TaySer Craft DarkRP ReCoded - BAŞTAN - Garry's Mod DarkRP Deneyimi - YAPIM

S

sergun26

Ziyaretçi
Önsöz
Merhaba arkadaşlar, daha önce de DarkRP sunucusu açacaktım. Ancak sponsorumun hostingi ile çıkan sorundan dolayı emeklerim rahmetli oldu, ve bu süre içinde Minecraft sunucuları konusunda gerek oyuncularla ilgilenme başa çıkma olsun, gerek sunucu altyapısı olsun epey bir yol aldım.
TSC DarkRP sunucusunun altyapısını oluşturan Skript konusunda da epey bilgilendim.

DarkRP nedir?
DarkRP, bir Garry's Mod oyun modudur.
Adından da anlayabileceğiniz gibi rol yapmaya dayalıdır.

Mesleğinizi seçip oynamaya başlarsınız. İsterseniz hırsız olup banka soyabilir, para basma makineleri ile zengin olabilir, polislerin kovalama aksiyonlarını tadabilir, mafya babası olabilirsiniz.

Polis olup suçluları yakalayıp hapse atabilirsiniz.
Başkan olup şehri yönetebilir, çevik kuvvet ekibi ile evleri aratabilirsiniz.
Silah satıcısı olup oyunculara silah satıp para kazanabilirsiniz.
Karaborsacı olup hırsızlara ve mafyalara illegal silahlar satabilirsiniz. Ama polislerden kaçmayı unutmayın sakın!

Garry's Mod DarkRP resmi sitesi: http://darkrp.com/
Kişisel DarkRP Forum hesabım: http://forum.darkrp.com/members/sergun26.6301/

Sistemler
  • Meslek seçme

• Para atma sistemi

Havadayken yada altınızda bir tabela varken para atamazsınız :)

• Gelişmiş Eşya Temizleyici
Temizleyici, belirli aralıklarla çalışmaz. Sadece sunucu performansı düştüğünde (18 TPS altında) çalışır.

• Gelişmiş Sohbet

• AntiHile
PropClimb

AntiNLR
  • Money Pot Sistemi

@RanKod
@BunnyBGTR @Polkakorowakurwa @zombiespaceman1 @MevsimLix @abdullah2323 @bydemir06 [DOUBLEPOST=1431677271,1431676785][/DOUBLEPOST]@DeathLight @LordTs @ErenBeyazkurt @faketaxidriver
@Gökçemis

Moderatör tarafından düzenlendi:

DeathLight

You tell me life isn't that hard.
En iyi cevaplar
0
Çok başarılı bir sunucu oluyor...

S

sergun26

Ziyaretçi
Çok başarılı bir sunucu oluyor...
Teşekkür ederim, ancak Türkiye'de lapisli faction seven çocuklar doluşmasını istemediğim* için whitelist ile alım yapmayı planlıyorum.

*:
eskiden açlık oyunları sunucumda bir çocuk geldi, /warp lapis yazdı. "lağpğis nerdeeğ (nerede de değil hani, nerdeğ)" diyip çıktı

Moderatör tarafından düzenlendi:

DeathLight

You tell me life isn't that hard.
En iyi cevaplar
0
Teşekkür ederim, ancak Türkiye'de lapisli faction seven çocuklar doluşmasını istemediğim (eskiden açlık oyunları sunucumda bir çocuk geldi, /warp lapis yazdı. "lağpğis nerdeeğ [nerede de değil hani, nerdeğ]" diyip çıktı. Hemde açlık oyunları sunucusunda lapis(!)) için whitelist ile alım yapmayı planlıyorum.
Beni whiteliste alırsan oynamak isterim. Herhangi bir yardımım dokunursa (build, skript) vs. çekinmeden söyleyebilirsin.
Yine çok çiddi oldu*

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Teşekkür ederim, ancak Türkiye'de lapisli faction seven çocuklar doluşmasını istemediğim (eskiden açlık oyunları sunucumda bir çocuk geldi, /warp lapis yazdı. "lağpğis nerdeeğ [nerede de değil hani, nerdeğ]" diyip çıktı. Hemde açlık oyunları sunucusunda lapis(!)) için whitelist ile alım yapmayı planlıyorum.
WhiteList İle Açılan Sunucularda WhiteList'te 100 Kişi Oluyor Sunucuyu Açıyorsun Max 5-6 Kişi Giriyor O 100 Kişi İçinden İlerde Gene Alım Olsun Diye Konuna Bakıyorsun Sunucuya Girmek İçin Bir Tarafını Yırtan Kişileri Acıyıp Alıyorsun Sunucuya Giriyorlar Yok Lapis Neden Yok Yok Warp Neden Yok Yok Kit Yok Yok Neden Alım Yok Derken Sunucunun İçine Edip Küfür Yağdırarak Çıkıyorlar
WhiteList Olmadan Açtığın Zaman Özellikle RP Sunucularda Rol Yapmayı Bilmeyen Kişiler Normal Oyun Oynar Gibi Oynuyor Diğer Gerçek RP Oyuncuları İçe Sunucuda Hiç Rol Yapan Yok Diye Çıkıp Gidiyorlar
Bu Yüzden RP İşlerine Bulaşmayı Pek Sevmem Genede Ne Olacağını Bilemeyiz Hayırlısı

S

sergun26

Ziyaretçi
WhiteList İle Açılan Sunucularda WhiteList'te 100 Kişi Oluyor Sunucuyu Açıyorsun Max 5-6 Kişi Giriyor O 100 Kişi İçinden İlerde Gene Alım Olsun Diye Konuna Bakıyorsun Sunucuya Girmek İçin Bir Tarafını Yırtan Kişileri Acıyıp Alıyorsun Sunucuya Giriyorlar Yok Lapis Neden Yok Yok Warp Neden Yok Yok Kit Yok Yok Neden Alım Yok Derken Sunucunun İçine Edip Küfür Yağdırarak Çıkıyorlar
WhiteList Olmadan Açtığın Zaman Özellikle RP Sunucularda Rol Yapmayı Bilmeyen Kişiler Normal Oyun Oynar Gibi Oynuyor Diğer Gerçek RP Oyuncuları İçe Sunucuda Hiç Rol Yapan Yok Diye Çıkıp Gidiyorlar
Bu Yüzden RP İşlerine Bulaşmayı Pek Sevmem Genede Ne Olacağını Bilemeyiz Hayırlısı
Olmazsa İngilizce yaparım sunucuyu.
Küfür yağdıramayacaklar, moderatörler, sohbet filtreleri ne iş yapıyor?

EminGny

İşsiz
En iyi cevaplar
0
Çok güzel gözüküyor tebrikler. Birde o tabela kararması senden kaynaklı bi şey mi yoksa bugmu?

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hoş Bir Sunucu Olacak Bence
Konuyu Açtığında Beni Etiketlemezsen Darılırım :(
Çok İsterim Sunucu Açıldığında Gelmek.
Başarılarının Devamını Dilerim.