TBPP - Sunucuzun Özel Launcheri Olmasını İstermisiniz ?

KHobbits

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0

[+] ÖNSÖZ [+]

Kendi Sunucunuzun Kendi Launcheri Olmasını İstermisiniz?

[+] ÖZELLİKLER v1.0 [+]

[+] Başla/Çık Butonları [+]
[+] Arkaplanda Çalan Şarkı [+]
[+] Duyurular,İnternet Sitemiz ve Facebook Sayfamız gibi sekmeler [+]
[+] Hediye Kazan Sekmesi [+]

[+] RESİMLER [+]

[+] NOTLAR [+]

[+] v1.0 Sadece Bir Saatte Yapılmıştır O Yüzden Grafiğe ve Sistemlere Pek Önem Verilmemiştir [+]
[+] Hediye Kazan Sekmesi Sadece İstenilen Sunucularda Olacaktır [+]
[+] Giriş/Kayıt Sistemi Eklenecektir [+]
[+] Deneme Launcher Aşağıdadır İstiyen Kişiler Deneyebilir Ama hiçbir Sistem Çalışmıyordur , Sunucuya Özel Yaparken Sunucu Sahibinin İsteklerine Göre Düzenlenecektir [+]

[+] İNDİRME VE DURUM ADRESLERİ [+]

Tıkla Git!
Tıkla Git!

İletişim Skype ; tbpp.destek

[DOUBLEPOST=1420396205,1420396168][/DOUBLEPOST]EK ; Çok Yakında Kendi Sunucu Sitesi Konusu Gelecektir !

Ranork

Lapis Toplayıcısı
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mod denetlemesi ve otomatik kurulumu da yapabiliyor musun ? Authme bağlantısı ? Sql den veri çekme ?

S

Sergunkorowakurwa

Ziyaretçi

MrUnioDex

CEO of UnioCraft
En iyi cevaplar
0
Minecraft Premium'la giriş yapar gibi bir giriş sistemi olacak fakat bu giriş sistemi Authme'ye bağlanacak. Yani /register şifre /login şifre ile yaptığımız işlemi direkt olarak Launcher üzerinden gerçekleştireceğiz. Böylece sunucuya girdiğimizde Premium sunucymuş gibi /login le /register le uğraşmaya gerek kalmaz. Böyle bir sistem olursa güzel olur fakat ne kadar kullanılır malum. Yapımı çok uğraş istemez aslında ama kullanıcıları bunu alıştırmak bi mesele.

TanerTekinTr

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraft Premium'la giriş yapar gibi bir giriş sistemi olacak fakat bu giriş sistemi Authme'ye bağlanacak. Yani /register şifre /login şifre ile yaptığımız işlemi direkt olarak Launcher üzerinden gerçekleştireceğiz. Böylece sunucuya girdiğimizde Premium sunucymuş gibi /login le /register le uğraşmaya gerek kalmaz. Böyle bir sistem olursa güzel olur fakat ne kadar kullanılır malum. Yapımı çok uğraş istemez aslında ama kullanıcıları bunu alıştırmak bi mesele.

aynen öyle kardeşim tek sorun oyunculara alıştırma

KHobbits

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
v1.2 çıkartıyorum , sunucuda kaç oyuncu açık kimler açık falan görebileceğiz , kayıt sistemi yapabilirim ama internet üzerinden yani internet sitenizde kayıt olucak , launcherden kayıt ola basıtığında program içinde siteniz açılcak umarım anlabilmişimdir , ama login yapacak kadar bilgim yok

S

Sergunkorowakurwa

Ziyaretçi
v1.2 çıkartıyorum , sunucuda kaç oyuncu açık kimler açık falan görebileceğiz , kayıt sistemi yapabilirim ama internet üzerinden yani internet sitenizde kayıt olucak , launcherden kayıt ola basıtığında program içinde siteniz açılcak umarım anlabilmişimdir , ama login yapacak kadar bilgim yok
Visual Basic'te webbrowser var toolsa. Kullanımı çok kolay, url ile çalışıyor. Onunla yapacaksın sanırım. Ben de 3 yıl önce Mybb için tema yapma programı yapıyordum, güncelleme sistemini webbrowserla bedava bir tane host aldım, guncelleme.txt'ye urlyi girdim. Webbrowser ile güncelleme kontrolü yapıyordum :p @Polkakorowakurwa

KHobbits

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Visual Basic'te webbrowser var toolsa. Kullanımı çok kolay, url ile çalışıyor. Onunla yapacaksın sanırım. Ben de 3 yıl önce Mybb için tema yapma programı yapıyordum, güncelleme sistemini webbrowserla bedava bir tane host aldım, guncelleme.txt'ye urlyi girdim. Webbrowser ile güncelleme kontrolü yapıyordum :p @Polkakorowakurwa
Aynı Ben :D

KHobbits

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Adamlar o kadar uğraşıp versiyon falan giriyorlardı, yarım saat tutoriallar vardı, ben de bunu 5 dakikada yaparım dedim :p
:D :D :p
Form1 Gerekenler :
menuStrip1
lblProgramci.Text (Label)
lblSurum.Text (Label)

Imports System.Collections
Imports System.IO

Form2 Gerekenler :
progressBar1
lblProgress.Text (Label)

Imports System.Collections
Imports System.IO
Imports System.NET
Imports System.Xml

Form1.vb
Public Class Form1
Dim Programci As New ArrayList() ′Programci isminde ArayList Oluşturuldu.
Dim Surum As New ArrayList() ′Surum isminde ArayList Oluşturuldu.
Dim Dosya As String = "Ayarlar.txt" ′Dosya Yolu Belirtildi.
Dim DosyaOku As StreamReader = Nothing ′Dosyay Okuması için

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
oku()
lblProgramci.Text = Programci(0).ToString()
lblSurum.Text = Surum(0).ToString()
End Sub

Private Sub programHakkndaToolStripMenuItem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles programHakkndaToolStripMenuItem.Click
MessageBox.Show(" Programc : adınız " & vbCr & " Web Site : siteniz " & vbCr & " NOT : Eitim Amal Bir Projedir.", "MVU Gncelleme Sistemi Hakknda", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)
End Sub

Private Sub gncellemeKoToolStripMenuItem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles gncellemeKoToolStripMenuItem.Click
Form2.Show()
End Sub

Private Sub oku()
If (File.Exists(Dosya) = True) Then ′Dosyanın Olup Olmadığına Bakılıyor.
DosyaOku = File.OpenText(Dosya) ′Dosya Alınıyor.
Try
′Dosyadaki değerler ArayListe gönderiliyor.
Dim s As String = DosyaOku.ReadLine()
While (Not String.IsNullOrEmpty(s))
s = DosyaOku.ReadLine()
Programci.Add(s)
s = DosyaOku.ReadLine()
Surum.Add(s)
End While
Finally
′Dosyay kapatılıyor.
DosyaOku.Close()
End Try
End If
End Sub
End Class

Form2.vb

Dim Programci As New ArrayList() ′Programci isminde ArayList Oluşturuldu.
Dim Surum As New ArrayList() ′Surum isminde ArayList Oluşturuldu.
Dim Dosya As String = "Ayarlar.txt" ′Dosya Yolu Belirtildi.
Dim DosyaOku As StreamReader = Nothing ′Dosyay Okuması için

Private Sub Form2_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
oku()
′XML dosya okunuyor.
Dim sonlandir As Boolean = True
Dim XMLoku As New XmlTextReader("siteniz/App_Images/blog/file/MVU_Guncelleme.xml")
Try
While XMLoku.Read()
Dim XMLsurum As String = "Sürüm : " & XMLoku.GetAttribute("surum")
Dim Dosyasurum As String = Surum(0).ToString()
′Surumler Esit DEGIL ise yukleme yapılıyor.
If Dosyasurum <> XMLsurum Then
′XML′den dosya Adi aliniyor.
Dim DosyaAdi As [String] = XMLoku.GetAttribute("dosya")
Dim indir As New WebClient()
Dim yol As New Uri("siteniz/App_Images/blog/file/" & XMLoku.GetAttribute("dosya"))
′indirilmeye baslaniyor.
AddHandler indir.DownloadProgressChanged, AddressOf DosyaIndir
′kaydedilecek isim ve yol belirleniyor.
Dim kaydet As String = yol.ToString().Substring(yol.ToString().LastIndexO f("/"c) + 1)
indir.DownloadFileAsync(yol, kaydet)
sonlandir = True
Else
′Surumler Esit ise Gunceldir Uyars veriyor.
MessageBox.Show("MVU Gncelleme Sistemi Gnceldir....", "MVU Gncelleme Sistemi", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)
sonlandir = False
XMLoku.Close()
Close()
End If
End While
Finally
If sonlandir Then
MessageBox.Show(" MVU Gncelleme Sistemi Gncellennitir. " & vbCr & " Ltfen Program Kapatp Tekrar Anz...", "MVU Gncelleme Sistemi", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)
End If
End Try
End Sub

Private Sub DosyaIndir(ByVal sender As Object, ByVal e As DownloadProgressChangedEventArgs)
′indirilen tamamlanma yuzdesi gosteriliyor.
progressBar1.Value = e.ProgressPercentage
lblProgress.Text = ("ndirilen: %" & e.ProgressPercentage)
End Sub

Private Sub oku()
If (File.Exists(Dosya) = True) Then ′Dosyanın Olup Olmadığına Bakılıyor.
DosyaOku = File.OpenText(Dosya) ′Dosya Alınıyor.
Try
′Dosyadaki değerler ArayListe gönderiliyor.
Dim s As String = DosyaOku.ReadLine()
While (Not String.IsNullOrEmpty(s))
s = DosyaOku.ReadLine()
Programci.Add(s)
s = DosyaOku.ReadLine()
Surum.Add(s)
End While
Finally
′Dosyay kapatılıyor.
DosyaOku.Close()
End Try
End If
End Sub
End Class

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Aslında program editor gibi bir şey yapabilirsen çok güzel olur veya config üzerinden launcheri düzenleyebilelim.

Benim sunucuma yapabilir misiniz ?