Telefon Önerisi

EmreKozan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
bir telefon sadece kalınlık ağırlık ekran ve işlemciden ibaret değildir.
yaklaşımınızın çok yanlış olduğunu söylemeden edemiyeceğim.
samsung s3'de ekstradan dayanıklı camı (çizilmiyor ve daha zor kırılıyor) ve daha sağlam kasası var
görünüş açısından da güzel ve hava atmak için uygun
Doğru hava atmak için çok ideal "Bak S3 Aldım.1100 TL'ye"
Fark ettiysen yukarıda - + değerlendirmesi yaptım ekranlarda :? Görmedin sanırım :) . 599 TL Bunu alırım. Gider S3 Almam !
Edit : Sen cebinde 1 KG Telefon taşımak istersen o senin zevkin ona ben karışama.

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Doğru hava atmak için çok ideal "Bak S3 Aldım.1100 TL'ye"
Fark ettiysen yukarıda - + değerlendirmesi yaptım ekranlarda :? Görmedin sanırım :) . 599 TL Bunu alırım. Gider S3 Almam !
Edit : Sen cebinde 1 KG Telefon taşımak istersen o senin zevkin ona ben karışama.
tamam 7g yükten kurtulmuş olursun değil mi?
katı özellikler dışında incelersen telefonları farkı anlayacağına emnim[DOUBLEPOST=1390819756,1390819007][/DOUBLEPOST]Edit: ayrıca s3ün neden daha ağır olduğuna gelirsek mantıklı düşünelim.
telefonda ağırlığı en çok pil yapar yani sen o 7g kurtuldun diye %20 daha az pilin oluyor örneğin...

Cobra_HD

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Samsung Marka Android Telefon Alacaksan Cyanogen Modu Kurmalısın Yoksa Şarjı (TouchWiz Yüzünden)(Lumia'ya Göre) Çok Hızlı Bitiyor. Bu Arada Sen "NOKIA Lumia 820" Kullanıyorsun Demeyin Aynı Zamanda Bir "Samsung Galaxy S3" Kullanıcısıyım...
Performans Olarak Windows Phone Ön Planda Tutabilirsin, Ama Uygulama Çeşitliliği Olarak Android Daha İyi...
Söylemeden Geçemeyeceğim; Androidde Daha Çok Performans İsteyen Kullanıcılar İçin Rom Yüklemek Avantajlı Oluyor...
Not: Hıh, İşte O Romcu Benim :D[DOUBLEPOST=1390820149,1390819974][/DOUBLEPOST]
Arkadaşlar ROM Yüklemek Telefonda Bir şey değiştirmiyor.Sadece Telefonun Stabilize Hale Getirmek Amacıyla Yapılan Yazılımsal Bir Değişiklikdir.O UZA Diyen arkadaşı da kınıyorum:VV::sinirli::VV:
Burdaki Linklere Bakabilirsin.
Fiyat/Performans-İncelik/Ağırlık Olarak Bakabilirsin.@GaLaxY (.al mısın ?) @quarizmat (Saçma Sapan Tavsiyeler Verme !)
Samsung S3 Kalınlığı : 8.6 MM-General Mobile Discovery : 7.59
Samsung S3 Ağırlığı : 133 Gram-General Mobile Discovery : 125 Gram
Samsung S3 Ekranı : Super Amoled (+) 720x1280 (HD) General Mobile Discovery : TFT (-) 768x1280 (HD)

Samsung S3 İşlemci : 1.4 GHZ 4 Çekirdek General Mobile Discovery : 1.2 4 Çekirdek
Teorik Bilgilerle Bir Yere Varamassınız.
@Prospekt Arkadaşın Karşılaştırması Yanlış :)
Arkadaşım Bilginlik Taslıyorsun Ama Elektronikte İşlemci/Ram/her şey Markaları Çok Önemli! Ayrıca idden Bilmiyoorsun Romun Ne Demek Olduğunu! Git Başka Yerde Ağla![DOUBLEPOST=1390820332][/DOUBLEPOST]
tamam 7g yükten kurtulmuş olursun değil mi?
katı özellikler dışında incelersen telefonları farkı anlayacağına emnim[DOUBLEPOST=1390819756,1390819007][/DOUBLEPOST]Edit: ayrıca s3ün neden daha ağır olduğuna gelirsek mantıklı düşünelim.
telefonda ağırlığı en çok pil yapar yani sen o 7g kurtuldun diye %20 daha az pilin oluyor örneğin...
Dibine Kadar Haklısın Samsung Şarj Sorununu 4.3 Güncellemesiye Tam Olarak Çözdü (Cyanogen Mod'a Varamasa Da :D) Gayet Yeterli Bir Pil Ömrü Var...[DOUBLEPOST=1390820876][/DOUBLEPOST]
Hayatta windows phone almam

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Uyhgulama Kıtlığı Yüzünden Dimi :'(

KöfteistKöfte

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şans eseri denk geldiğim bu başlığı okurken o kadar çok facepalm attım ki? Şimdi sizlere objektif birkaç bilgi sunayım:

Android telefonlarda her ne kadar Samsung donanımsal olarak güçlü cihazlar üretse de yazılımsal olarak o kadar kötü hazırlanmış bir Android derlemesi kullanıyor ki hem şarj ömrü aşırı yeniyor hem de donanımsal olarak az buz önde olmasına rağmen performans testlerinde Note 3, Xperia Z1'in bayağı gerisinde kalabiliyor.
General Mobile Discovery fiyatına göre düşünürsek eğer mükemmel bir seçenek. Ufak tefek problemleri mevcut (kısıtlı dahili hafıza vb) gibi ama fiyatının aşırı düşük olduğunu hesaba katarsak affedilir şeyler.
Sony hem telefon üretimi konusunda aşırı deneyimli (eski isimle Sony Ericsson), hem cidden stabil ve hafif bir rom kullanıyor (henüz memnun olmayan birini görmedim) hem de tasarım olarak Samsung'un tasarımından kat ve kat daha şık. Ama Sony'de sıkıntı fiyat. Fiyatları cidden yüksek.
HTC'ye değinecek olursak hem malzeme kalitesi hem de tasarım olarak başarılı modelleri var ama onda da sorun şu ki cihazlardan desteği kısa sürede kesmesi ile ünlü bir firma.
LG hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim çünkü bilgim yok ama ufak bir avantajı söz konusu: Google şu anki Nexusların üretimini LG'ye yaptırıyor.
Casper: eğer telefonunu 5 gün sonra çöpe atma planındaysan alabilirsin.

Şimdi bir de Ios ve Windows çevresini özetleyeyim:
Apple sadece adı ile satan bir firma. Donanımsal özellik olarak piyasadaki muadillerinin aşırı gerisinde (4s ile HTC Desire HD arasında pek bir fark mevcut değil) olmasının yanında performansının tek sebebi işletim sisteminin donanıma özel yazılması. Bunun dışında Jailbreak yapmadan telefonda neredeyse hiçbir şeyi kurcalayamazsın ve emulator kurmak için de Jailbreak yapman lazım çünkü Apple marketinde emulatorlere izin vermiyor. Ve işin içine gene Fiyat giriyor.
Nokia ise uygulama zenginliği açısından fakir olsa da normal bir kullanıcının tüm işini görecek durumda. Windows Phone sıradan bir kullanıcı için cidden mükemmel bir işletim sistemi. Ama sıkıntısı hem kurcalamayı seven birini saniyede bıktırır, hem de uygulama yönünden fakir. O problem de platformun yeni olmasından kaynaklı.

Umarım burada adı geçen telefon piyasasını biraz özetlemişimdir.

EmreKozan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Samsung Marka Android Telefon Alacaksan Cyanogen Modu Kurmalısın Yoksa Şarjı (TouchWiz Yüzünden)(Lumia'ya Göre) Çok Hızlı Bitiyor. Bu Arada Sen "NOKIA Lumia 820" Kullanıyorsun Demeyin Aynı Zamanda Bir "Samsung Galaxy S3" Kullanıcısıyım...
Performans Olarak Windows Phone Ön Planda Tutabilirsin, Ama Uygulama Çeşitliliği Olarak Android Daha İyi...
Söylemeden Geçemeyeceğim; Androidde Daha Çok Performans İsteyen Kullanıcılar İçin Rom Yüklemek Avantajlı Oluyor...
Not: Hıh, İşte O Romcu Benim :D[DOUBLEPOST=1390820149,1390819974][/DOUBLEPOST]
Arkadaşım Bilginlik Taslıyorsun Ama Elektronikte İşlemci/Ram/her şey Markaları Çok Önemli! Ayrıca idden Bilmiyoorsun Romun Ne Demek Olduğunu! Git Başka Yerde Ağla![DOUBLEPOST=1390820332][/DOUBLEPOST]
Dibine Kadar Haklısın Samsung Şarj Sorununu 4.3 Güncellemesiye Tam Olarak Çözdü (Cyanogen Mod'a Varamasa Da :D) Gayet Yeterli Bir Pil Ömrü Var...[DOUBLEPOST=1390820876][/DOUBLEPOST]
Uyhgulama Kıtlığı Yüzünden Dimi :'(
Rom (Read Only Memory) nedir?
Sadece okunabilir bellek kelimenin ilk harflerinden oluşmaktadır. Bilgisayarın bir takım temel bilgilerini içeren ve hiç silinmeyen bellektir.
Kaynak: http://rom.nedir.com/#ixzz2rbzPKwmX
Görebildiğin gibi :) ROM Nedir Kısa Bir Bilgi :) Yukarıdaki RAMlerdeki RAM Olayıdır.ROM'lar silinemeyen bellektri doğrudur.Fakat Android gibi açık kaynaklı işletim sistemleri değiştirilebilir.İnsanların Marka Takıntısı Nedir ? (Anlamam) Sen aldığın telefonların kaçında markasına baktın he hangi telefonun gpu'suna mali vs baktın mı :? Bilginlik değil biliyorum ki paylaşıyorum :)
Root, Rom, Kernel, Senin Araştırman Gerekiyor :).

@quarizmat
Sana gelince basit bir matematik hesabı yapalım kardeşim :).
133/100=1,33 % 1 Değeri Bu 1,33x7=9,31 Yani %10 daha hafif :) . Ayrıca boyutu ve ağırlığı çok küçük olan ve pil şarj süresini ikiye katlayacak piler var haberin ola :) % hesaplamada yanlışım olmuşşsa affola.

GaLaxY

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Görebildiğin gibi :) ROM Nedir Kısa Bir Bilgi :) Yukarıdaki RAMlerdeki RAM Olayıdır.ROM'lar silinemeyen bellektri doğrudur.Fakat Android gibi açık kaynaklı işletim sistemleri değiştirilebilir.İnsanların Marka Takıntısı Nedir ? (Anlamam) Sen aldığın telefonların kaçında markasına baktın he hangi telefonun gpu'suna mali vs baktın mı :? Bilginlik değil biliyorum ki paylaşıyorum :)
Root, Rom, Kernel, Senin Araştırman Gerekiyor :).

@quarizmat
Sana gelince basit bir matematik hesabı yapalım kardeşim :).
133/100=1,33 % 1 Değeri Bu 1,33x7=9,31 Yani %10 daha hafif :) . Ayrıca boyutu ve ağırlığı çok küçük olan ve pil şarj süresini ikiye katlayacak piler var haberin ola :) % hesaplamada yanlışım olmuşşsa affola.
Tabi canım o kadar ağır ki S3 sana anlatamam ya hatta geçenlerde poşetle götürmek zorunda kaldım. :S:S Dalga mı geçiyorsun? Geçeceksen de en yakın denize gidebilirsin hani dalga denizde olur ya.

EmreKozan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Sen o telefonu boz bakalım servis bulabilecekmisin bana markası belli olmayan tasarıma dikkat edilmemiş yeni android sürümü verilmeyen telefonu savunma. S3 pahalı geliyosa almazsın. Ayrıca burada senin arkadaşın yok seviyeli konuşmanı öneriyorum.

Samsung Galaxy S3 Cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
UZA Demen hataydı ! TELPA Bulunan her yerde general mobile discovery telefonunuzu tamir ettirebilirsiniz.Android sürümü istediğiniz gibi değiştirilebilir.İyi Günler :)[DOUBLEPOST=1390837010,1390836903][/DOUBLEPOST]
Tabi canım o kadar ağır ki S3 sana anlatamam ya hatta geçenlerde poşetle götürmek zorunda kaldım. :S:S Dalga mı geçiyorsun? Geçeceksen de en yakın denize gidebilirsin hani dalga denizde olur ya.
Eskidende Böyleydi :) Bilgisayarların Ağırlığı Konusunda Falan :) . Aslında 125 Gram okadar az ki 7 gram gibi az bir rakamı karşılaştırmak Normal :)İyi Günler[DOUBLEPOST=1390837042][/DOUBLEPOST]Konuya Daha Fazla Mesaj Yazamıyacapım Bu Akşam Memlekete Gidiyorum :) :D

GaLaxY

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
UZA Demen hataydı ! TELPA Bulunan her yerde general mobile discovery telefonunuzu tamir ettirebilirsiniz.Android sürümü istediğiniz gibi değiştirilebilir.İyi Günler :)[DOUBLEPOST=1390837010,1390836903][/DOUBLEPOST]
Eskidende Böyleydi :) Bilgisayarların Ağırlığı Konusunda Falan :) . Aslında 125 Gram okadar az ki 7 gram gibi az bir rakamı karşılaştırmak Normal :)İyi Günler[DOUBLEPOST=1390837042][/DOUBLEPOST]Konuya Daha Fazla Mesaj Yazamıyacapım Bu Akşam Memlekete Gidiyorum :) :D
Android sürümünü ancak korsan yolla değiştirebilirsin. Bir de istersen o telefonu yere atmayı dene küllerini bulabilirsen bile ne mutlu. Ucuz diyorsun peki sen niye ucuz diye hiç düşünüyor musun? Ucuz ki adamlar telefonun malzeme kalitesini düşük tutmuşlar.

Cobra_HD

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Android sürümünü ancak korsan yolla değiştirebilirsin. Bir de istersen o telefonu yere atmayı dene küllerini bulabilirsen bile ne mutlu. Ucuz diyorsun peki sen niye ucuz diye hiç düşünüyor musun? Ucuz ki adamlar telefonun malzeme kalitesini düşük tutmuşlar.
Adamsın!

TheOyunBozan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Samsung baştan faul benim için Sony Xperia Z ,Genaral Mobile Discovery varken. İphone bile bakmam