınlar şimdi.

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
o değilde neden herkes bu kadar hype yani anlayamıyorum konuştuğum herkes "BU HAYATININ EN ÖNEMLI SINAVI BİR YANLIŞIN OLURSA BİLE SENİ ASARLAR1!!!!!11234" gibisinden takılınca nasıl streslenmiyelim yani beni bile ders çalıştırttıysalar nolur bilmem.

o değilde 3 ayrı dersten deneme yaptım toplasam 23 doğru ediyo biz gittik galba :D

Olumun_4_Kolu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Nasıl????!!!!! ulen ben 500 zannediyom 400 alsam iyidir diyom uleyn 700 alan varmıdır ben 700den 289 aldım bi testte (fen mat boşken)
:s
Malesef :( 700 üzerinden hesaplanıyor ama üzme kendini, gününde dersi dinleyip tekrar ettiysen yapamayacağın soru yok :) Herkese başarılar diliyorum.

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Korkma olm, zaten alt tarafı bir sınav. (Ama hayatını belirleyecek.)
Yok öyle bir şey. TEOG denen sınav bir şeye yaramıyor. Alacağın puan bir Anadolu Lisesi'ne yetsin yeterli. Hayatını belirleyecek olan şey Üniversite sınavıdır.

WegasTR

En iyi cevaplar
0
Yok öyle bir şey. TEOG denen sınav bir şeye yaramıyor. Alacağın puan bir Anadolu Lisesi'ne yetsin yeterli. Hayatını belirleyecek olan şey Üniversite sınavıdır.
Her Anadolu Lisesi'de başarılı değildir. Örneğin keko dolu olan bir sınıfta nasıl ders yapacaksın ve üniversite sınavına gireceksin?
Ve dikkat etmemiz gerekenlerden biri dışarıda torbacı tarzı insanların olmaması.

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Nasıl????!!!!! ulen ben 500 zannediyom 400 alsam iyidir diyom uleyn 700 alan varmıdır ben 700den 289 aldım bi testte (fen mat boşken)
500 üzerinden 400 ile 700 üzerinden 600 aynı mantık yani ._. Fazla değişen olmuyor. Deneme yaparken hem 700 üzerinden hem de 500 üzerinden puanımızı gördüydük. Yani her halükarda iyi yap :p

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
Eğer unutmadıysam...
Her 6 derslik sınav 700 puan üzerinden değerlendirilir.
Bu iki 700 üzerinden hesaplanan notlar bir araya getirilir, önceki senelerin ortalamaları eklenir ve karıştırılır ve belli bir hesap ile 500 üzerinden hesaplanır. Bu puana göre lise seçimi yaparsınız.
Puanlarda göz önüne alınır: devamsızlık, ad soyad, doğum tarihi...
Çok kasmamak için sınavda iyi sonuç çıkarmak lazım :)

dikodoksit

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Her Anadolu Lisesi'de başarılı değildir. Örneğin keko dolu olan bir sınıfta nasıl ders yapacaksın ve üniversite sınavına gireceksin?
Ve dikkat etmemiz gerekenlerden biri dışarıda torbacı tarzı insanların olmaması.
Bu kadar panik yapmana gerek yok hacı. Okul etkeni elbet var ama inan 'hayat belirlemek' gibi bir durum TEOG ile söz konusu değil. Benim gittiğim lisede (normal bir Anadolu, o zamanlar her yer Anadolu değildi tabi :D), keko dolu diye tanımladığın liselerdeki öğrencilerden çok çok daha düşük puan alan dolu insan oldu üni. sınavında. Aynı zamanda keko tabirine giren çok fazla insan da vardı. Aslında 'keko' kavramı 'ergen' kavramıyla çok yakın, lise de ergenlik dönemi olduğu için insanların kendilerini göstermeye en çok çalıştıkları dönem oluyor. Kimi dediğin gibi dışarıda torbacı arayıp ot içerek kendini adam sanarken, kimi kendini dersle öne çıkarmaya çalışıyor kimi de karı kız peşinde 4 seneyi yiyor. Bu tiplerle her yerde karşılaşıcan yapacak bir şey yok, kişilik oturması. Ders konusundan da zaten tüm 4 seneyi son sınıfta tek senede tekrar işleyip öğrenmen gerekecek sınav için. Bunu yapan kurum da okuldan ziyade dershane/temel lise. Okulu pek takan adam görmedim son senede, belki durumlar değişmiştir ama sanmıyorum.

Yani özetleyecek olursam, evet TEOG önemli ama sandığın derecede hayati bir öneme sahip değil. Bulunduğun bölgedeki insanların zeka seviyesinin elbet sana yakın veya senden yüksek olmasını istersin ki seni anlayabilsinler, daha rahat arkadaşlıklar kur. Ama bu durum hayatın her bölümünde geçerli bir durum. İş dünyasına girdiğinde de aynı şeyi dileyeceksin ve iş dünyasını asıl belirleyecek kısım ise okuduğun üni. ve bu üni.de yaptığın başarı olacak, TEOG'da yaptığın puan değil. İş dünyası da okul hayatına nazaran, ÖMÜR - OKUL kadar bir süre süreceği için diğerlerinden daha önemli.