#Tartışma# Neden Anime? Neden normal bir dizi veya film değil?

caandalek

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhabalar,
Belki bu konu daha önceden açıldı fakat ben görmedim :) Şu konuyu çok merak ediyorum bu bir tartışma konusudur kavga konusu değil bu ilk kuralımız.
Daha sonradan neden Anime diye bir şeyi izliyorsunuz? Neden bir sürü normal dizi varken veya film varken neden Anime?

Sizden istediğim şey;
*Yaşınız:
Yorum:
Bu şekilde bu postun altına paylaşırsanız sevinirim, bir test yapmak istiyorum da.
Bu postun altına yapılan yorumları sadece ben cevaplayamam :D Herkes gördüklerini cevaplasın lütfen.

Çok ağır tartışma konusu oluşturmayın da susuturulma yemiyek beyler.

bydemir06

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yaşım : 22
Yorum:
Animelerde kendim yerime koyduğum şeyler var dizilerde bunları yakalayamıyorum tabi hepsi için geçerli değil ama yine de geçerlilik kuralı var. Örneğin Naruto aşığı olduğumu hemen hemen herkes bilir ve başkalarını da başlat 'dım.
Bir başka nedeni ise " Özel efkt " Olarak 'da yapılmaya çalışa bile bunlar anime kadar iyi olmaya bilir diye tahmin ediyorum. " Dizi şeklinde " + Olarak ise Animelerin asıl nedeni manga okuyucusu çağırmaktır.

Death Note gibi "L" gibi hayran olacağım bir dizi karakteri olmadı "Marvel" ile uzak tutuyorum araları onun haricinde " Marvel" dan tabi ki sevdiklerim var. Sipaydi mesela.

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Anime izlemiyorum ( Anti-Anime )
Çizgi film izlemeyi tercih ederim nede olsa içinde saçma konular yok ( Anlayan anladı )
Film ve Dizileri yakından takip ederim pek yabancı dizi izlemeye fırsatım olmuyor ama türk dizilerinden saçma olmayan kafama yatanları 3-4 kere bitirmişliğim var örn: Leyla Mecnun vb
Konudan da takibimi kaldırıyorum saçma sapan yorumlar okumaya pek niyetim yok size iyi tartışmalar.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
İzlemeseniz daha iyi, hani o malum topluluğa katılacaksanız*
Anime izlemiyorum ( Anti-Anime )
Çizgi film izlemeyi tercih ederim nede olsa içinde saçma konular yok ( Anlayan anladı )
Film ve Dizileri yakından takip ederim pek yabancı dizi izlemeye fırsatım olmuyor ama türk dizilerinden saçma olmayan kafama yatanları 3-4 kere bitirmişliğim var örn: Leyla Mecnun vb
Konudan da takibimi kaldırıyorum saçma sapan yorumlar okumaya pek niyetim yok size iyi tartışmalar.
Eüheühe anlayan anladı

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Animeler (alınmayın ama söylemem gerek, üzgünüm fanboylar) çizgi film mantığıyla yapıldığı için görsel tatmin imkanları daha fazla, neredeyse tek sınırlayıcı hayal gücü olduğu için hayal aleminde yaşamaya alışmış izleyici kitlesini daha çok eğlendiriyor. Animeleri sevmek bir bakıma ruhun genç olduğunun göstergesidir. Şöyle bir kreş çocuğu kadar genç bir ruh diyelim. (Çocuklar neden abur-cuburları sever? Tatları uçuktur, tatlı veya baharatlıdır. Yerken zevk alırlar. Aynısını ruh için düşünün şimdi de.)

FyreUKl

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Buna Bence hiçbir Şekilde Karışılmaz Birileri Görsellerin Tatmin Edici Olmasını İstiyordur Birileri Hikayeyi Birileri Uzun Uzun Bölümler İster Birileri Sezonu 15 i Geçmeyen Bölümler Bu Arada Bağımlılık Yapıyor Falan Diye Mesaj Atmayın The Walking Dead'e Başladım 5 Günde 4. Sezon 2. Bölümdeyim her şey Bağımlılık Yapabilir (Türk Dizileri Hariç Gereksizlik Abidesiler (Trt 1'E Lafım Yok) Yabancı Dizileri Ve Animeyi Ele Alarak Söylüyorum ) Bu Arada Film Ve Dizi Çok Farklı Şeyler Anime - Dizi Yapmalısın Anime - Film Olmaz

HestiaKnife

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bilmem :olgun:.
İşin aslı şu ki anime izlerken aldığım zevki herhangi bir diziden almıyorum. Fakat film konusuna gelirsek, sadece animasyon filmlerinden etkileniyorum. O da kısa bir süre geliyor. Fakat çok iyi hatırlarım Angel Beats isimli animeyi bitirince öneren kişinin dediği gibi ''Âdeta bir melek gelip kalbini ısırıyor''. Bu his uzun bir süre geçmedi.

Veya hani Kuroko no Basuke izlersin ya işte ben o animeyi bitirdiğimde basketbola sardım. Çok hoş bir şey. Daha önce denemişliğim var pek sevmemiştim. Fakat animeyi izleyince basketbola daha geniş ve yakından bakabilmeye başladım. Aynısı futbol içinde geçerli. Ginga Kickoff izledim futboldan nefret ederken artık sadece sevmiyorum :D . Evet Ginga Kickoff bir çizgifilm tarzı animelerden. Fakat en önemli unsuru etkileyici olması.